kjosmofon
Последна активност:
24 ноември 2017 at 16:05
Зачленет:
7 oктомври 2011
Мислења:
3,553
Допаѓања:
5,151
Поени од трофеи:
1,692
Роденден:
27 Април 1972 (Возраст: 45)
Веб-страна:
Локација:
skopje
Занимање:
kalfa

Сподели

kjosmofon

Sensei, 45, од skopje

http://k2laptop.com/ 16 oктомври 2012

kjosmofon последен пат беше виден (како):
Прегледува тема Електронски цигари, 24 ноември 2017 at 16:05
  1. zelenko
   zelenko
   Здраво другарче.
   Имам Acer Asipire M5 581TG и пред некое време инсталирав Виндовс 10.
   Со самата инсталација се апдејтуваше и биосот. Сега кога ќе го спуштам капакот за sleep mode екранот станува црн, вентилаторите дуваат и неможам повторно да го стартувам. Истото е со Shut Down, вентилаторите продолжуваат да дуваат се додека не ја испразнат батеријата или не го изгасам присилно држејќи го power копчето.

   Чаре ?
   1. kjosmofon
    kjosmofon
    stavi win 8.1 ili ti treba modificiaran bios, koja e slozena i skapa postapka
    17 Јануари 2016
    На zelenko му/ѝ се допаѓа ова.
   2. zelenko
    zelenko
    Џабе. Го вратив виндовс 7 назад ама штетата е веќе направена неможам да му направам downgrade на биосот Некој сервис би де нафатил тоа со биосот ?
    17 Јануари 2016
  2. CHIMPANZEE
   CHIMPANZEE
   Acer Asipire M5 581T, проблемот е во CPU FANOT, дува ама бучи како трактор, ја го отварав го чистев нешто, ама пак продолжува (најверојатно е рикнато кулерчето). Шо пари ќе чини менувањето и колку време ќе го задржите лаптопот?
  3. B.Georgiev
   B.Georgiev
   Барам Acer Aspire E1-571 лаптоп во нефункционална состојба (по можост со прегорена матична) потребен ми е за експеримент. Цена по договор.
  4. Triology
   Triology
   sakam da te prasam koja e cenata na chistenje na laptop,menjaje pasta takvi stvari?
   1. kjosmofon
    kjosmofon
    najcesto 1600 den so nova pasta i novi termalni padovi, so forumski popust 1200 den
    24 oктомври 2014
  5. causevd
   causevd
  6. The Man
   The Man
   Здраво, дали е можно од кај вас од сервис да земам 1-2 мртви лаптоп батерии бесплатно (доколку чувате), ми требаат за проект и демонстрација на факултет. Поздрав.
   1. kjosmofon
    kjosmofon
    poveli , javi se samo za koga da ti najdam
    25 Март 2014
   2. The Man
    The Man
    Фала шефе! Ќе наминам во четврток или петок до К2.
    25 Март 2014
   3. The Man
    The Man
    Завршивме работа на факултет, благодарност до К2 за отстапените мини експлозиви. :)
    4 Април 2014
  7. majnos
   majnos
   имам проблем со лап топот односно кога го ставам на полнач тој постојано прави прекин ма полнење се уклчуува исклучува писти по некое време продолжува да полни а некогас и несака да полни ПОМОС што му е и отприлика колку би костала поправката
   1. kjosmofon
    kjosmofon
    da se proveri se sreduva sigurno a kolku kosta mora da se vidi
    19 Март 2014
  8. optimus
   optimus
   Drugat dali pronajde kopce za zasteturata za laptopot FUJITSU Lifebook A series AH530 ??? ve ocekuvam so radosni vesti :) odnapred ti blagodaram.pozz
  9. SaleSk
   SaleSk
   Гледам на ФБ профилот имаш наводно добиени панели за лаптопи...Дали ти се наоѓа некој 15,4" панел, глоси, мат небитно? За тошиба ми треба...У принцип одговараат многу модели, но ете нека биде така...
   Поздрав
  10. kjosmofon
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • За

  Роденден:
  27 Април 1972 (Возраст: 45)
  Веб-страна:
  http://k2laptop.mk/
  Локација:
  skopje
  Занимање:
  kalfa
  Прекар:
  kjos
  Професија:
  amal

  Потпис

  И тогаш Бог рече: Ное прави “backup” ќе форматирам!!!
  [​IMG]
  www.facebook.com/alhemicaro