1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Мобилари во Македонија - искуства и мислења

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од NERD., 12 Февруари 2015.

 1. Creed_Bratton

  Creed_Bratton
  Gaining Experience

  285
  328
  6 Август 2007
  ТechGeek
  Пофалба за Ледиком, земав нов Ascend P8, второ одлично искуство со нив.

  Многу сум разочаран од iButik. Се јавив 3 пати и им пишав на чат, ме уверија дека имаат P8 на лагер. Кога отидов да го купам телефонот, ми рекоа нема на лагер, па еве има еден, нема црн, па на него заштитно стакло залепено, "нов", сите иделе со заштита... лошо искуство.

  Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
   
  На turbiny, olikomerc, Banjifiko и уште 2 други им се допаѓа ова.
 2. TylerMkD

  TylerMkD
  Unstoppable

  2,193
  3,547
  7 ноември 2014
  Машко
  Веќе три пати кажав, нека се прекрсти темава во Искуства со мобилари.
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 3. obaba

  obaba
  Баниран/a

  64
  25
  18 Мај 2016
  Машко
  Иначе сите идат со фабричка фолија п8, па види кој ти дал лош телефон.
   
 4. Creed_Bratton

  Creed_Bratton
  Gaining Experience

  285
  328
  6 Август 2007
  ТechGeek
  Купив п8 од ледиком со фолија со натписи п8, хуавеи, quad core, бла бла... таа фабричката фолија. Досега не сум видел нов телефон со tempered glass од фабрика.

  Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
   
  На turbiny и olikomerc им се допаѓа ова.
 5. obaba

  obaba
  Баниран/a

  64
  25
  18 Мај 2016
  Машко
  Кинезите сите одат така, барем до сеа сите што сум ги имал.

  јеп
   
 6. AlexanderMK

  AlexanderMK
  Practice makes perfect

  1,141
  1,797
  19 Мај 2011
  Машко
  Huawei P8 фабрично оди со обичен скрин протектор, а не заштитно стакло.
   
 7. Creed_Bratton

  Creed_Bratton
  Gaining Experience

  285
  328
  6 Август 2007
  ТechGeek
  Како и да е, проблемот беше со услугата, не со самиот телефон.

  Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 8. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,939
  27,610
  4 Септември 2008
  Споредба ibutik со Ledikom? :D:D

  Ferrari со Fiat....
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 9. uwemi

  uwemi
  Unbeatable

  4,762
  4,277
  20 Февруари 2011
  Машко
  Ledikom se cekor ponapred od site drugi mobilari ali toa sto prodavacite se bez kultura toa e vec drugo :)

  Sent from my Redmi 3 using Tapatalk
   
  DaVoRkNe, xenon, goran_oh и на уште 1 им се допаѓа ова.
 10. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,939
  27,610
  4 Септември 2008
  За лагер нема дискусија, али за услуга многу слабо, е сега пошто у последно време горе доле сите имаат одличен лагер, а услугата и гаранцијата се на повисоко ниво нормално дека ќе се препорачува ibutik пред сите други, крале е одличен и за попусти и за услуга и за се.
   
  На AlexanderMK и vlavot им се допаѓа ова.
 11. DemoUser

  DemoUser
  On your way to fame

  869
  761
  27 Април 2010
  Машко
  И крале сака да те натера кога му носиш телефон за замена нов џилитка користен 1 месец фул пак Самсунг С6 дека телефонот вреди 220 евра епа крале може да се јебе у шупче :) извинете ми на јазик али сепак го сфаќам човекот нов дуќан други цени кирија поскапа и мора да сега да праи дубари а дур беше во шупата позади ТОП си беше.


  Едит : Со ова сакам да кажам дека ниедна мобилара не е асална веќе чим сака да е во ќар 100% тоа не е мобилара он треба да напраи бизнис со мене јас да се вратам пак кај него а не мртов ладен да е и да си кажува цени од тепка па ако си ти удрен во мозок дај му го ако не снајди се на друго место.
   
  krale, xenon, olikomerc и на уште 1 им се допаѓа ова.
 12. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,939
  27,610
  4 Септември 2008
  Имаш измешано некои работи.

  Бизнис не е = на услуга.
   
 13. TylerMkD

  TylerMkD
  Unstoppable

  2,193
  3,547
  7 ноември 2014
  Машко
  Смени име на тема во Мобилари, а не на тапет да биде само една мобилара.
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 14. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,939
  27,610
  4 Септември 2008
  Сменето.
   
  TylerMkD, goran_oh, SiPy` и на уште 1 им се допаѓа ова.
 15. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,157
  1,716
  30 Мај 2010
  Nekoj iskustvo so tuzbi protiv Ledikom ? Se spremam za takvo nesto.
   
 16. Oktar

  Oktar
  Epic

  3,769
  11,372
  23 oктомври 2012
  Машко
  Што се десило, молимте сподели, да знаеме. Инаку кај нас секаде е тешко со тужби не па со ледиком.
   
  На Jovan2389, drifter, Creed_Bratton и уште 2 други им се допаѓа ова.
 17. Hustle_till_i_die

  Hustle_till_i_die
  Gaining Experience

  151
  72
  21 Декември 2012
  Машко
  Сподели искуство што се случило ?
   
  На drifter му/ѝ се допаѓа ова.
 18. krale

  krale
  Practice makes perfect

  2,300
  1,360
  6 Февруари 2009
  Хаха, постов сега ми го посочија, али ме изнасмеа убаво, со ова шупата најпојќе хахаха...

  Без разлика што врска нема муабетоффф за цените...
   
  psyside, voah и на Jovan2389 им се допаѓа ова.
 19. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,548
  4,898
  18 Септември 2013
  Машко
  А гаранција на С7 во мобилара версус во салониве некој знае? Или сите само 1 година даваат, а не ко 2 шо ги дава самсунг? Дека самсунг мк наводно се официјално врзани со салониве.
   
 20. kjosmofon

  kjosmofon
  Баниран/a

  3,742
  5,649
  7 oктомври 2011
  kalfa
  Од оператор и да не ти дадат и да добиеш 10г може само џоинт да направиш со листот.
  Ќе те малтретираат со денови з ана крај да е од виша сила кварот, од течност, механички квар или удар од гром во мобилен.
  Дури ни во легендите нема случај некој да поминал добро со гаранција од оператор.
  Кај приватните шансите ти се 50-50
   
  На turbiny и uwemi им се допаѓа ова.
 21. NERD.

  NERD.
  Gaining Experience

  1,377
  342
  19 Април 2010
  Машко
  Одлично искуство со ibutik, си се јавив, си го побарав крале, си порачав телефон, стигна другиот ден, сите среќни весели. Пак би пазарел од кај дечкото.
   
  krale, tupacan и на obaba им се допаѓа ова.
 22. Avid

  Avid
  Guru

  4,627
  6,978
  21 Јануари 2009
  не се срами кажи што си земал
   
  На tupacan му/ѝ се допаѓа ова.
 23. NERD.

  NERD.
  Gaining Experience

  1,377
  342
  19 Април 2010
  Машко
  Подарок земав, 6s rose gold 16gb, затоа сум многу задоволен што го прати истиот ден, како што вети.
   
  На Avid му/ѝ се допаѓа ова.
 24. TylerMkD

  TylerMkD
  Unstoppable

  2,193
  3,547
  7 ноември 2014
  Машко
  Другар зема iPhone 6 од ONE, под гаранција се кај ПРОМО. Му се превитка телефонот малку (физичко оштетување значи, #bendgate), го однесовме до ПРОМО, за недела дена доби сосема нов телефон.

  Ако е легално земен телефон и дефект, тогаш производителот покрива трошоци, а не операторот или сервисот. Заради тоа, нема причина зашто да те „ребра“ како муштерија.
   
 25. Avid

  Avid
  Guru

  4,627
  6,978
  21 Јануари 2009
  За таа сума уште да не го прати.
   

Сподели

Вчитување...