1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Која игра ја плешаш во моментов?

Дискусија во форумот 'Игри' започната од prichina, 16 Април 2013.

 1. 1s3ct0wN

  1s3ct0wN
  Gaining Experience

  147
  87
  18 Септември 2013
  Vice City радио има невидено и реклами и све погодено 10/10
  Испратено од HRY-LX1 преку IT.mk форум апликација
   
 2. Rikimaru

  Rikimaru
  Gaining Experience

  488
  348
  26 Март 2016
  Машко
  Работата е шо GTA серијалот ради лиценци и чуда не користеше многу хитови од 80тите туку помалку познати песни и некои генерички створени нивни. Не велам не се погодени, легнуваат, ама радиово во Скарфејс ги мава најјаките песни од 80тите сите што ги знаеме.
   
 3. BlostuR

  BlostuR
  Intern

  5
  8
  9 Мај 2019
  Машко
  Највише шо пукам моментално е Battlefield V, некад ако се собереме добра 5ка знаеме CS:GO да попукаме, Rust ја пуштам понекогаш, и Need for speed: Heat оти морам да свртам некој круг со нисанчето
   
 4. barneymk

  barneymk
  Gaining Experience

  110
  99
  27 Април 2016
  Машко
  town of salem многу интересна игра за тепање време, може и на телефон да се игра и на стим.
   
 5. Grimriper

  Grimriper
  Gaining Experience

  67
  160
  23 Април 2015
  Машко
  Front-End Developer
  Shadow of the tomb raider !!

  Sent from my SM-G950F using Tapatalk
   
  На The_EvilLord му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Rikimaru

  Rikimaru
  Gaining Experience

  488
  348
  26 Март 2016
  Машко
  Ми се приигра Far Cry 5 конечно ама опсесивен гејмер не може да игра а да скока игри во серијалот. Па, еве сакал не сакал ги снимив Far Cry 3 Blood Dragon и Far Cry Primal (4ката измеѓу ми е помината). Blood Dragon ја поминав се скинав смеење со пародијата што ја имаат направено, па сега делкам камен и дрво во Primal и умирам од животни.
   
 7. Molec

  Molec
  Unstoppable

  1,349
  2,163
  18 Мај 2011
  Машко
  Све ме занима
  5ката е генерално најбоље во игривост, графика, детали и до негде реалност, само посакувам да беше подолг стори-лајнот, да имаше more gore и негативците ми беа мех. Од америчките хилбили реднек фацки можеле боље комбинација да направат, баш пред некој месец ја свртев 3ката па 5ката пак...по 10ти пат....ама во срцето секогаш ќе ми остане 3ката, најоткачена, најдобар сторилајн и убедливо најдобар негативец = VАAS.

  Најлоши до сега ми се New Dawn и 4ката.
   
  На Jovan2389 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Rikimaru

  Rikimaru
  Gaining Experience

  488
  348
  26 Март 2016
  Машко
  Не се жалам од 4ката, 2ката ми беше најуникатен landscape во африка, та може ќе је изиграм наново, а 5ката на лето ќе биде изгледа бидејќи сакам со HDR да ја играм немам засега таков монитор.
   
  На Molec му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Gjurc1n0t

  Gjurc1n0t
  Gaining Experience

  20
  57
  17 Април 2019
  Машко
 10. WeiWuWei

  WeiWuWei
  Intern

  57
  31
  17 Јануари 2020
  Машко
  Мизантроп
 11. The_EvilLord

  The_EvilLord
  Intern

  107
  46
  26 oктомври 2019
  Машко
  јас лично 5ката ја поминав онака,без некое посебно големо уживање.New dawn ја почнав 2 пати и ја откажав пошто ми е ужасна,а дефинитивно најголемо уживање ми приреди 3ката и 4ката.Исто многу ја поштувам primal со оглед на тоа што цело време е close combat.У глобала еден од најомилени серијали што некогаш сум ѓи изиграл.Дури и ќецот на времето го изиграв со уживање

  Испратено од Redmi 7 преку IT.mk форум апликација
   
  На Zero-T му/ѝ се допаѓа ова.
 12. The_EvilLord

  The_EvilLord
  Intern

  107
  46
  26 oктомври 2019
  Машко
  Што конфигурација имаш и дали во одредени моменти имаше драстичен фпс дроп?

  Испратено од Redmi 7 преку IT.mk форум апликација
   
 13. yuuxuu

  yuuxuu
  Intern

  21
  15
  13 Мај 2015
  Машко
  Apex Legend ја играв активно цела 3та сезона. Hunt Showdown ја играм периодов помалце, а се навлеков последнава недела на Escape from Tarkov, игра во која треба доста влог (време) за да се научи, али пак некако ми тргна добро .
   
 14. stefan_off

  stefan_off
  Gaining Experience

  346
  286
  29 oктомври 2009
  Фотограф
  Max Payne 3
   
  На Luca Toni и Jovan2389 им се допаѓа ова.
 15. 1s3ct0wN

  1s3ct0wN
  Gaining Experience

  147
  87
  18 Септември 2013
  [​IMG]


  2004, here we go again.
   
  На The Geek Boy, igor_igor, Potop и уште 2 други им се допаѓа ова.
 16. topic

  topic
  Intern

  34
  34
  29 ноември 2018
 17. Aowek

  Aowek
  Gaining Experience

  498
  212
  14 Април 2012
  Машко
  Legends of Runtera,ако игра некој бујрум да играме заедно :D
   
 18. D@vid

  [email protected]
  Intern

  3
  0
  13 oктомври 2019
  Машко
  Masinstvo
  Koi igri se najdobri na steam od kategorii: Strategija(Kako na primer:Age of Empires) i FPS(Kako na primer:Battlefield V)?
   
 19. The_EvilLord

  The_EvilLord
  Intern

  107
  46
  26 oктомври 2019
  Машко
  giantbomb е одлична страна за пребарување на игри.Имаш филтри за жанр,време од која до која година,платформа и ред други разноразни подесувања.Исто така што е најмомент,од десна страна кога ќе скролнеш малку надоле,имаш tab на кој пишува similar games,слични игри на играта што ти се свиѓа.Кој не слушнал вреди да разгледа

  Испратено од Redmi 7 преку IT.mk форум апликација
   
  На Ragnar и moongose им се допаѓа ова.
 20. Martin Arsov

  Martin Arsov
  Gaining Experience

  125
  78
  17 oктомври 2016
  Машко
  Pes 2020
  Ако има некој за да направиме Squad за да играме 3v3 мислам дека може но ме сум пробал
  Ке ве тагнам видов дека сте пишале дека играте pes @omegaRED @Jovan2389 ако сакате пишете ми
   
 21. UnderMyRules

  UnderMyRules
  Gaining Experience

  690
  179
  27 ноември 2008
  Машко
  Uncharted 4 2 пат ја играм i 2 пат на crushing difficulty ептен jaw drop моменти во поглед на графиката и после 4 години.
   
  На icemaher му/ѝ се допаѓа ова.
 22. Sliderr

  Sliderr
  Gaining Experience

  30
  61
  16 Мај 2012
  Машко
  apex legends
   
  На etrox му/ѝ се допаѓа ова.
 23. G4M3R

  G4M3R
  Gaining Experience

  489
  425
  26 Јуни 2012
  Машко
  Топ игрица, ја терам на PC со гејмпад. Одлична за после работа, сакаш чил сакаш тепање се има:D.
  [​IMG]
   
  На vlavot и Avid им се допаѓа ова.
 24. The_EvilLord

  The_EvilLord
  Intern

  107
  46
  26 oктомври 2019
  Машко
  Гледав rewiev од ign,ја рангираат 7/10.Неможам да разберам дали е игра од типот tekken,mortal kombat тепање 1v1 или нешто такво,или е од типот на open world со приказна.Исто така дали тепањето е во стил на игрите што ги набројав,комбо од неколку команди редоследно или има посебен стил на тепање?

  Испратено од Redmi 7 преку IT.mk форум апликација
   
 25. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,761
  3,204
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  Го има гејмплејот на јутуб  View: https://youtu.be/F2NheK1lbHA
   
  На G4M3R и Avid им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...