1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

PlayStation 4 дискусија

Дискусија во форумот 'SONY' започната од Cika, 29 Март 2012.

 1. XAKEP

  XAKEP
  Intern

  36
  8
  19 Февруари 2009
  Дигитален Маркетинг
  Јас ја имам дома без проблеми играме 2-ца offline. Ке треба да имаш креирано 2 посебни профили на PS-то или за втората рачка исто да се направи ЕА акаунт за да можете да играте двајцата. Не сум 100% сигурен како беше процесот ама 100% може да се игра локално еден против друг.
   
 2. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,167
  717
  12 Април 2013
  Машко
  Вечер во 17 презентација на ПС5
   
  На Ragnar му/ѝ се допаѓа ова.
 3. sickjcoe28

  sickjcoe28
  Gaining Experience

  85
  77
  26 Декември 2018
  Машко
  Каков USB Hub користите? Дали било каков ке ми заврши работа за (keyboard, mouse, headset)? Не ми се чека 30 дена од Аљи.
   
 4. stefan_mkd

  stefan_mkd
  Gaining Experience

  440
  246
  18 Март 2015
  Машко
 5. xCorbe

  xCorbe
  Gaining Experience

  203
  154
  1 Мај 2014
  Машко
  На stefan_mkd му/ѝ се допаѓа ова.
 6. stefan_mkd

  stefan_mkd
  Gaining Experience

  440
  246
  18 Март 2015
  Машко
  Ај ќе се частам. Ќе пробам и хорајзон. 5 евреи
   
  На xCorbe му/ѝ се допаѓа ова.
 7. ekonomist

  ekonomist
  Gaining Experience

  999
  410
  17 Јуни 2008
 8. sickjcoe28

  sickjcoe28
  Gaining Experience

  85
  77
  26 Декември 2018
  Машко
  И јас бев скептик за хорајзон, ама откако ја изиграв играта и 50еу да дадеш нема да зажалиш. На почетокот делува збунувачки и комплицирано ама играта е MASTERPIECE во секој поглед а посебно приказната. Ме доби како вечен фан и офекувам sequel нетрпеливо.
   
  TylerMkD, theee и на VerGer им се допаѓа ова.
 9. Enquito

  Enquito
  On your way to fame

  1,106
  654
  8 Август 2017
  Машко
  Preserving Internet Access for the Entire Community
  И од Сони има најава за ограничување, се надевам дека нема да биде големо пошто и онака не е баш снајно и најбрзо симнувањето од ПСН.
   
 10. XAKEP

  XAKEP
  Intern

  36
  8
  19 Февруари 2009
  Дигитален Маркетинг
  На интернет (линк) се појавија игрите што потенцијално би биле бесплатни за сите што имаат PS+.
  Игрите се појавиле на каналот на Playstation Access кој е еден од неколкуте канали на Сони.
  Uncharted 4: A Thief's End and Dirt Rally 2.0 - се игрите што наводно ке бидат бесплатни за Април.
  Ни останува да почекаме до 1 Април да дознаме кои игри ке ги добиеме :)
   
  skullmonkey, spytronicmk, Ragnar и на уште 1 им се допаѓа ова.
 11. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,156
  3,298
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Ќе ги дознаеме и порано.
   
 12. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,167
  717
  12 Април 2013
  Машко
  Изгледа тие игри ке бидат овие 2 игри со се апдејти отиде пола лимит на а1 интернетот, да им се намочам у тоа менаџерите кој го измислија овој лимит.
   
 13. XAKEP

  XAKEP
  Intern

  36
  8
  19 Февруари 2009
  Дигитален Маркетинг
  Потврдени се Uncharted 4: A Thief's End and Dirt Rally 2.0.
  Таман сакав да купам некоја од Dirt игрите :)
   
  На DonFrozex му/ѝ се допаѓа ова.
 14. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,156
  3,298
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Само што ја шитнав Uncharted 4 за 1000 денари :)
   
  На stefan_mkd и XAKEP им се допаѓа ова.
 15. Gjorgjiev89

  Gjorgjiev89
  Intern

  7
  0
  26 Декември 2019
  Машко
  Сакам да играм некое пукање онлајн,бателфилд е добра само незнам кој дел и дали има сервери со играчи или слабо. Има некој што игра да сподели
   
 16. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,156
  3,298
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Call of Duty: Warzone
  ... не знам како си ја утнал. Пола свет кубе коси за ова. Бесплатна е на сите платформи.
   
  На martin17 и DonFrozex им се допаѓа ова.
 17. Gjorgjiev89

  Gjorgjiev89
  Intern

  7
  0
  26 Декември 2019
  Машко
  Сакав нешто по ретро у стил ww2
   
 18. sickjcoe28

  sickjcoe28
  Gaining Experience

  85
  77
  26 Декември 2018
  Машко
  BF1
   
 19. Jackie

  Jackie
  Intern

  15
  3
  7 Февруари 2020
  Машко
  Здраво. Ми треба помош околу џоистик на PS. Кога го конектирам да се полни го покажува ова[​IMG]
  Има ли шанса некако да се среди или да купувам нов џоистик. Благодарам однапред.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 20. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,156
  3,298
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Колку уреди имаш закачено на плејката?
   
 21. Jedah

  Jedah
  Practice makes perfect

  959
  1,444
  6 ноември 2007
  Сјебан контролер, сјебан УСБ порт, сјебан кабел....
  Полни си џојстикот со полнач од телефон. Нормален 5V - 1.8-2.0A.
  Немој со оние Fast Charge со 9V па да го вчуриш.
   
 22. Jackie

  Jackie
  Intern

  15
  3
  7 Февруари 2020
  Машко
  Само еден џоистик ништо друго


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 23. Jackie

  Jackie
  Intern

  15
  3
  7 Февруари 2020
  Машко
  Фала другар


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 24. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,156
  3,298
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
 25. xCorbe

  xCorbe
  Gaining Experience

  203
  154
  1 Мај 2014
  Машко
  играм bf1, bf4 i bf5 на трите игри имаш активни сервери со многу играчи така да шо и да решиш од bf да играш да почниш

  Sent from my moto g(6) using Tapatalk
   
Слични теми
 1. Sm0k3y25
  Одговори:
  14
  Прегледи:
  1,978
 2. Psycore
  Одговори:
  31
  Прегледи:
  3,163
 3. Psycore
  Одговори:
  86
  Прегледи:
  4,951
 4. Saso PC
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  494
 5. edin.ademovic
  Одговори:
  15
  Прегледи:
  1,336
Вчитување...

Сподели

Вчитување...