1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Фотографии сликани со мобилен (ЧИТАЈ ПРВ ПОСТ!)

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од dejan_str, 17 Јули 2013.

 1. Piedpiper

  Piedpiper
  Intern

  15
  26
  26 Август 2019
  Машко
  Купен од Германија од Сатурн и да одлично погоди дека само гирото е од Солун
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Happy

  Happy
  Gaining Experience

  1,008
  399
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Go baram telefonceto po firmive kaj nas nikade go nema :(


  Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
   
 3. Pane-G

  Pane-G
  On your way to fame

  1,260
  689
  9 Мај 2012
  Машко
  [​IMG]

  Со Ајфон 8+ ништо посебно


  Sent from my iPad using Tapatalk
   
  На goranzoran, Маша, Gumirano и уште 4 други им се допаѓа ова.
 4. Piedpiper

  Piedpiper
  Intern

  15
  26
  26 Август 2019
  Машко
  Нема ни да го донесат. Се што не е Самсунг, Ајфон или Хуавеи тешко да го донесат. Единствено сум изненаден Oneplus што може да се најде кај нас. Ако имаш некој по Европа може да ти го донесе, не е многу пари :)
   
  На Happy и Gumirano им се допаѓа ова.
 5. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,787
  3,952
  1 Септември 2011
  Машко
  Xiaomi Mi A3-Сликано на ауто

  IMG_20191018_180450.jpg
  Сликано со Night Mod
  IMG_20191017_220927.jpg
   
  На dangthe, aleksandar.d, it_boy и уште 7 други им се допаѓа ова.
 6. Borsa

  Borsa
  On your way to fame

  932
  657
  10 oктомври 2011
  Машко
  Машински дизајн
  Само сликиве некако матни се!. Ставај одма GCam за А3 :)
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 7. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,787
  3,952
  1 Септември 2011
  Машко
  Матни?кај виде матни жити се,ги гледав 10 пати.Немам ставено Gcam,ке ставам.
   
 8. Borsa

  Borsa
  On your way to fame

  932
  657
  10 oктомври 2011
  Машко
  Машински дизајн
  Мислев на шум:D
   
  На boban984 и DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 9. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,787
  3,952
  1 Септември 2011
  Машко
  Xiaomi Mi A3-Сликано со Night Mod Gcam

  IMG_20191019_191050.jpg IMG_20191019_192052.jpg IMG_20191019_192007.jpg
   
  Borsa, it_boy, Трајче Дрварчето и на уште 1 им се допаѓа ова.
 10. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,721
  3,166
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  Извини малку за офтопик, леќата назад најверојатно претпоставувам е малку нечиста шо вади ваков lens flair или и со чиста леќа е вака?

  Едит: за на првата слика е прашањево
   
  На DaVoRkNe и Скоти им се допаѓа ова.
 11. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,787
  3,952
  1 Септември 2011
  Машко
  Ја немам чепкано камерата,освен ако несвесно сум ја измрсил,али мислам дека толку му е снагата за навечер.
   
 12. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,735
  26,361
  4 Септември 2008
  Само да го пофалам @DaVoRkNe, Те молам со сите телефони сликај ја зградата навечер од ист агол/локација, да имаме референци. Јас почнав од скоро да го праам тоа.

  Edit, За втората слика мислев.
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 13. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,787
  3,952
  1 Септември 2011
  Машко
  Пси фала ти,ме потсети да кажам нешто,што тука го немам кажано.Порано сите знаете дека често сликав кафе,баш на истата тераса од ист агол,во различни чаши сликав,и добив понуда од Нескафе да сликам секој ден,по една слика за нив,секако за тоа добивав,кога кеш,кога компензации кафе,многу мои пријатели го знаат тоа,но поентата не ми е тука,да добијам нешто,него ми остави јак впечаток и од тогаш почнав да ја сликам зградата навечер,со сите телефони што ке ги имам.Фала на потсета уште еднаш Пси,ми врати убави спомени.
   
  Иванчо, damil, Avid и на уште 1 им се допаѓа ова.
 14. Трајче Дрварчето

  Трајче Дрварчето
  Practice makes perfect

  829
  1,767
  3 ноември 2012
  Машко
  Кодош
  Ако продолжиш да ја сликаш зградата, можи стан да ти дадат... :D
   
  На Speedster, Krk198, causevd и уште 20 други им се допаѓа ова.
 15. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,735
  26,361
  4 Септември 2008
  ^:oh: легенда
   
  На cipiripi и DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 16. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,787
  3,952
  1 Септември 2011
  Машко
  Не треба Дрварчето имам 3 стана фала :D
   
 17. Трајче Дрварчето

  Трајче Дрварчето
  Practice makes perfect

  829
  1,767
  3 ноември 2012
  Машко
  Кодош
  Е добро тогаш, земи го мојот телефон и сликај... мене ми треба стан :D
   
  На SpiritBond, tupacan, Gumirano и уште 8 други им се допаѓа ова.
 18. Borsa

  Borsa
  On your way to fame

  932
  657
  10 oктомври 2011
  Машко
  Машински дизајн
  Mi A1
  IMG_20191020_121635.jpg IMG_20191020_131613_1-01.jpeg
   
  На Speedster, dangthe, MartinK_2 и уште 14 други им се допаѓа ова.
 19. Oktar

  Oktar
  Epic

  3,414
  10,189
  23 oктомври 2012
  Машко
 20. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,423
  1,109
  2 Јануари 2012
  Машко
  Нема поента сликање зграда. Секогаш ќе е различно осветлена. За референца може да се користи нешто што секогаш е исто осветлено и исто изгледа.
   
  На Скоти му/ѝ се допаѓа ова.
 21. esquimaux

  esquimaux
  On your way to fame

  571
  953
  16 Јануари 2016
  Машко
 22. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,787
  3,952
  1 Септември 2011
  Машко
  Xiaomi A3-Сликано со 2x зум

  IMG_20191021_134317.jpg
   
  На Speedster, Borsa, PC_GAMER и уште 5 други им се допаѓа ова.
 23. Borsa

  Borsa
  On your way to fame

  932
  657
  10 oктомври 2011
  Машко
  Машински дизајн
  Ако можеш направи една фотка со 48мп да видиме?!.
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 24. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,787
  3,952
  1 Септември 2011
  Машко
  Важи само ке треба да ја закачам некој сајт зашто се по 20мб.

  Испратено од Mi A3 преку IT.mk форум апликација
   
 25. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,735
  26,361
  4 Септември 2008
  Imgbb
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...