1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

PlayStation 4 дискусија

Дискусија во форумот 'Конзоли' започната од Cika, 29 Март 2012.

 1. baazellbub

  baazellbub
  Intern

  13
  1
  14 Јануари 2014
  Машко
  Случајно дали некој знае други страни слични нa cdkeys зош таму некако нема голем избор. И плус чисто прашање шо е боље да се земе физичка копија од 365games или дигитална. Пример borderlands 3 на ps store атм е 30$ а на 365games е 31е плус шипинг. Нз шо е попаметно
   
 2. Ragnar

  Ragnar
  On your way to fame

  896
  962
  9 Декември 2015
  Машко
  Финансиски поисплатливо е физички копии. Може да ги препродадеш. Од друга страна дигиталните може да ги купиш и одма да ги играш (добро треба да ги симнеш прво). Диск може да го оштетиш, дигитална копија не можеш. Ама со диск одма инсталираш, дигитална мора да симнуваш (ако ја избришеш и после пак сакаш да ја играш мора пак симнување а некогаш тоа трае долго затоа што некои игри се 50 гига плус). Дигиталните се поевтини. Има PROS и CONS за двете. Јас лично имам една физичка копија (подарок) а другите сите ми се дигитални.
   
  На baazellbub му/ѝ се допаѓа ова.
 3. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,128
  3,273
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  g2a.com

  Инаку во момент на cdkeys.com ја имате God of War за 303 денари и Horizon Zero Dawn за 255 денари за амерички акаунт.
   
  Aowek, DonFrozex, Psycore и на уште 1 им се допаѓа ова.
 4. baazellbub

  baazellbub
  Intern

  13
  1
  14 Јануари 2014
  Машко
  Си ги зедов веќе, сега ја барам BL3, некој добар deal
   
 5. baazellbub

  baazellbub
  Intern

  13
  1
  14 Јануари 2014
  Машко
  Дали знае некој каде има stands за ps4 за вертикално да седи, или држачи за на ѕид?

  Испратено од ONEPLUS A6003 преку IT.mk форум апликација
   
 6. VerGer

  VerGer
  On your way to fame

  675
  629
  9 ноември 2016
  Машко
  ИТ
  Галерија локално (~1400 мкд мислам беше) .. али експрес копија (6-8$)

  edit:
  PS4 VERTICAL STAND - Galerija 1290 било :)
   
 7. baazellbub

  baazellbub
  Intern

  13
  1
  14 Јануари 2014
  Машко
  Работава е шо не знам колку е стабилен официјалниот stand. Ми делува добар за ладење ама стабилност не знам
  Испратено од ONEPLUS A6003 преку IT.mk форум апликација
   
 8. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,128
  3,273
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Јас го има. Овој од Галерија. Супер е. Проѕирен, стабилен и изработката е добра.
   
  На VerGer и baazellbub им се допаѓа ова.
 9. VerGer

  VerGer
  On your way to fame

  675
  629
  9 ноември 2016
  Машко
  ИТ
  и клонот исто нема проблем, скоро идентичен е на официјалниот, само бојата е потемна и што ќе треба да го чекаш два месеца :) .. нема проблем со стабилност (со 3 годишно дете сум дома)
   
 10. baazellbub

  baazellbub
  Intern

  13
  1
  14 Јануари 2014
  Машко
  Јас го иам нарачано овој
  US $3.62 24%OFF | OOTDTY Vertical Stand Mount Holder Dock Cradle For PS4 Pro Game Accessories Console
  Ама работава ми е што ми е битна стабилноста зош сум со 2 мачки дома :). Вака ставен вертикално сам по себе(ps4 pro) си делува стабилно ама мислам страда од вентилација и затоа се мислам дали да одам одма од галерија да земам, инаку би го челал тој обичниот од али зош делува некако постабилен.

  Испратено од ONEPLUS A6003 преку IT.mk форум апликација
   
 11. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,128
  3,273
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Пд мое лично искуство, се што земам пд афтермаркет кратко трае и/или не е добро од старт. Бар за ПС4. Оригиналите се поскапи ама работат. Од пуњачи за мобилни, дежачи за слушалки, стендови итн итн... ова е мое лично искуство.
   
  На baazellbub му/ѝ се допаѓа ова.
 12. VerGer

  VerGer
  On your way to fame

  675
  629
  9 ноември 2016
  Машко
  ИТ
  Овој ти е друг тип, не е ко оригиналниот и како што гледаш е потесен доста. Така да може да ти е проблем. Ја реков за од али ама клон на оригиналниот, идентичен е скоро во се освен бојата на пластиката.
   
 13. VerGer

  VerGer
  On your way to fame

  675
  629
  9 ноември 2016
  Машко
  ИТ
  ги бираш најефтините може :) шала малце

  ја лично го имам држачто и држач/полнач за два контролери .. и двата се колонови на оригиналите, и нема никаква разлика у квалитет освен мали промени ко боја на пластика и сл.
   
 14. baazellbub

  baazellbub
  Intern

  13
  1
  14 Јануари 2014
  Машко
  Точно е потесен ама некако цело сони седи во него, а на оригиналниот има само одредена допирна точка иако заштрафена ми делува ко нестабилен дел(цела тежина на тоа), дан излезе да е многу wobbly, wobbly
  Испратено од ONEPLUS A6003 преку IT.mk форум апликација
   
 15. VerGer

  VerGer
  On your way to fame

  675
  629
  9 ноември 2016
  Машко
  ИТ
  https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/511A8lPsqEL._AC_SL1000_.jpg вака е доле, тоа малото делче иде на конзолата, стегната е солидно.

  Ако сакаш по стабилно земи од оние што се вертикалните што имаат од една страна за контролерите пуначи од другата за дискови да редиш .. јес да со нив више губиш поента на вертикална постава
   
 16. baazellbub

  baazellbub
  Intern

  13
  1
  14 Јануари 2014
  Машко
  Битно е да биде шо помал форм фактор :)
  Испратено од ONEPLUS A6003 преку IT.mk форум апликација
   
 17. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,128
  3,273
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Тоа од Галерија ти треба. Не се приметува.
   
  На baazellbub му/ѝ се допаѓа ова.
 18. sickjcoe28

  sickjcoe28
  Gaining Experience

  83
  75
  26 Декември 2018
  Машко
  Некој искуства за VR? вреди ли? Треба ли да се купуваат екстра VR контролери?
   
 19. Ficho

  Ficho
  Gaining Experience

  242
  190
  9 Јули 2015
  Машко
  Начекај го на старо, поиграј го и шитни го.
   
 20. K3nPa4i

  K3nPa4i
  Intern

  29
  33
  2 Декември 2015
  Машко
  Што е со Division2 на PSStore $2.99 на 95% попуст? o_O
   
  На DonFrozex му/ѝ се допаѓа ова.
 21. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,128
  3,273
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Земај одма не прашуј. И на ПЦ ја има на уплеј.
   
  На K3nPa4i му/ѝ се допаѓа ова.
 22. DonFrozex

  DonFrozex
  Practice makes perfect

  940
  1,130
  9 Јуни 2011
  Машко
  Ај да се пофалам и јас, се подновив со PS4.
  Искрено не ми се чека една година за 5-ката, а и не ми се даваат едно брдо пари за 5-ка и плус пре-скапи игри.

  Најдов половен PS4 1TB, од ebay за 170 еуричи. Конзолава нема никаква гребка или прашинка по неа, изгледа доста зачувана.
  Стигна со еден користен DUALSHOCK controller, кој исто така изгледа доста зачуван. Од истиот продавач купив уште една нон-ДС контролер за 35, за лешпа половина :)

  Фала ви на сите за коментарите и мислењата во темава, ги пролистав сите до едно и научив доста работи :)
  Да резимирам:
  * Си креирам US PSN account, со адреса во New Hampshire (ради vat-less na digital goods)
  * Си купувам US PSN plus od CD Keys за 36 еур.
  * Користам amazon ili g2a за купување картички, пошо нашите картички не ги прима, проблем со регион (ќе проверам дали NL картички и сервиси ќе прима за плаќање)
  * Ги купувам Division 2, God of War & GTA5, пошо се џабарл'к :D

  п.с. некоја препорака за добри FPS игри? битно ми е да имаат добра сторија/приказна и да има "upgrade mechanism" на карактерот...
   
  На marv му/ѝ се допаѓа ова.
 23. VerGer

  VerGer
  On your way to fame

  675
  629
  9 ноември 2016
  Машко
  ИТ
  нашите ќе ти ги прими на UK регион пошто се GBP валута
   
 24. DonFrozex

  DonFrozex
  Practice makes perfect

  940
  1,130
  9 Јуни 2011
  Машко
  Од она што сфатив е попаметно да се земаат US...
   
  На marv му/ѝ се допаѓа ова.
 25. VerGer

  VerGer
  On your way to fame

  675
  629
  9 ноември 2016
  Машко
  ИТ
  генерала најдобри цени да .. ама може некад да има и у еуропа нешто на акција, а да не е у уса.
  јес да еу корисник најчесто треба за физички копии кои идат со DLC пошто мораш да си еу да активираш.
   
Слични теми
 1. Tayshaun
  Одговори:
  21
  Прегледи:
  3,768
 2. Psycore
  Одговори:
  30
  Прегледи:
  2,980
 3. Psycore
  Одговори:
  86
  Прегледи:
  4,807
 4. Jedah
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  366
 5. edin.ademovic
  Одговори:
  15
  Прегледи:
  1,289
Вчитување...

Сподели

Вчитување...