1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј
DaciSS
Последна активност:
15 Април 2020
Зачленет:
3 Јануари 2008
Мислења:
949
Допаѓања:
288
Поени од трофеи:
365
Пол:
Машко
Веб-страна:
Локација:
San Francisco
Занимање:
Systems and Network Administrator

Сподели

DaciSS

Gaining Experience, Машко, од San Francisco

DaciSS последен пат беше виден (како):
15 Април 2020
  1. DaciSS
   DaciSS
   @АТА види си пп
  2. Ata
   Ata
   Поздрав Даци

   Имаше еден интересен пост за Cisco wireless.
   Колку што прочитав со го полагал.
   Ме интересира дали мора да имаш положено ccna прво, т.е дали ccna е предуслов.
   Јас моментално учам ccna, но од поодмана го имам спремено CWNA - само не знаев дека можело да се полага кај нас.

   Ќе те молам ако имаш некои инфомрации, и каде точно може да се полага кај нас.

   Однапред плагодарам.

   Поздрав
  3. DaciSS
  4. Xenor
   Xenor
   Абе уште колку од факсот остана?
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • За

  Пол:
  Машко
  Веб-страна:
  http://www.linkedin.com/in/gligorovdaniel
  Локација:
  San Francisco
  Занимање:
  Systems and Network Administrator
  Прекар:
  DaciSS
  Омилен цитат:
  *Мудар човек ги донесува своите одлуки, глупавиот го следи јавното мислење
  Музика:
  Heavy Metal
  Најчесто користени апликации:
  Chrome, PuTTY, RDC, Notepad++
  Омилен спорт:
  Bodybuilding
  Интереси:
  computer networks and security, history and psychology, travel, Cisco certification program