1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Фотографии сликани со мобилен (ЧИТАЈ ПРВ ПОСТ!)

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од dejan_str, 17 Јули 2013.

 1. Трајче Дрварчето

  Трајче Дрварчето
  Practice makes perfect

  835
  1,778
  3 ноември 2012
  Машко
  Кодош
  Ќе те накодошам на Самсунг, жими младоста! :)
   
  gOJDO, DaVoRkNe, psyside и на уште 1 им се допаѓа ова.
 2. Трајче Дрварчето

  Трајче Дрварчето
  Practice makes perfect

  835
  1,778
  3 ноември 2012
  Машко
  Кодош
  Жалам што ќе речам, ама иПхонето според мене има најдобар резултат :)
   
  На DaVoRkNe и psyside им се допаѓа ова.
 3. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,138
  26,813
  4 Септември 2008
  И според мене. Ама нема голема предност у night mode, предноста е во HDR/DF, indoors/кога е потемно, а не темница.
   
  На Трајче Дрварчето му/ѝ се допаѓа ова.
 4. mkiptv

  mkiptv
  Gaining Experience

  509
  327
  28 ноември 2014
  Машко
  На gOJDO, Pane-G, boro1 и уште 4 други им се допаѓа ова.
 5. mkiptv

  mkiptv
  Gaining Experience

  509
  327
  28 ноември 2014
  Машко
  На boro1, Pane-G, psyside и уште 6 други им се допаѓа ова.
 6. Скоти

  Скоти
  On your way to fame

  277
  585
  15 oктомври 2013
  Машко
  policija.jpg

  S10+ Night mode
   
  На Иванчо, damil, Pane-G и уште 9 други им се допаѓа ова.
 7. Happy

  Happy
  Gaining Experience

  1,048
  421
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
 8. uwemi

  uwemi
  Unbeatable

  4,761
  4,314
  20 Февруари 2011
  Машко
  XS Max 2F33A8C1-7E05-4B45-84EF-5A59529AD1FD.jpeg 872B0B34-D8BF-4216-9AB6-FC7A9B6395C7.jpeg BAE743EC-9CAD-42A8-963F-49F2BD81F32B.jpeg
   
  На Gumirano, TheMarshal, psyside и уште 3 други им се допаѓа ова.
 9. eX3v1l

  eX3v1l
  On your way to fame

  1,114
  676
  2 Мај 2011
  9T[​IMG]
   
  На gremlin, DaVoRkNe, Pane-G и уште 2 други им се допаѓа ова.
 10. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,138
  26,813
  4 Септември 2008
 11. mkiptv

  mkiptv
  Gaining Experience

  509
  327
  28 ноември 2014
  Машко
  На it_boy, Pane-G, Gumirano и уште 3 други им се допаѓа ова.
 12. uwemi

  uwemi
  Unbeatable

  4,761
  4,314
  20 Февруари 2011
  Машко
  XS Max again
   

  Прикачени датотеки:

  Pane-G, TheMarshal и на mkiptv им се допаѓа ова.
 13. SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,612
  4,550
  23 Јуни 2015
  Машко
  На следниот линк има тазе слики направени во исти услови со Samsung Note8 и iPhone 11 Pro Max. Повелете на споредба.
  Максим Сарафимовски
   
  На Gumirano, DaVoRkNe, Oktar и уште 2 други им се допаѓа ова.
 14. Вајкинг

  Вајкинг
  Practice makes perfect

  954
  1,128
  9 Јуни 2015
  Машко
  ајфон д бест.
   
 15. Скоти

  Скоти
  On your way to fame

  277
  585
  15 oктомври 2013
  Машко
  20191103_194704.jpg

  S10+ Night mode
   
  Happy, Gumirano, uwemi и на уште 1 им се допаѓа ова.
 16. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,138
  26,813
  4 Септември 2008
  ^ Не си држел стабилно...
   
  На Happy му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Avid

  Avid
  Guru

  4,180
  6,228
  21 Јануари 2009
  Па у паб е, оди ти држи стабилно у паб.
   
  На l1d0v1c, Krk198, Happy и уште 9 други им се допаѓа ова.
 18. Скоти

  Скоти
  On your way to fame

  277
  585
  15 oктомври 2013
  Машко
  ^:oh: Понекогаш помислувам дека си на форумов само да тролаш.. Иначе да, сеа се уклучив од компјутер и гледам дека е малце матна, воопшто не изгледаше така кога ја прикачував од телефон.
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 19. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,814
  3,979
  1 Септември 2011
  Машко
  Galaxy S8 Plus-Сликано со Gcam Nigh Mod

  IMG_20191104_211534.jpg
   
  Gumirano, Иванчо и на Скоти им се допаѓа ова.
 20. SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,612
  4,550
  23 Јуни 2015
  Машко
  Ау, катастрофа.
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 21. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,814
  3,979
  1 Септември 2011
  Машко
  Јбг толку е јачината на овој модел на Самсунг..
   
 22. SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,612
  4,550
  23 Јуни 2015
  Машко
  Тоа и + Гкам е срање за Самсунг.
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 23. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,814
  3,979
  1 Септември 2011
  Машко
  Неможе навечер да извади С8 добра фотографија,не Gcam што сакаш сними џабе,толку е јачината.

  Xiaomi Mi A3-Сликано на ауто
  IMG_20191102_131400.jpg IMG_20191102_131645.jpg IMG_20191031_091248-02.jpeg
  HDR
  IMG_20191102_122626.jpg
   
  На Happy, Mayson, aleksandar.d и уште 8 други им се допаѓа ова.
 24. null_ptr

  null_ptr
  On your way to fame

  546
  514
  20 ноември 2013
  Машко
  [​IMG]

  OnePlus 7T Pro (Macro)
  f/1.6 1/100 4.76mm ISO250

  од цигла..
   
  На goranzoran, uwemi, Potop и уште 9 други им се допаѓа ова.
 25. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,138
  26,813
  4 Септември 2008
  кој ти кажа?
   

Сподели

Вчитување...