1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

PlayStation 4 дискусија

Дискусија во форумот 'SONY' започната од Cika, 29 Март 2012.

 1. Jedah

  Jedah
  Practice makes perfect

  960
  1,446
  6 ноември 2007
  Што ви е проблемот со акаунтиве незнам..... Имајте два users на конзолата, еден на PSN UK еден на PSN US.
  Стајте ги двата Primary и ловете попусти на двата.
  Ако ви е за ебани трофеи. Играјте само на едниот акаунт.. Другиот чувајте го само за купување. Штом е primary наместен акаунтот, и да купиш со PSNUK играта ко ќе се спушти на конзола, ќе си влезеш на усерот со амерички акаунт и од таму ќе ја играш.
   
  На VerGer и xCorbe им се допаѓа ова.
 2. VerGer

  VerGer
  On your way to fame

  736
  680
  9 ноември 2016
  Машко
  ИТ
  Нел беше еден account може да има повеќе primary конзоли, ама една конзола може да биде primary на само еден account? (јес да ова може да се мења цело време - на кој да биде примарна ако тоа мислеше). Другото да тоа е тоа .. два акаунта, и најдобро кај се начека зделка
   
 3. prolivot

  prolivot
  Gaining Experience

  197
  212
  28 Декември 2014
  Еден акаунт може да е primary само на една конзола.
  На една конзола можеш да имаш повеќе primary акаунти.
   
  На Jedah му/ѝ се допаѓа ова.
 4. armin06

  armin06
  Intern

  62
  18
  13 Април 2007
  Како ај објасни плис?

  Sent from my SM-G973F using Tapatalk
   
 5. K3nPa4i

  K3nPa4i
  Intern

  30
  34
  2 Декември 2015
  Машко
  А дека ги има за $18 Бетмен Аркам трилогијата (Batman: Arkham Collection) за сите нубови како мене што попатно испуштиле да ги играат на PS3 првите две Asylum и City... :crazy:
   
  На skullmonkey му/ѝ се допаѓа ова.
 6. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,157
  3,299
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  [​IMG]
  Јас ова земав денес.
   
  Ragnar, K3nPa4i и на prolivot им се допаѓа ова.
 7. DonFrozex

  DonFrozex
  Practice makes perfect

  962
  1,164
  9 Јуни 2011
  Машко
  За сите што го користите TopCashback како начин за поврат на средства при пазарување онлајн, вадете ги парите преку сајтот како Virtual Visa (за кое што добивате +5% од сумата!) и ќе можете истата таа картичка да ја искористите за PSN top-up! :)

  Ова ќе ви креира виртуелна картичка со US потекло.
  Не заборавајте кога ја креирате да ставите исто име, презиме и адреса ИСТО како што ви е и на PSN.

  Еве, јас само што дополнив 30$ на овој начин, без купувате 3-rd party gift cards и немаше никакви проблеми околу валидација на адреса или картичка.

  --------------

  Пробан со БГ Пејпал и разно-разни картички да ставам кредит на УС ПСН акаунт - не успеав.

  -------------

  Пробани неколку трансакции од G2a, CDKeys & pcgamesupply, сите поминаа без проблем со исклучок на последната.
  Две трансакции ми „замрзнаа“ и зедоа пари, за после некое време да ги рефундират. На страна од лошото искуство со нив и нивната техничка подршка - да не зборам за дизајнот и UX на страната. pcgamesupply НЕ ги препорачувам.
   
  На damil и tigar им се допаѓа ова.
 8. DonFrozex

  DonFrozex
  Practice makes perfect

  962
  1,164
  9 Јуни 2011
  Машко
  да не ја има некој купено "A Way Out" па да шерне еден инвајт наваму, би сакал да ја пробам пред да ја купам, а педериве не ти даваат триал ако не те инвајтне некој :/
   
  На madcon му/ѝ се допаѓа ова.
 9. prolivot

  prolivot
  Gaining Experience

  197
  212
  28 Декември 2014
  Земи си ea access.

  Иако играта е шит.
   
 10. DonFrozex

  DonFrozex
  Practice makes perfect

  962
  1,164
  9 Јуни 2011
  Машко
  Друже и ова еа access се плаќа бе колку што гледам...
   
 11. Ragnar

  Ragnar
  Practice makes perfect

  952
  1,050
  9 Декември 2015
  Машко
  Дали некој активирал EA ACCESS на PS4? Јас имам US Account на PS4 и кога сакам да купам EA ACCESS membership ми бара кредитна/дебитна. Пополнувам но веројатно ја препознава дека е од Македонија и не дава да купам со таа картица. Пробав и ПејПал истото се случува. Има уште една опција со гифт кард изгледа така ќе морам да купам нов гифт кард за PS4. Инаку имам пари во wallet-от ама не може со тие да се купи EA ACCESS (од за мене непознати причини).
   
 12. prolivot

  prolivot
  Gaining Experience

  197
  212
  28 Декември 2014
  Единствено со код за ea access.

  Get EA Access 12 Month PS4 (US) cheaper | cd key Instant download | CDKeys.com

  Секој друг начин бара картица од уса.
   
  На Ragnar му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Ragnar

  Ragnar
  Practice makes perfect

  952
  1,050
  9 Декември 2015
  Машко
  Ќе пробам другата недела, па ќе пишам.
  P.S. имаш пробано лично? Од коментарите на Амазон гледам дека се жалат дека повторно им бара податоци од картица.
  UPDATE - изгледа некој нашол финта:
  "Been looking since launch for a us account code. Please reddem this on the playstation website as trying on your console will still result in it asking for an american credit card."
   
 14. prolivot

  prolivot
  Gaining Experience

  197
  212
  28 Декември 2014
  На 123456 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,177
  726
  12 Април 2013
  Машко
  Кажува дека има на лагер а ми дава ова чудно
  Some items are no longer available
  We're sorry. Some items became unavailable after you added them to your shopping cart. Click here to return to the product detail page and try another seller
   
 16. Ragnar

  Ragnar
  Practice makes perfect

  952
  1,050
  9 Декември 2015
  Машко
  Само што ја купив преку амазон за 1 месец и направив redeem преку вебсајтот (playstation) без проблеми.
   
  Последна промена: 27 Февруари 2020
  На 123456 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. prolivot

  prolivot
  Gaining Experience

  197
  212
  28 Декември 2014
  Адресата провери ја, треба америчка да имаш.
   
  На 123456 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,177
  726
  12 Април 2013
  Машко
  Многу малце игри во споредба со хбокс
   
  На Ragnar му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Ragnar

  Ragnar
  Practice makes perfect

  952
  1,050
  9 Декември 2015
  Машко
  Се согласувам. Друга опција е Playstation Now. Ама како и да е има 2 игри од ЕА што сакам да ги играм, а вкупно коштаат $30+ а вака 5 долари месечно. Ќе пробам да ги изиграм месецов, плус има и трајали за неколку игри и после гасам :) Би било добро и Ubisoft да овозможи на PS4 ваква работа...
   
 20. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,177
  726
  12 Април 2013
  Машко
  Како идеш има Еа хубб, Еа 1 месец и Еа 12 месец, веке активирива преку реедем код за 1 месец?
   
 21. Ragnar

  Ragnar
  Practice makes perfect

  952
  1,050
  9 Декември 2015
  Машко
  EA 1 месец. Ми стигна на мејл дека сум го купил и таму го има кодот. Се уклучуваш на Playstation account-от преку компјутер (на профилот) и одиш во redeem каде што го внесуваш кодот. После тоа палиш PS и го симнуваш хабот. Автоматски треба да си логиран.
   
 22. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,177
  726
  12 Април 2013
  Машко
  ова е канта невидена кај имам мочан лимит од 500гб кој веке сум ги прошол уште на 20феб, па уште да ги симињам игрите, јас мислев игрите ги играш онлине а не да ми се симињаат на диск
   
 23. Ragnar

  Ragnar
  Practice makes perfect

  952
  1,050
  9 Декември 2015
  Машко
  Е тоа е заебано да...и PSN Plus e така. Имам 50+ игри, ама морам да ги бришам за да направам место. И после кога се избришани те мрзи па да чекаш да симињаш ако ти се приигра пак некоја од тие игри.
   
 24. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,177
  726
  12 Април 2013
  Машко
  Ps now не е така играш одма без да ја симнеш играта, мојот е 500гб со 2тб усб, не е проблем ако нема лимит од овој мочаниот а1
   
  На Ragnar му/ѝ се допаѓа ова.
 25. Ragnar

  Ragnar
  Practice makes perfect

  952
  1,050
  9 Декември 2015
  Машко
  Имам од мочаниот телеком:)
   
  На 123456 му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. Sm0k3y25
  Одговори:
  14
  Прегледи:
  1,979
 2. Psycore
  Одговори:
  31
  Прегледи:
  3,179
 3. Psycore
  Одговори:
  86
  Прегледи:
  4,960
 4. Saso PC
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  494
 5. edin.ademovic
  Одговори:
  15
  Прегледи:
  1,339
Вчитување...

Сподели

Вчитување...