1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј
AMD_fan
Последна активност:
25 Мај 2013
Зачленет:
10 ноември 2007
Мислења:
3,646
Допаѓања:
138
Поени од трофеи:
627
Пол:
Машко
Роденден:
ноември 7

Сподели

AMD_fan

Certified IT Addict, Машко

AMD_fan последен пат беше виден (како):
25 Мај 2013
  1. AMD_fan
   AMD_fan
   Fala kolega.
   Pozdrav....
  2. JunkieMKD
   JunkieMKD
   Срекен Роденден колега.
  3. AMD_fan
   AMD_fan
   Pozdrav i do tebe JunkieMKD :)
  4. JunkieMKD
   JunkieMKD
   Поздрав [IMG]
  5. AMD_fan
   AMD_fan
   Донт челинџ ми :)
  6. Aleks
   Aleks
   Хаи. И ПЕУНЗ ЈУ ОУИТ ПОЗТЗ.

   Не ме интересира.
  7. kiko95
   kiko95
   Лелеее...
   Зошто ги стави сликите , ми се чини дека и скарата ке ја изедам!!!
   Уствари и јас јадев...
   Хехехе..
  8. AMD_fan
   AMD_fan
   Поздрав и од мене :ninja2:
  9. JunkieMKD
   JunkieMKD
   Само да те поздравам :ninja2:
  10. AMD_fan
   AMD_fan
   No problem ;)
  11. super_hacker
   super_hacker
   @AMD_fan,
   Фала за советот и за р...!
  12. maci
   maci
   imam problem pri promena na rezolucija ako savam restart ne mi se podiga win,odnosno se podiga no na ekranot ima temna slika.pa ako mozes da mi pomognes? pozdrav
   http://it.com.mk/forum/showthread.php?p=113334#post113334

   p.s. bavno se podiga win,gi procitav tutorijalite,ama ednas mi se zezna sistemot pa morav da pravam system restore
  13. AMD_fan
  14. JunkieMKD
   JunkieMKD
   :) Фала за одобрувањето,но сега дали ке може и како да го добиеме логото?
  15. AMD_fan
   AMD_fan
   @JunkieMKD
   Претпоставувам дека сакаш да качиш слика од твојот компјутер. Не знам дали ја примети забелешката (Максималната големина на слика е 500 со 100 пиксели или 2.0 килобајти). Најдобро хостирај ја сликата на некој хостинг (на пример www.imageshack.us), потоа кликни на Внеси слика и внеси го линкот. Ова е исто како ставање на слика во пост. Би требало да ја качиш сликата на овој начин.

   Ако не успееш да ја ставиш во потпис, хостирај ја сликата и дај ми линк. Јас ќе ти ја ставам.

   Поздрав!
  16. JunkieMKD
   JunkieMKD
   Brat4e kako mozam da zakacam slika za potpis posto tamu koga ke odam mi pisuva deka nemozam da stavam pozz.
  17. AMD_fan
   AMD_fan
   @brzi
   Објаснувањето беше за lavot. Тој праша дали се известува за избришано мислење.

   А што се однесува на твојот пост..... подобро нека остане избришан, за да не започнуваме расправии и препукувања од типот, кој ми зеде поени нека се јави, зошто ми зеде, сега и јас ќе ти земам, и слично. Како што кажав во темата, такви теми во иднина со коментирање на репутациски коментари ќе се бришат. Репутацијата не е ставена за да дискутираме на форумот кој на кого дал или зел поени и да се расправаме. И јас неправедно имам добиено негативни поени од членови, па не сум се пожалил на сред форум за тоа.

   П.С.
   Не му се замарај толку со репутацијата, батко. Нема потреба. Верувај ми.

   Поздрав!
  18. brzi
   brzi
   NIKOJ NE BARASE OBJASNUVANJE... TREBA DA PORASNAT NEKOI LJUGE NA FORUMOV.. I TE MOLAM VRATI MI GO POSTOT
  19. AMD_fan
   AMD_fan
   @lavot
   Еве ти го 12-тото Правило:
   12. Администраторите и модераторите го задржуваат правото без претходно предупредување да менуваат и бришат мислења/теми.
   Админите/модераторите на Македонски ИТ форум можат да избришат, изменат мислење без притоа да објаснуваат зошто го направиле тоа. Правилата се кратки и јасни и секој член треба да ги почитува. Админите/модераторите се едни од најголемите корисници на овој форум и луѓе кои највеќе го сакаат успехот на Македонски ИТ форум, така да секоја нивна постапка е оправдана од самата таа причина. На барање на членот за објаснување за некоја администраторска/модераторска постапка, админот/модераторот може, но НЕ е обврзан да даде објаснување.
  20. Lavot
   Lavot
   кога се бриши мислење, не се известува овде а?
  21. AMD_fan
   AMD_fan
   Thanks fuUuUzZzZy! :)
  22. fuUuUzZzZy
   fuUuUzZzZy
   Happy b-day Amd :)
  23. AMD_fan
   AMD_fan
   Фала колега. w00t! :D
  24. LiquidWorm
   LiquidWorm
   Среќан роѓендан колега т00т ;)
  25. AMD_fan
   AMD_fan
   Веќе има таква тема. Повели:
   Каде и како дознавте за Македонски ИТ форум? :)
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • За

  Пол:
  Машко
  Роденден:
  ноември 7
  Професија:
  Carinik
  Омилен цитат:
  A person who asks a question is a fool for five minutes, a person who doesn't ask is a fool forever.
  Музика:
  Techno, Dance, R&B, Pop.....
  Видео:
  http://www.youtube.com/watch?v=uO_vFuzPJvc
  Најчесто користени апликации:
  Windows XP, Windows Live, Skype...
  Омилен спорт:
  Фудбал, Ракомет и Тенис
  Интереси:
  Computers, Science and Tecnology

  Потпис

  [​IMG][​IMG]