1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

PlayStation 4 дискусија

Дискусија во форумот 'SONY' започната од Cika, 29 Март 2012.

 1. InSides

  InSides
  Gaining Experience

  176
  363
  21 Февруари 2009
  NieR: Automata - дали ја има некој на диск и расположен да ја продава? Во Галерија ја нема, а не би сакал да рекреирам акаунти за да ја купувам онлајн (загрижен сум дека ќе биде прекомплицирано).

  Фала. :)
   
 2. xCorbe

  xCorbe
  Gaining Experience

  212
  161
  1 Мај 2014
  Машко
  Шо е компликацијава ако имаш UK акаунт купуваш ваучер од 20pounds, играта ти е 17.5, а ако имаш USA купуваш ваучер од 20$ и ја земаш од сторе и тое то
  https://www.g2a.com/
   
 3. InSides

  InSides
  Gaining Experience

  176
  363
  21 Февруари 2009
  Стар човек. Треба да креирам нов акаунт.
   
 4. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,174
  3,290
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Мојата стратегија е: и на двата акаунти, УК и УС, ставив по 100. И сега траам и купувам од стор кко што има добри попусти. Така многу малку вишок останува.
   
 5. InSides

  InSides
  Gaining Experience

  176
  363
  21 Февруари 2009
  Морам да купувам gift card или можам со дебитна картичка?
   
 6. VerGer

  VerGer
  On your way to fame

  810
  755
  9 ноември 2016
  Машко
  ИТ
  неможеш со Мк картица, ако имаш друга можеш ( у регионот од кај ти е картицата) .. затоа е workaround от со картиците
   
 7. InSides

  InSides
  Gaining Experience

  176
  363
  21 Февруари 2009
  ОК, ќе треба да тркнам до Галерија тогаш. :)
   
 8. VerGer

  VerGer
  On your way to fame

  810
  755
  9 ноември 2016
  Машко
  ИТ
  ил до g2a или amazon да си земеш одма со дебитната без проблем :)
   
 9. ekonomist

  ekonomist
  Gaining Experience

  1,012
  421
  17 Јуни 2008
 10. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,174
  3,290
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  На ekonomist му/ѝ се допаѓа ова.
 11. RoninMK

  RoninMK
  Gaining Experience

  141
  133
  20 Април 2016
  Машко
 12. marv

  marv
  Practice makes perfect

  2,567
  1,897
  5 oктомври 2007
  Машко
  Не.

  Sent from my TELEFON using Tapatalk
   
 13. Alucard

  Alucard
  Шериф

  1,890
  1,786
  22 oктомври 2012
  Машко
  Ај малку помош, при креирање на нов account, т.е. Sign Up Now for a PlayStation Network ID, за Country or Region да одберам United States, така...? После тоа за Postal Code, City и State/Province, има врска што ќе одберам, или...? Ако добро контам, врз основа на тоа кој Country or Region ќе го одберам, ќе можам да купувам игри и искористувам попусти за тој одбран Country or Region...?
   
 14. ekonomist

  ekonomist
  Gaining Experience

  1,012
  421
  17 Јуни 2008
  Има врска, имаат и даноци таму, мислам дека Орегон немаше.

  Sent from my Mi A1 using Tapatalk
   
  На Alucard му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Ragnar

  Ragnar
  Practice makes perfect

  1,004
  1,085
  9 Декември 2015
  Машко
  Њу Хемпшир (нема данок). Избери адреса од мотел.
   
  На Alucard му/ѝ се допаѓа ова.
 16. ekonomist

  ekonomist
  Gaining Experience

  1,012
  421
  17 Јуни 2008
  Како купувате гифт картички од Амазон, пробав на 100 начини, никако да ми успее. Ни од G2A не ми успева, дури и со Paypal пробав, прво ми ги повлече парите, па за 15 минути ми ги врати. Имам Visa и Mastercard од Унибанка.

  Sent from my Mi A1 using Tapatalk
   
 17. spytronicmk

  spytronicmk
  Intern

  44
  16
  4 Август 2017
  Купи ваучер (Gift Card) од G2A за United STates или UK (во зависност на кој Store се имаш регистрирано на сонито). И потоа Redem му правиш на кодот кој ќе го добиеш од G2A, за 5 секунди ќе ги имаш на салдо парите и така купувај игри или користи ги за што да ти треба.
   
 18. ekonomist

  ekonomist
  Gaining Experience

  1,012
  421
  17 Јуни 2008
  Јасно ми е се како оди тоа со G2A, ама никако не ми поминуваше, веројатно имам проблем со картиците. На крај успеав со Paypal да платам, ама за 15 минути ми го вратија парите и не добив код.


  Sent from my Mi A1 using Tapatalk
   
 19. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,290
  840
  12 Април 2013
  Машко
  PSN Card US - Playstation Store Card - Digital Delivery in Seconds
   
  На ekonomist му/ѝ се допаѓа ова.
 20. DonFrozex

  DonFrozex
  Practice makes perfect

  981
  1,190
  9 Јуни 2011
  Машко
 21. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,290
  840
  12 Април 2013
  Машко
  да знам видов,јас немам никаков проблем.

  pcg.jpg
   
 22. Ab@ace

  [email protected]
  Gaining Experience

  443
  393
  21 Мај 2016
  Машко
  Неќна ја купив red dead redemption 2 и Mad Max на попуст на US стор,картички зимам од g2a
   
 23. NPL86

  NPL86
  Intern

  5
  0
  27 Декември 2019
  Женско
  Се логиравме на Фифа 19 со ЕА акаунт за играње онлајн. Но сега малиот не сакал повеќе онлајн, знае ли некој како да се одлогира да се тргне Еа акаунтот, и да си игра нормално?
   
 24. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,290
  840
  12 Април 2013
  Машко
  Па ако фифа е прелу еа никкао не можеш да ја играш другче,освен да ја купиш од пс сторе
   
 25. NPL86

  NPL86
  Intern

  5
  0
  27 Декември 2019
  Женско
  Ја имаме купено на цд е. Меѓутоа од коа се логиравме за онлајн играње,неможе меѓусебе дома да се игра на пр.двајца играчи со контролери, туку дава само онлајн играње со други. Барајќи на гоогле најдов дека единствен начин е да ги контактирам еа по маил. Дали некој имал ваков проблем
   
Слични теми
 1. Sm0k3y25
  Одговори:
  14
  Прегледи:
  1,999
 2. Psycore
  Одговори:
  37
  Прегледи:
  3,547
 3. Psycore
  Одговори:
  86
  Прегледи:
  5,182
 4. edin.ademovic
  Одговори:
  15
  Прегледи:
  1,397
 5. SonicMK
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  486
Вчитување...

Сподели

Вчитување...