• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Која е Вашата почетна страна?

Која е Вашата почетна страна?

 • Google

  Гласови: 82 60.3%
 • iGoogle

  Гласови: 4 2.9%
 • Yahoo!

  Гласови: 5 3.7%
 • IT.com.mk

  Гласови: 8 5.9%
 • Друга (наведете)

  Гласови: 37 27.2%

 • Вкупно гласале
  136

sumi

On your way to fame
8 април 2007
1,129
770
Кавадарци
www.uhost.mk
sumi's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7-4710HQ
Storage
SAMSUNG 840 500GB SSD Evo
RAM
2x8GB DDR3 1600MHz
Video card
nVidia GTX860 4GB GDDR5
Case
Notebook Lenovo Y50-70
Mouse
Logitech M705
Monitor
15.6" FullHD 1090x1080 LED
OS
Windows 7 Home Premium 64bit
urnebes.com.mk
Sorry за спамот ама сами прашавте :)
Имам листа на линкови во секцијата на линкови што ги посетувам а и на насловната има неколку банери од страни кои чести ги посетувам па вака ми се прирака :)
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2,441
1,217
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
Моментално about:blank
Не ми останува време да дотерам моја home page
 

efto

Gaining Experience
19 април 2007
322
277
Не се гледаше сликата кога го поставив прашањето.
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
Google.com ;)
 

DaciSS

Gaining Experience
3 јануари 2008
949
288
San Francisco
www.linkedin.com
а за оние што не знаеле можете да си ставите и 2 или повеќе домашни страни со помош на операторот цевка

google.com|it.com.mk|yahoo.com|.....
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,747
Мислења
856,613
Членови
29,748
Најнов член
Temperance
На врв Дно