1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Која игра ја плешаш во моментов?

Дискусија во форумот 'Игри' започната од prichina, 16 Април 2013.

 1. BorisSapphire

  BorisSapphire
  On your way to fame

  920
  631
  11 ноември 2015
  Машко
  Може некој да ми помогне што игра Forza Horizon 4 Online, како се менува сезона? Моментално сум во летна сезона, се ми е завршено но незнам што треба да направам за да се смени. 1577105621281.jpeg

  Испратено од SM-N975F преку IT.mk форум апликација
   
 2. Gappo

  Gappo
  Gaining Experience

  79
  96
  20 Јануари 2016
  Машко
  Колку време си во летна? Секое годишно време трае една недела во играта.
   
  На dejan_str му/ѝ се допаѓа ова.
 3. BorisSapphire

  BorisSapphire
  On your way to fame

  920
  631
  11 ноември 2015
  Машко
  Сега разбрав, мислам дека сум веќе 4-5 дена во летна сезона.
  Испратено од SM-N975F преку IT.mk форум апликација
   
 4. windows8

  windows8
  On your way to fame

  768
  992
  12 Февруари 2012
  Машко
  RAM: Kingston 2600mhz
  VGA: RX580 8GB SP
  Ако некој најде CPU бенчмарк за Metro Exodus пуштете линк баш сакам да видам каква е ситуацијата, CPU benchmark Metro Exodus - Пошук Google
   
 5. Gappo

  Gappo
  Gaining Experience

  79
  96
  20 Јануари 2016
  Машко
  Eве некој бенчмарк со сличен билд ко твојот. На видеово не иде под 55 FPS. Да не имаш уклучено некои ептен захтевни опции како Hairworks или 8x Anti-aliasing?


  View: https://www.youtube.com/watch?v=7Cdd2aQriVE
   
 6. Astro

  Astro
  Guru

  6,666
  9,350
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Ај не туку штанцај постови.


  Company of Heroes 2, играва никогаш не застарува
   
  На Jovan2389 и farkizz им се допаѓа ова.
 7. TIG@R

  [email protected]
  Gaining Experience

  90
  102
  6 Април 2013
  Машко
  Прашањето му беше на место бидејќи тие компоненти не беа наведени, ај он штанцал не штанцал. Ти вака како помогна?
   
 8. windows8

  windows8
  On your way to fame

  768
  992
  12 Февруари 2012
  Машко
  AA ја терети графичката
  800x600 low е пробано, во пустината мисија под земја бункерот со пајаци и шкорпии, графичката лабаво а процесорот 80/90% играта е од замунда симната можеби тука е проблемот, но ми е чудно зошто нема никаде никој направено cpu benc порано скоро секоја игра си имаше и gpu и cpu benc
   
 9. Gappo

  Gappo
  Gaining Experience

  79
  96
  20 Јануари 2016
  Машко
  Кракнатата верзија е застарена и после неа се излезени доста пачови што го имаат подобрено перформансот, а не се кракнати, така да можда да е и до тоа.

  Иначе, каков бенчмарк поточно бараш? Тој шо го стаив е баш со твојот процесор, па и истата графичка.
   
  На Pane-G му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Pane-G

  Pane-G
  On your way to fame

  1,325
  724
  9 Мај 2012
  Машко
  Хм ,чудно пред повеќе еден месец тогаш со мојот РХ580 8гига спе.ед. со метро ексодус идеше едвај 65 фпс ?! А овој видеово 55 фпс???
   
 11. windows8

  windows8
  On your way to fame

  768
  992
  12 Февруари 2012
  Машко
  Пример:
  CPU_01.png
   
 12. Pane24

  Pane24
  Unbeatable

  4,588
  4,041
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Se klokaat specialot i do 1500mh gpu core i 2300mhz memory core :)
   
 13. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,613
  1,228
  2 Јануари 2012
  Sekiro. Многу е добра.
   
  На dejan_str му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Gjurc1n0t

  Gjurc1n0t
  Gaining Experience

  27
  73
  17 Април 2019
  Машко
  Пред некој ден ја земав Division 2. Ја начекав на попуст. Мислам дека сеуште е. Ако има некој што ја игра пишете во ПП. Моментално сум 14ти левел. Поздрав
   
  Последна промена: 24 Декември 2019
  На Crash_Bandcoot, Draynor, MadBuldog и уште 2 други им се допаѓа ова.
 15. omegaRED

  omegaRED
  Unstoppable

  2,331
  2,794
  13 Септември 2011
  Машко
  Проект менаџер
  eFootball PES2020[​IMG]

  Sent from my SM-N960F using Tapatalk
   
  На DaVoRkNe и Jovan2389 им се допаѓа ова.
 16. Pane-G

  Pane-G
  On your way to fame

  1,325
  724
  9 Мај 2012
  Машко
  Не клокав , се е на ауто


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 17. Gappo

  Gappo
  Gaining Experience

  79
  96
  20 Јануари 2016
  Машко
  После долго време се вратив на Batman Arkham серијалот. Ги имаше бесплатно сите на Епик пред некое време. Сè уште не постои игра со подобар melee combat.
   
  На dejan_str и Aowek им се допаѓа ова.
 18. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,613
  1,228
  2 Јануари 2012
  Shadow of Mordor, Shadow of War за лабави игри што не бараат преголемо внимание и Sekiro Shadows Die Twice имаат подобар меле комбат.
   
  Последна промена: 25 Декември 2019
  На SmartGuru му/ѝ се допаѓа ова.
 19. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  8,154
  4,865
  8 Април 2011
  Машко
  Sniper elite 4, закон игрица!
   
  На icemaher и Ragnar им се допаѓа ова.
 20. Krk198

  Krk198
  Gaining Experience

  168
  174
  14 Септември 2016
  Машко
  Пошто не најдов тема за проблемов, малце офтопик прашање за гејмери. Инсталирав играта, сѐ како што треба и кога ја палам ми дава:
  upload_2019-12-27_13-12-5.png


  Ги инсталирав и работите од Redist фолдерот што и треба да е решение за проблемов, ама пак исто. Има некое чаре?

  [​IMG]
   
 21. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,307
  953
  1 Јуни 2016
  Симни си AiO Runtimes и инсталирај.
  Пали и вози после :)
   
  На Rukfash и Krk198 им се допаѓа ова.
 22. BorisSapphire

  BorisSapphire
  On your way to fame

  920
  631
  11 ноември 2015
  Машко
  Tom Clancy's The Division Xbox
  Tom Clancy's The Division 2 Ultimate Edition Xbox од 120$ за 25$ новогодишен попуст.
  Сеуште ја немам пробано двојката, сакам прво кецот да го завршам, али играта е лудило.

  Испратено од SM-N975F преку IT.mk форум апликација
   
  Pane-G, Ragnar, MadBuldog и на уште 1 им се допаѓа ова.
 23. MadBuldog

  MadBuldog
  Gaining Experience

  36
  76
  22 Јуни 2008
  Машко
  Одлична е двојката, според мене дури и подобра од кецот, уживај во "Open world" искуството.

  @BorisSapphire @Gjurc1n0t можете да ме додадете на UPlay, никот ме и е MrMadBuldog, ја не ја играм често али од време на време ја палам чисто да видам што има ново. Ја земав од самиот старт и право да кажам вреди до последна пара. Досега имам оставено скоро 700 саати. Раидовите се дефинитивно едни од најтешките што се досега сум ги сретнал во било која игра и за нив треба максимално оптимизирана опрема и многу тимска координација за да се завршат.


  View: https://www.youtube.com/watch?v=p6YhvUawTzw
  - Во ова видео учестував во борбата со 2-те и 3-те босови, мислам дека беше вториот или третиот ден одкако го пуштија Dark Hours реидот

  The Division 2 Map | Interactive Map of Division 2 Locations - корисна мапа за полесно снаоѓање каде се повеќето ресурси.

  Division Builder - корисен сајт за изготвување и оптимизирање на билд за макс ниво на карактер

  Division Builder - неколку од моите билдови, овие беа направени пред да ги буфнат скиловите и пред да ги воведат последните класи на специјализација. Повеќето билдови што ми беа базирани на скилови сега се уште повеќе ОП.
   
  На Ragnar и BorisSapphire им се допаѓа ова.
 24. mkgunner

  mkgunner
  Gaining Experience

  250
  185
  29 oктомври 2008
  Машко
  ИТ сервисер
  Какбо само срање е offline, има таква скрипта на Legend да ми иде да го фрлам компјутерот од тераса, online е друга приказна, едино не ми е мака што ја купив ради цената од 22 евра при ордер едишн преку plati.market

  Испратено од JSN-L21 преку IT.mk форум апликација
   
 25. highflyer

  highflyer
  Gaining Experience

  262
  181
  3 Јануари 2010
  Машко
  И двете ги зема ?
  глеам на убисофт 15 евра e 2ката , а на г2а кецот ја има за 12-13 евра :)
  Сакам кецот да ја купам демек хноролошки да изиграм , иако знам дека не се поврзани , и се мислам ако ја земам само кецот сега , дали на друг попуст во иднина ќе ја начекам истава цена за 2ката (15 евра).
   
  На MadBuldog му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...