1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Фотографии сликани со мобилен (ЧИТАЈ ПРВ ПОСТ!)

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од dejan_str, 17 Јули 2013.

 1. krema

  krema
  Professor

  10,148
  9,756
  24 Јуни 2009
  Машко
  Што му фали да ја бапнеш на flickr?
   
  На Oktar и DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 2. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,819
  3,982
  1 Септември 2011
  Машко
  На Трајче Дрварчето, Borsa, it_boy и уште 2 други им се допаѓа ова.
 3. Gumirano

  Gumirano
  Intern

  7
  40
  20 Јуни 2017
  Машко
  2017-11-12 06.49.37 1.jpg Galaxy S8, едитирана со VSCO
   
  На mviktors, tupacan, goranzoran и уште 18 други им се допаѓа ова.
 4. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,819
  3,982
  1 Септември 2011
  Машко
  Xiaomi Mi A3-Сликано со 2x зум

  IMG_20191023_151053.jpg
   
  На MartinK_2, Иванчо, goranzoran и уште 7 други им се допаѓа ова.
 5. xristijanGTI

  xristijanGTI
  Gaining Experience

  288
  304
  7 Март 2011
  Машко
  Студенат
  На skopje_mkd, Software, tupacan и уште 10 други им се допаѓа ова.
 6. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  4,114
  3,782
  5 Декември 2009
  Машко
  Mi 9T, HDR. Малку корегирано во ФотошопоН.
  IMG_20191023_164251.jpg
   
  На skopje_mkd, MartinK_2, Software и уште 16 други им се допаѓа ова.
 7. GreenRoot

  GreenRoot
  On your way to fame

  917
  864
  1 oктомври 2011
  Графички дизај
  Lg G5[​IMG][​IMG]

  Sent from my LG-H830 using Tapatalk
   
  TheMarshal, Gumirano, Borsa и на уште 1 им се допаѓа ова.
 8. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  3,026
  2,563
  21 Јануари 2011
  Машко
  20191023_143201.jpg
  20191023_142719.jpg 20191023_140752.jpg
  Галичник
  Галакси А70
  Без едит
   
  На Pane-G, TheMarshal, Gumirano и уште 4 други им се допаѓа ова.
 9. Chaeld10_8

  Chaeld10_8
  On your way to fame

  907
  720
  29 Март 2011
  На GGTT1, Pane-G, TheMarshal и уште 2 други им се допаѓа ова.
 10. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,391
  27,090
  4 Септември 2008
  Џабе е SOC-от, не поддржува 48mp.
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Pane-G

  Pane-G
  On your way to fame

  1,304
  711
  9 Мај 2012
  Машко
  За што е работата? Нешто не сум во тек ??


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 12. Mayson

  Mayson
  Gaining Experience

  794
  366
  10 Април 2011
  подржува.
  Single Camera: Up to 48 MP
   
 13. Трајче Дрварчето

  Трајче Дрварчето
  Practice makes perfect

  836
  1,783
  3 ноември 2012
  Машко
  Кодош
  Ако станива збор за Redmi 7... не е со 48мп. Redmi Note 7 е со 48мп.
   
 14. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,391
  27,090
  4 Септември 2008
  Не. Интерполација.

  S670, 710, 712 итн поддржуват
   
 15. Chaeld10_8

  Chaeld10_8
  On your way to fame

  907
  720
  29 Март 2011
 16. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,391
  27,090
  4 Септември 2008
 17. Chaeld10_8

  Chaeld10_8
  On your way to fame

  907
  720
  29 Март 2011
 18. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,391
  27,090
  4 Септември 2008
  За A3
   
  На Chaeld10_8 и DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 19. Gumirano

  Gumirano
  Intern

  7
  40
  20 Јуни 2017
  Машко
  Galaxy S8, едитирана во Snapseed 20191015_142419-01.jpeg
   
  На MartinK_2, Pane-G, Трајче Дрварчето и уште 3 други им се допаѓа ова.
 20. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,603
  13,847
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  No filter, s10+
  20191025_114412.jpg
  20191025_120103.jpg
  20191025_181647.jpg
   
  На GGTT1, MartinK_2, Pane-G и уште 12 други им се допаѓа ова.
 21. SpiritBond

  SpiritBond
  On your way to fame

  284
  591
  21 Август 2015
  Машко
  Програмирање
  20191006_171300.jpg 20191006_162941.jpg 20191004_131053.jpg 20191001_180658.jpg 20190914_205625.jpg
  Сите со с10, сите без едит освен последната со про моде+мал едит
   
  На drifter, Pane-G, Software и уште 12 други им се допаѓа ова.
 22. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,819
  3,982
  1 Септември 2011
  Машко
  Xiaomi Ми A3-Сликано со Gcam на ауто

  IMG_20191026_165421.jpg
  IMG_20191026_165401.jpg

  Xiaomi Mi A3-Сликано со 2х зум
  IMG_20191026_160909.jpg
   
  На MartinK_2, uwemi, Трајче Дрварчето и уште 12 други им се допаѓа ова.
 23. Potop

  Potop
  Gaining Experience

  210
  227
  26 Декември 2013
  Машко
  На Трајче Дрварчето му/ѝ се допаѓа ова.
 24. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,391
  27,090
  4 Септември 2008
  За жал слики од p30p/s10 од иста локација немам

  Mi8

  Ip 11 = night mode - auto

  Mi 8 = night mode hdr enhanced

  [​IMG]

  иП11

  [​IMG]

  S10 + night mode auto

  20191030_175706.jpg
   
  Изменето од модератор: 2 ноември 2019
  На gOJDO, Pane-G, Software и уште 8 други им се допаѓа ова.
 25. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,391
  27,090
  4 Септември 2008
  иПхоне 11, smart HDR - 0.2 ~ експозиција.

  IMG_0298.png
   
  На GGTT1, gOJDO, Pane-G и уште 5 други им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...