• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Нексио - ценовник

bobipp

Gaining Experience
13 ноември 2009
332
184
bobipp's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7 2700X with Wraith Prism Cooler
Motherboard
Asrock B450 Pro 4
Storage
SSD Samsung 860 EVO 250 GB
PSU
Riotoro Enigma G2 650W Gold full modular
RAM
2x8 GB G. Skill Ripjaws V 3200 Mhz
Video card
MSI GTX 1650 SUPER 4 GB OC Edition
Case
Riotoro CR400 2x120 mm fans
Mouse
A4Tech X-710BK
Monitor
AOC i2269vwm 21.5" IPS
OS
Windows 10 Pro

Атачменти

igoooor7

Gaining Experience
17 февруари 2015
149
220
igoooor7's setup  
Processor & Cooler
Intel i5 3570 + CM Vortex 211Q
Motherboard
Asus P8Z77-V LE PLUS
Storage
SSD:Kingston HyperX 3K 120GB + HDD: WD 1T Caviar Black
PSU
CM G650M
RAM
4x4GB, 1600MHz Kingston Hyper X
Video card
Gigabyte GTX 1060-6GB Xtreme Gaming
Case
CM Elite 430 Black
Mouse
A4TECH - Bloody V7MA
Keyboard
A4TECH - Bloody B120
Audio
Logitech Z506
Monitor
Dell 24" SE2419HR FHD IPS
OS
WINDOWS 10 Pro 64bit
Еве од 29.09.20 ако ти врши работа.
И јас би сакал да го погледнам ценовникот од Нексио, ама нешто не можам да го симнам прикачениов ексел фајл. Може пак да го прикачите. Благодарам.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 

Антониј.К

On your way to fame
28 ноември 2014
940
590
Скопје
Антониј.К's setup  
Processor & Cooler
Intel(R) Core(TM) i5-4460
Motherboard
MSI H97
Storage
Toshiba 1TB & 250GB SSD
PSU
Cooler Master
RAM
G.Skill 2x8gb
Video card
MSI N750TI/OC EDITION
Case
Cooler Master MB511 RGB
Keyboard
GHOSTWRITER CLASSIC | RIOTORO
Monitor
SAMSUNG C24F396FHU 24" Curved AMD Freesync Monitor
OS
Microsoft Windows 10 Pro
Еве од ново.
 

Атачменти

Avid

Guru
21 јануари 2009
5,458
8,578
Скопје
25 страна сме, редно е да улета некој и да праша „кај им е веб страната, каква фирма се ова, губат клиенти, ја ќе им напраам“ итн.

Ја не можам да разберам како немаат веб страна... :D
Имаат како немаат.
Е сеа што има на сајтот...
 

Dejan007

Gaining Experience
15 март 2019
51
90
И јас би сакал да го погледнам ценовникот од Нексио, ама нешто не можам да го симнам прикачениов ексел фајл. Може пак да го прикачите. Благодарам.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
Уште ли овие немаат сајт...
 

DelphiUser

Practice makes perfect
2 март 2011
1,455
1,439
Drachevo
Колку се камерите сега? Имам една камера, така ми стои, не е употребувана. Може ли да ја сменам за некој октакор телефон со 4гига рам?
 
  • Хаха
Реакции: Avid

bxxxn

Practice makes perfect
11 март 2011
1,256
1,323
Многу се поскапени камерите, но кога ќе просурфа човек малку, Нексио се и евтини

1605031141344.png
 

MadBuldog

Gaining Experience
22 јуни 2008
160
389
Скопје
MadBuldog's setup  
Processor & Cooler
DT R7 3700X / LT 6700HQ
Motherboard
DT Gigabyte AORUS X570 Elite / LT Alienware 17 R3 Laptop Motherboard with i7 2.6GHz Quad Core CPU - DVV6W
Storage
DT Samsung 970 EVO 500 GB, Samsung 860 QVO 1 TB / LT Kingston A100 480 GB
PSU
DT Gigabyte AORUS 850W / LT Alienware 280W
RAM
DT 32 GB G-Skill DDR4 CL16 3200 Mhz / LT 16 GB G-Skill DDR4 SO-DIMM 2400 Mhz
Video card
DT AORUS GeForce® GTX 1070Ti 8G / LT GeForce® GTX 970 3G
Case
DT NZXT H510 Elite / LT Alienware 17 R3 + Alienware Graphics Amplifier
Mouse
DT Alienware Elite Gaming Mouse AW959 / LT ROCCAT Nyth
Keyboard
DT Alienware Pro Gaming Keyboard AW768 / LT ROCCAT ISKU FX+
Audio
DT Alienware Wireless Gaming Headset AW988 / LT ASUS STRIX PRO 2.0
Monitor
DT / LT Alienware 25 Gaming Monitor AW2518HF + LG 29UM67-P 29" Ultra Wide
OS
DT/ LT Windows 10 Pro
Многу се поскапени камерите, но кога ќе просурфа човек малку, Нексио се и евтини

Погледнете го атачментот 93320
Ова НеКупи од нервоза препоставувам го исчкрта и за да не ги рекламираш, али шала на страна за времето од кога е објавен твојот пост до мојот камерчево го снема од сајтот. Не велам се потрошило, можно е и тоа да е причината, слаб лагер се нема резерва, а народ гладен за веб камери. :cool:
 

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,258
8,516
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
Многу се поскапени камерите, но кога ќе просурфа човек малку, Нексио се и евтини

Погледнете го атачментот 93320

Зошто си го скрил логото?

Еве каде е. Еве и линк


1605032244895.png
 

mihovkris

Practice makes perfect
1 јуни 2016
1,629
1,218
Неготино
mihovkris's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 3600 @ 4GHz 1.25V
Motherboard
B450M-DS3H
Storage
1TB Hitachi HDD 5400 RPM, Samsung EVO 850 250GB, Kingston A2000 NVMe 250GB
PSU
Chieftec 600W
RAM
Kingston HyperX Fury 16GB DDR4 3200MHz
Video card
Sapphire RX580 4GB GDDR5
Case
ATX Midi Tower Case SAMA Inpower Black Gold 5 v2
Mouse
A4Tech Bloody P93
Keyboard
Fury Hellfire 2
Audio
Realtek HD Audio
Monitor
24" Philips 243V7QDSB/00 IPS
OS
Windows 10 v2004
Евтино бе. И сметки за струја плаќала воедно слушам.
 

bxxxn

Practice makes perfect
11 март 2011
1,256
1,323
Го покрив логото зошто и негативна реклама е реклама, а саде гикови се на сајтот ќе просурфа некој ќе им купи нешто :)
 

Avid

Guru
21 јануари 2009
5,458
8,578
Скопје
Да ме просветли некој како се доаѓа до веб камери делот ако одиш како во стебло од фолдери...
Никаде не можам да најдам веб камери. Пишува демек дека е одма после почетна
1605045034776.png
Ама кога ќе кликнеш на почетна ова добиваш

1605045009732.png

Ако кликнеш комп и периферија добиваш ова
1605045071031.png
...

Ако напишеш webcam у чат добиваш стап
1605045114320.png
 

Dimson

Intern
14 ноември 2018
36
27
Скопје
Да ме просветли некој како се доаѓа до веб камери делот ако одиш како во стебло од фолдери...
Никаде не можам да најдам веб камери. Пишува демек дека е одма после почетна
Погледнете го атачментот 93335
Ама кога ќе кликнеш на почетна ова добиваш

Погледнете го атачментот 93334

Ако кликнеш комп и периферија добиваш ова
Погледнете го атачментот 93336
...

Ако напишеш webcam у чат добиваш стап
Погледнете го атачментот 93337
Го нема повеќе го имаат избришано ваљда. Или пак се потрошиле :ROFLMAO:
 

Sonic.01

Gaining Experience
5 јули 2016
131
312
Дечки едно питање, дали некој знае каде може да се најде EVGA напајање, Нексио ги продаваа, ама во последниве ценовници гледам нема EVGA. Или јас гледам погрешни ценовници?
 

nik0la_

Practice makes perfect
5 јануари 2012
709
1,283
nik0la_'s setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen™ 5 1600 Processor
Motherboard
Gigabyte AB530m-Gaming1
Storage
Force Series™ MP500 120GB M.2 SSD - Corsair & 500GB Western Digital HDD
PSU
EVGA 600 BQ, 80+ BRONZE 600W
RAM
16 GB 2x8 VENGEANCE® LPX DDR4 DRAM 2400MHz C14
Video card
Sapphire RX 580 Nitro+ 8GB
Case
ATX Midi Tower Case SAMA Vision III Gaming
Mouse
Bloody v7m
Keyboard
Sharkoon SKILLER MECH SGK3 mechanical RGB
Monitor
Philips 23" Full HD LED IPS
OS
Windows 10
Дечки едно питање, дали некој знае каде може да се најде EVGA напајање, Нексио ги продаваа, ама во последниве ценовници гледам нема EVGA. Или јас гледам погрешни ценовници?
Нема EVGA во Нексио , јас ги прашав пред некој ден, одговорот не беше ветувачки дека воопшто ќе ги има некогаш. Ми понудија bequiet.
 

boro1

Practice makes perfect
13 август 2009
1,644
1,300
boro1's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-6500 3.2GHz
Motherboard
ASUS H110M-R
Storage
840 EVO 120GB + WD 1TB EZEX + WD 640 Blue + 240GB random Chinese SSD
PSU
Cooler Master G450M
RAM
2x8GB DDR4 HyperX Fury
Video card
Gigabyte GTX 1660 Super 6GB
Case
SAMA Black Widow Silent Gaming
Mouse
Razer Viper Mini
Keyboard
Razer Blackwidow Lite
Audio
Panasonic SA-HT500
Monitor
DELL P2414H
OS
Windows 10 Pro 64-bit
Нема веке Razer во Нексио???
 

Dejan007

Gaining Experience
15 март 2019
51
90
Дечки едно питање, дали некој знае каде може да се најде EVGA напајање, Нексио ги продаваа, ама во последниве ценовници гледам нема EVGA. Или јас гледам погрешни ценовници?
Што ќе ти евга брат напајање, спукај ко мене обично кулер мастер за 50 евра тера 2 години скоро со рајзен 5 3600х и 2060ка со други ствари попратни
 

dariuus

Gaining Experience
19 ноември 2018
80
102
Што ќе ти евга брат напајање, спукај ко мене обично кулер мастер за 50 евра тера 2 години скоро со рајзен 5 3600х и 2060ка со други ствари попратни
Ако има пари за EVGA оти да не купи кога е 3 пати подобро од тоа кулер мастер и иде со 7год. гаранција
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,096
Мислења
838,432
Членови
29,012
Најнов член
Ivan1985
На врв Дно