1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј
MadBuldog
Последна активност:
30 Мај 2020 во 01:26
Зачленет:
22 Јуни 2008
Мислења:
36
Допаѓања:
76
Поени од трофеи:
210
Пол:
Машко
Локација:
Скопје

Сподели

MadBuldog

Gaining Experience, Машко, од Скопје

MadBuldog последен пат беше виден (како):
Прегледува тема Дискусија за попуст /промоции /купување на игри, 30 Мај 2020 во 01:26
  1. На профилот на MadBuldog сеуште нема пораки.
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • За

  Пол:
  Машко
  Локација:
  Скопје
  Processor & Cooler:
  DT R7 3700X / LT 6700HQ
  Storage:
  DT Samsung 970 EVO 500 GB, Samsung 860 QVO 1 TB / LT Kingston A100 480 GB
  PSU:
  DT Gigabyte AORUS 850W / LT Alienware 280W
  RAM:
  DT 32 GB G-Skill DDR4 CL16 3200 Mhz / LT 16 GB G-Skill DDR4 SO-DIMM 2400 Mhz
  VGA:
  DT AORUS GeForce® GTX 1070Ti 8G / LT GeForce® GTX 970 3G
  Case:
  DT NZXT H510 Elite / LT Alienware 17 R3 + Alienware Graphics Amplifier
  Mouse:
  DT Alienware Elite Gaming Mouse AW959 / LT ROCCAT Nyth
  Audio:
  DT Alienware Wireless Gaming Headset AW988 / LT ASUS STRIX PRO 2.0
  Monitor:
  DT / LT Alienware 25 Gaming Monitor AW2518HF + LG 29UM67-P 29" Ultra Wide
  Keyboard:
  DT Alienware Pro Gaming Keyboard AW768 / LT ROCCAT ISKU FX+
  Motherboard:
  DT Gigabyte AORUS X570 Elite / LT Alienware 17 R3 Laptop Motherboard with i7 2.6GHz Quad Core CPU - DVV6W
  OS:
  DT/ LT Windows 10 Pro
  Прекар:
  MadBuldog
  Професија:
  Магистер по Ликовна Уметност од областа на Вајарството
  Најчесто користени апликации:
  Adobe Photoshop, Illustrator, Dreamweaver, Light Room
  Corel Draw
  3D Studio Max
  VRay
  ZBrush
  Opera Browser со 50 табови во позадина