1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Која игра ја плешаш во моментов?

Дискусија во форумот 'Игри' започната од prichina, 16 Април 2013.

 1. The Geek Boy

  The Geek Boy
  Gaining Experience

  728
  285
  9 Август 2018
  Машко
  Моментално:
  300px-Plane-the-forest-1-0-dirty_(8).jpg
  Инаку исто како и @MarkoHF , и @dejan_str играм Cities Skylines и War Thunder само што во Cities Skylines не сум некој врвен у градење и се што имам направено е безредие, а во War Thunder сум изгубен случај. Ама не за џабе викаат, човек не се родил учен. Со тек на време ќе се усовршам и ќе научам.
   
  На MarkoHF му/ѝ се допаѓа ова.
 2. tupacan

  tupacan
  Practice makes perfect

  1,488
  1,943
  10 Септември 2007
  Машко
  Lorem Ipsum.
  Така е, само напред!
   
 3. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  8,151
  4,860
  8 Април 2011
  Машко
  Warthunder бара време јас негогаш прв завршувам а некогаш последен. Многу зависи од целиот тим, овично сите играат ко муви без глави а не кооперативно. Кога барем 3ца се пазат меѓу себе односно се договараат како и кога да реагираат е многу полесно.
   
  На The Geek Boy му/ѝ се допаѓа ова.
 4. xhktw

  xhktw
  Practice makes perfect

  1,191
  1,203
  2 Август 2009
  Detroit: Become Human

  Освен оптимизацијата за пц што е ужас, играва е прејака.
   
  На icemaher и Ragnar им се допаѓа ова.
 5. Flapjack

  Flapjack
  Gaining Experience

  52
  75
  26 Август 2017
  Машко
  The Outer Worlds

  Имав трст за нова Fallout, и ова hit the sweet spot.
   
  На farkizz му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Arkturus

  Arkturus
  Gaining Experience

  281
  228
  17 Јануари 2013
  Машко
  Wolfenstein youngblood, и пријатно ме изненади
   
  На Luca Toni му/ѝ се допаѓа ова.
 7. icemaher

  icemaher
  Intern

  38
  22
  27 Мај 2009
  Машко
  Mafia3:cool:
   
  На xhktw и Torlakian им се допаѓа ова.
 8. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,247
  891
  1 Јуни 2016
  Doom 2016 моментално. Добро игриште.
   
  На Luca Toni му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Ragnar

  Ragnar
  On your way to fame

  895
  955
  9 Декември 2015
  Машко
  Rayman Legends. Стара но добра платформска игра и за двајца (co-op) и за еден играч.
  [​IMG]
   
  На Luca Toni, xhktw, TheMarshal и уште 2 други им се допаѓа ова.
 10. xhktw

  xhktw
  Practice makes perfect

  1,191
  1,203
  2 Август 2009
  Јас па на двојката и се навратив викендашки, се мислам дали и тројкава да ја вртам пак. Ако ми текнуе добро малце беспотребно долга е и репетитивна станува, така?
   
  На icemaher и TheMarshal им се допаѓа ова.
 11. xCorbe

  xCorbe
  Gaining Experience

  182
  137
  1 Мај 2014
  Машко
  Да, станува репетитивна и си мислиш цело време дека исто играш. Дефинитивно првио и вторио дел

  Sent from my moto g(6) using Tapatalk
   
  На icemaher и xhktw им се допаѓа ова.
 12. xhktw

  xhktw
  Practice makes perfect

  1,191
  1,203
  2 Август 2009
  Da da izgledav 2 videa i odma mi tekna shto beshe rabotata, hard pass.

  Kratko potoa mi tekna deka nikad ja nemam dovrsheno Max Payne 3, pa na toa kje se navali denovive.
   
  На Luca Toni и xCorbe им се допаѓа ова.
 13. Scofield

  Scofield
  Intern

  39
  30
  23 Август 2019
  Машко
  Студент
  PUBG LITE PC version
   
  На 1s3ct0wN му/ѝ се допаѓа ова.
 14. eX3v1l

  eX3v1l
  On your way to fame

  1,116
  682
  2 Мај 2011
  Дота 2. Ае ако игра некој активно 3к-4к да тепаме некоја. :D
   
  WeiWuWei, Deksa, Rikimaru и на уште 1 им се допаѓа ова.
 15. Sludge.Factory

  Sludge.Factory
  Practice makes perfect

  724
  1,064
  7 Февруари 2014
  Машко
  Stomatolog
  Steam Community :: 7empest
  Додај, после година и нешто пауза пак се навратив и ме обори од 6к на 4к :D:D
   
  На 1s3ct0wN му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Rikimaru

  Rikimaru
  On your way to fame

  819
  745
  26 Март 2016
  Даскал
  4к нупчиња сите. ќе треба тастатури да се кршат.
   
  На Sludge.Factory му/ѝ се допаѓа ова.
 17. 1s3ct0wN

  1s3ct0wN
  Gaining Experience

  171
  106
  18 Септември 2013
  Кој ранк си 6?
   
 18. Rikimaru

  Rikimaru
  On your way to fame

  819
  745
  26 Март 2016
  Даскал
  6?
   
 19. Arkturus

  Arkturus
  Gaining Experience

  281
  228
  17 Јануари 2013
  Машко
 20. Weeaboo

  Weeaboo
  Intern

  64
  38
  23 Февруари 2020
  Машко
  Programming
  Assassin's Creed Odyssey
   
  На Ragnar му/ѝ се допаѓа ова.
 21. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,419
  27,108
  4 Септември 2008
  Препорака за,

  3D акција horror/survival, со добра графика, не знам да опишам, ми треба нешто како Metro на пример, да има добри оружја, апгрејди итн.

  Дајте неколку....

  Се подновив со нови компоненти, па да теситрам. Воедно ако некој има M Exodus, и има RTX карта и 4K монитор, би било супер да тестира дали ќе му даде на 4K да уклучи DLSS.
   
 22. Weeaboo

  Weeaboo
  Intern

  64
  38
  23 Февруари 2020
  Машко
  Programming
  Resident Evil 2 Remastered, не гледај подалеку. Таман ќе се спремиш месец унапред за Resident Evil 3 Remastered :)
   
 23. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,419
  27,108
  4 Септември 2008
  Премногу мозгање, сакам нешто побрзо.
   
 24. G4M3R

  G4M3R
  On your way to fame

  556
  519
  26 Јуни 2012
  Машко
  Слични на Resident Evil, али види ги The Evil Within кецот и двојката.
   
 25. Deksa

  Deksa
  Gaining Experience

  442
  299
  9 Февруари 2012
  Машко

Сподели

Вчитување...