1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј
krale
Последна активност:
4 Декември 2019
Зачленет:
6 Февруари 2009
Мислења:
2,300
Допаѓања:
1,360
Поени од трофеи:
802

Ги следи 1

Сподели

krale

Practice makes perfect

krale последен пат беше виден (како):
4 Декември 2019
  1. RapeYourMind
   RapeYourMind
   Здраво Крале,

   Имам,
   iPhone 3GS 16 GB
   Firmware: 4.0.1 (jailbreakme.com на comex jailbreakot со .pdf exploit)
   Baseband: 05.13.04 (Ultrasn0w unlock)

   Проблемот е во тоа што постојано ми крашува Phone.app и Contacts.app кога ке сакам да пристапам до "одредени" контакти, не се работи за сите, најчесто тие кои имаат слика. Синхронизирам слики од Facebook со SmartSync и користам Cyntact за да ги гледам сликите на контактите во Favorites, како и уште еден тон поврзани и неповрзани tweak-ови. Имаш ли идеја зашто може да ми крашуваат апликациите, ако ти завршат работа crash reports можам да ти пратам ако ми дадеш маил.

   Поздрав,
   Rapey.
  2. ки4ма
   ки4ма
   еве отворив тема специјално посветена на тебе па слободно можеш да си кажеш што ти лежи на душичката
  3. V.P.Vladek
   V.P.Vladek
   Прати телефон
  4. 23flyball
   23flyball
   xboxot koj go prodavate kolku pari cini?:)
  5. Despotdesign
   Despotdesign
   Здраво
   Читав на форумот дека си купувал преку интернет и ти стигале порачките, па се надевам дека ќе ми помогнеш.Заинтересиран сум за купување на I-Pod Touch од USA преку Shoppingusa.mk .
   Kако се смета царината на овие производи и од прилика колку би била?

   Благодарам. Поздрав
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • Вчитување...