1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Фотографии сликани со мобилен (ЧИТАЈ ПРВ ПОСТ!)

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од dejan_str, 17 Јули 2013.

 1. tupacan

  tupacan
  Practice makes perfect

  1,476
  1,925
  10 Септември 2007
  Машко
  Lorem Ipsum.
  Зашто некој би ставал gcam на Самсунг телефон?

  Sent from my SM-G973F using Tapatalk
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 2. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,809
  3,974
  1 Септември 2011
  Машко
  Мики од Муртино,експерт за фото мобиле :D
   
 3. Potop

  Potop
  Gaining Experience

  207
  226
  26 Декември 2013
  Машко
  IMG_0789.JPG
  Xs
  Не е толку добар квалитетот на сликата колку содржината :)


  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
  На Nick192, DrMTR, gOJDO и уште 2 други им се допаѓа ова.
 4. Скоти

  Скоти
  On your way to fame

  269
  543
  15 oктомври 2013
  Машко
  20191109_200041.jpg

  S10+ Night mode
   
  На DrMTR, architect, Borsa и уште 9 други им се допаѓа ова.
 5. Cicada

  Cicada
  Intern

  6
  17
  29 oктомври 2019
  Pocophone F1 со Gcam 6.2 port. Со оглед на тоа дека телефонот го има истиот сензор како пиксел, GCam е ѕверска. Нормално се слика во RAW.
  Последните две се night mode, првата е едитирана во lightroom. IMG_20191026_113135_515.jpeg IMG_20191020_094746_112.jpeg LRM_EXPORT_134588237475672_20191013_185849442.jpeg IMG_20191011_235930.jpeg

  Испратено од POCOPHONE F1 преку IT.mk форум апликација
   
  На goranzoran, architect, Borsa и уште 9 други им се допаѓа ова.
 6. Happy

  Happy
  Gaining Experience

  1,040
  416
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  На вторава слика како да гледаш у "flesh" и многу е темна XD.  Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
   
 7. Daniel86

  Daniel86
  Guru

  2,711
  7,084
  28 Мај 2013
  Машко
  Електроника
  20191110_130331.jpg
  И после пола саат
  20191110_133734.jpg
   

  Прикачени датотеки:

  На DrMTR, spiritBreaker, architect и уште 12 други им се допаѓа ова.
 8. Sludge.Factory

  Sludge.Factory
  Practice makes perfect

  711
  1,045
  7 Февруари 2014
  Машко
  Stomatolog
  IMG_20191112_191037.jpg

  Pixel 2xl, Auto. Со вчерашниот Гкам апдејт
   
  На drifter, DaVoRkNe, TheMarshal и уште 2 други им се допаѓа ова.
 9. JasSum

  JasSum
  Practice makes perfect

  1,777
  1,890
  8 Мај 2007
  Машко
  Mi 8
   

  Прикачени датотеки:

  На Borsa и DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 10. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  4,072
  3,721
  5 Декември 2009
  Машко
  На boro1, Gumirano, Трајче Дрварчето и уште 2 други им се допаѓа ова.
 11. Sharlovski

  Sharlovski
  Unstoppable

  1,078
  2,396
  28 Јануари 2017
  Машко
  Ја има утнато телефонот, дисторзирана во долните ќошеви, матна (шатерот 1/500), боиве... ај некако да им се прости бидејќи према дирекно светло сликани.
   
 12. Avid

  Avid
  Guru

  4,164
  6,203
  21 Јануари 2009
  Прашањето е дали има Шаоми телефон што не утиња слика?
   
  На cipiripi и Ragnar им се допаѓа ова.
 13. Happy

  Happy
  Gaining Experience

  1,040
  416
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Вакви муабети немаше пред 13 години, тогаш телефоните бркаа работа и никој не се жалеше од матни слики. Xenon флешот е магијата.

  Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
   
 14. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,809
  3,974
  1 Септември 2011
  Машко
  Xiaomi Mi A3-Сликано на Ауто

  IMG_20191110_130502.jpg
   
  На Pane-G, cipiripi, Gumirano и уште 3 други им се допаѓа ова.
 15. dangthe

  dangthe
  Practice makes perfect

  1,096
  1,383
  5 Септември 2008
  Машко
  iPhone XS
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На MartinK_2, Pane-G, DrMTR и уште 8 други им се допаѓа ова.
 16. TIG@R

  [email protected]
  Gaining Experience

  87
  79
  6 Април 2013
  Машко
  TheMarshal, Скоти, Gumirano и на уште 1 им се допаѓа ова.
 17. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,470
  1,154
  2 Јануари 2012
  Машко
  Kade e ova?
   
 18. esquimaux

  esquimaux
  On your way to fame

  577
  972
  16 Јануари 2016
  Машко
  Тесалоники
   
  На DarthJe5us му/ѝ се допаѓа ова.
 19. JasSum

  JasSum
  Practice makes perfect

  1,777
  1,890
  8 Мај 2007
  Машко
  Што не го даде коментарот на гирото?
   
 20. Avid

  Avid
  Guru

  4,164
  6,203
  21 Јануари 2009
  Горе лево има дисторзија
   
 21. JasSum

  JasSum
  Practice makes perfect

  1,777
  1,890
  8 Мај 2007
  Машко
  Чаша за вино е тоа.
  Имаш дисторзија на реалноста.
   
  Скоти, it_boy и на DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 22. TylerMkD

  TylerMkD
  Unstoppable

  2,101
  3,458
  7 ноември 2014
  Машко
  Па ти треба да дадеш коментар, вкусно ли беше - вреди?
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 23. Avid

  Avid
  Guru

  4,164
  6,203
  21 Јануари 2009
  Извини што го навредив брендот на телефон што го имаш.
   
 24. JasSum

  JasSum
  Practice makes perfect

  1,777
  1,890
  8 Мај 2007
  Машко
  Извини што ти ја исправам дисторзираната реалност.
  Одлично е
   
  На TylerMkD му/ѝ се допаѓа ова.
 25. eX3v1l

  eX3v1l
  On your way to fame

  1,112
  675
  2 Мај 2011

Сподели

Вчитување...