1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Фотографии сликани со мобилен (ЧИТАЈ ПРВ ПОСТ!)

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од dejan_str, 17 Јули 2013.

 1. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  4,107
  3,771
  5 Декември 2009
  Машко
  Според Фликр, ISO:100, SS:43 sec.
  Кај мене П20 Лите оди до 32 сек максимум на најт мод.

  Одлична фотка инаку.
   
  Трајче Дрварчето, psyside и на Маша им се допаѓа ова.
 2. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,328
  27,042
  4 Септември 2008
  Од моб сум не проверив...фотката за буџет уред е драма.
   
  Скоти, Трајче Дрварчето и на StalkeR им се допаѓа ова.
 3. Трајче Дрварчето

  Трајче Дрварчето
  Practice makes perfect

  835
  1,778
  3 ноември 2012
  Машко
  Кодош
  Толку, 43 секунди, така си одбра, на ауто :)
  Не е на трипод, ама го држев потпрен над оградата од терасата. Добра идеја е трипод, ќе си нарачам некој евтин, да си поиграм :)
   
  На Маша и psyside им се допаѓа ова.
 4. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  4,107
  3,771
  5 Декември 2009
  Машко
  Можеш да завршиш работа со некој ефтин трипод ако ти е само за телефон. Имам импровизирано и јас така со потпирање на ограда/ѕид, брка работа некогаш. Истотака, ке ти препорачам (доколку не користиш веќе) гласовна команда (односно она "Cheese" или слични подвикнувања).
   
  Маша, psyside, Oktar и на уште 1 им се допаѓа ова.
 5. boban984

  boban984
  Gaining Experience

  70
  126
  5 Јули 2007
  Huawei P20

  Пешна, HDR мode
  IMG_20190908_112634.jpg
  Tреска (Македоснки Брод), "Silky water" mode
  IMG_20190908_183612.jpg
   
  На goranzoran, Necromancer, Speedster и уште 8 други им се допаѓа ова.
 6. TheMarshal

  TheMarshal
  On your way to fame

  397
  579
  3 Јануари 2019
  Машко
  Samsung S9+ на Night Mode. Доста солидни ко слики за на иснта.
   

  Прикачени датотеки:

  На Necromancer, Speedster, Tenny и уште 6 други им се допаѓа ова.
 7. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,816
  3,982
  1 Септември 2011
  Машко
  Xiaomi Mi 8-Zoom x2

  IMG_20190914_120846.jpg
   
  На Speedster, Скоти, TheMarshal и уште 2 други им се допаѓа ова.
 8. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,779
  3,237
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  Samsung Note 8, ауто мод, локација :Скребатно, Охрид[​IMG]
   
  На goranzoran, boban984, damil и уште 3 други им се допаѓа ова.
 9. Happy

  Happy
  Gaining Experience

  1,072
  437
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  На TheMarshal му/ѝ се допаѓа ова.
 10. despotovikj

  despotovikj
  On your way to fame

  1,045
  506
  7 Март 2014
  Машко
  На goranzoran, Speedster, SiPy` и уште 2 други им се допаѓа ова.
 11. Avid

  Avid
  Guru

  4,262
  6,357
  21 Јануари 2009
  На despotovikj му/ѝ се допаѓа ова.
 12. despotovikj

  despotovikj
  On your way to fame

  1,045
  506
  7 Март 2014
  Машко
  Фала здравје да имаш, ова е во Кантина, одма позади градежен :)
   
  На Avid му/ѝ се допаѓа ова.
 13. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  4,107
  3,771
  5 Декември 2009
  Машко
  Имам пробувано со истиот телефон да сликам со таа опција, ја заматува премногу. Правам муабет за слика од рака. Што значи ке мораш да одиш со трипод, односно да нема мрдање никакво. :)
   
  На TheMarshal му/ѝ се допаѓа ова.
 14. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,188
  4,635
  4 ноември 2013
  Машко
  Galaxy S8 - Auto

  20190907_212725.jpg
   
  На Gumirano, mkd, DaVoRkNe и уште 8 други им се допаѓа ова.
 15. MartinGR1MR

  MartinGR1MR
  Gaining Experience

  145
  53
  14 Јуни 2014
  Машко
  [​IMG]

  Охрид
  Samsung A20
   
  На Origin_123, Gumirano, Скоти и уште 2 други им се допаѓа ова.
 16. Daniel86

  Daniel86
  Guru

  2,752
  7,175
  28 Мај 2013
  Машко
  Електроника
  20190817_105833.jpg

  Херцег Нови, j5 2017.
   
  На damil, Fatal1ty_, SiPy` и уште 6 други им се допаѓа ова.
 17. Трајче Дрварчето

  Трајче Дрварчето
  Practice makes perfect

  835
  1,778
  3 ноември 2012
  Машко
  Кодош
  Mi A1, ауто, малку кропната.
  Кога беше купен, беше на Oreo, инсталирав Google cam. Кога се апдејтуваше на Pie, имаше проблеми со батеријата (тоа беше стандард за Mi A1) и мораше хард ресет. После тоа не инсталирав Google cam... не си играм толку со овај телефон, ама ме интересира дали некој инсталирал Google cam на Pie и дали е потполно функционална... (да не гуглам, ме мрзи, сакам од прва рака од наши луѓе да дознаам :) )

  [​IMG]
   
  На psyside, Borsa, Скоти и уште 6 други им се допаѓа ова.
 18. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,188
  4,635
  4 ноември 2013
  Машко
  Батка, каде е сликано ова?
   
 19. Трајче Дрварчето

  Трајче Дрварчето
  Practice makes perfect

  835
  1,778
  3 ноември 2012
  Машко
  Кодош
  Битола, на плоштад :)
  (Виена)
   
  GGTT1, Oktar, HardCorec и на уште 1 им се допаѓа ова.
 20. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,816
  3,982
  1 Септември 2011
  Машко
  Xiaomi Mi 8-Охрид

  IMG_20190914_120435.jpg IMG_20190914_120448.jpg IMG_20190915_123857.jpg
   
  На Иванчо, Gumirano, mrkela2009 и уште 8 други им се допаѓа ова.
 21. Borsa

  Borsa
  On your way to fame

  949
  682
  10 oктомври 2011
  Машко
  Машински дизајн
  Ради ко швајцарац:)
   
  На Трајче Дрварчето му/ѝ се допаѓа ова.
 22. boban984

  boban984
  Gaining Experience

  70
  126
  5 Јули 2007
  Ти треба триподче или да го потпреш негде мобилниот :)
  Ја земав од Али, мислам дека ги имаш и по мобилариве или на пазарче.
  Link од али: Фотографии сликани со мобилен (ЧИТАЈ ПРВ ПОСТ!)
   
 23. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,816
  3,982
  1 Септември 2011
  Машко
  Xiaomi Mi 8-Сликано со Night Mode (морав малце да ја кропнам,зашто е 9мб,а нејќу линкови и остали глупости)

  Локација- Охрид

  12.jpg
   
  Иванчо, mkiptv, Borsa и на уште 1 им се допаѓа ова.
 24. it_boy

  it_boy
  Gaining Experience

  366
  304
  9 Јули 2018
  Машко
  [​IMG]
  МИ 9Т Про-Сликана колку да ја тестирам камерата,Без едит уклучено АИ
   
  На goranzoran, Tozo8, Tomekk и уште 5 други им се допаѓа ова.
 25. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Practice makes perfect

  1,191
  1,837
  13 Јануари 2014
  Машко
  S10+, без никакво едитирање, само кропнати. Двете се со ultrawide и со Scene Optimizer, кој патем прави голема (обично позитивна) разлика во боите и exposure, бар преку ден. За навечер е ѓубре.

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На goranzoran, Tomekk, Gumirano и уште 9 други им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...