1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Фотографии сликани со мобилен (ЧИТАЈ ПРВ ПОСТ!)

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од dejan_str, 17 Јули 2013.

 1. Скоти

  Скоти
  On your way to fame

  293
  636
  15 oктомври 2013
  Машко
  20190921_151257.jpg
  S10+ ultra wide, scene optimiser on
   
  На Gumirano, Трајче Дрварчето, architect и уште 4 други им се допаѓа ова.
 2. Jedah

  Jedah
  Practice makes perfect

  941
  1,435
  6 ноември 2007
  LG G6/Normal/Wide/HDR Enhanced/боите да пржат очи
  6.jpg 13.jpg 14.jpg 16.jpg 17.jpg 23.jpg 24.jpg 20190919_111754_HDR~2.jpg
   
  На goranzoran, Todor91, PC_GAMER и уште 22 други им се допаѓа ова.
 3. Happy

  Happy
  Баниран/a

  1,081
  441
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
 4. Sharlovski

  Sharlovski
  Unstoppable

  1,096
  2,459
  28 Јануари 2017
  Машко
  За нормална фотографија никогаш не бил проблем апаратот, исо, грејн и не знам шо, то е една од првите аматерски лекции, некој што малку има чепнато треба да ја има начекано.
  Повеќе одлучуваат икуството, локација, време... да не прам муабет за емоции, тогаш ништо од горенаведеното не важи, имам слики од Нокиа 6600 (640х480) подраги од било кој уред.
   
  Последна промена: 23 Септември 2019
  На mdeni му/ѝ се допаѓа ова.
 5. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,405
  27,094
  4 Септември 2008
  Некои од нив се одлични, некои се утнатни. Сред бел ден има баеѓи шум, и црната боја/контрастот ги крши.
   
 6. boban984

  boban984
  Gaining Experience

  71
  132
  5 Јули 2007
 7. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,247
  891
  1 Јуни 2016
  А7 2018, со GCam

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На goranzoran, PC_GAMER, DaVoRkNe и уште 3 други им се допаѓа ова.
 8. Avid

  Avid
  Guru

  4,288
  6,378
  21 Јануари 2009
  На goran_oh, mihovkris, Маша и уште 2 други им се допаѓа ова.
 9. Nick192

  Nick192
  Gaining Experience

  63
  53
  4 Април 2018
  Машко
  На goranzoran, goran_oh, Иванчо и уште 5 други им се допаѓа ова.
 10. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,603
  13,856
  23 Јануари 2008
  диско денсер
 11. mkiptv

  mkiptv
  Gaining Experience

  548
  340
  28 ноември 2014
  Машко
  На Викса, goranzoran, PC_GAMER и уште 2 други им се допаѓа ова.
 12. Pane-G

  Pane-G
  On your way to fame

  1,304
  711
  9 Мај 2012
  Машко
  Ај жити се , мака си мачам , го користам Ајфон 8+ долго време и како го направи сликава со боке ефект? Многу пати доловував и никако посакан ефект, што е финтата ? барем на ПП


  Sent from my iPhone 8 Plus using Tapatalk
   
 13. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  4,114
  3,783
  5 Декември 2009
  Машко
  Една проба за најт мод од рака со 9т. :)
  Немав сталак а на оградата ми беше страв да потпрам...

  [​IMG]

  Еве и еден мачор.

  [​IMG]

  Sent from my Mi 9T using Tapatalk
   
  it_boy, TheMarshal и на Borsa им се допаѓа ова.
 14. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,819
  3,982
  1 Септември 2011
  Машко
  Многу лош најт мод,да не кажам катастрофа.
   
  На Иванчо, damil, StalkeR и уште 2 други им се допаѓа ова.
 15. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  4,114
  3,783
  5 Декември 2009
  Машко
  Да, знам дека е лоша. Чисто само сакав да пробам... Сликано со стандардна камера, не ми текна да пробам со GCam, треба да биде нешто од нешто подобро. Нареден пат ке пробам слика од трипод и некоја со подолг шатер.
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Иванчо

  Иванчо
  Gaining Experience

  325
  416
  22 Мај 2013
  Машко
  Веб-администратор,
  нешто не е во ред, вака лаички кажано, па хјуавеи п10 плус вади подобар најт моде што е пред 2-3 години телефон. побарај некој апдејт да не имаш за камерата, нема врска сталакот во повеќето случаи
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Скоти

  Скоти
  On your way to fame

  293
  636
  15 oктомври 2013
  Машко
  editirana.jpg

  S10+ ultrawide, night mode, едитирана
   
  На tupacan, goranzoran, architect и уште 7 други им се допаѓа ова.
 18. vanhelsing_44

  vanhelsing_44
  Intern

  3
  17
  27 Мај 2016
  Машко
  20190823_184141.jpg 20190823_184122.jpg

  Samsung S10e, Auto
   
  На Software, goranzoran, nik0la_ и уште 9 други им се допаѓа ова.
 19. Piedpiper

  Piedpiper
  Intern

  20
  32
  26 Август 2019
  Машко
  На Software, goranzoran, TheMarshal и уште 7 други им се допаѓа ова.
 20. Gumirano

  Gumirano
  Intern

  7
  40
  20 Јуни 2017
  Машко
  Galaxy S8, едитирана со vsco 2017-12-14 09.52.01 1.jpg
   
  На goranzoran, mrkela2009, Трајче Дрварчето и уште 5 други им се допаѓа ова.
 21. Happy

  Happy
  Баниран/a

  1,081
  441
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
 22. Oktar

  Oktar
  Epic

  3,530
  10,572
  23 oктомври 2012
  Машко
  Не, само гирото му е од Солун. :D

  П.С. Појма нема, само онака сум досетлив
   
  На Daniel86, SpiritBond, tupacan и уште 3 други им се допаѓа ова.
 23. Трајче Дрварчето

  Трајче Дрварчето
  Practice makes perfect

  836
  1,783
  3 ноември 2012
  Машко
  Кодош
 24. Скоти

  Скоти
  On your way to fame

  293
  636
  15 oктомври 2013
  Машко
  received_399225341008047.jpeg
  S10+ Auto, scene optimiser on
   
  На Tenny, bandrej, PC_GAMER и уште 3 други им се допаѓа ова.
 25. despotovikj

  despotovikj
  On your way to fame

  1,047
  507
  7 Март 2014
  Машко
  .
   

  Прикачени датотеки:

  Последна промена: 15 oктомври 2019
  На TheMarshal му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...