1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Фотографии сликани со мобилен (ЧИТАЈ ПРВ ПОСТ!)

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од dejan_str, 17 Јули 2013.

 1. Скоти

  Скоти
  On your way to fame

  277
  587
  15 oктомври 2013
  Машко
  20191117_122853.jpg

  S10+ Auto Scene Optimiser On
   
  На Трајче Дрварчето, MartinK_2, Gumirano и уште 4 други им се допаѓа ова.
 2. Borsa

  Borsa
  On your way to fame

  943
  675
  10 oктомври 2011
  Машко
  Машински дизајн
  Mi A1 GCam Ver.7(Pixel 4) Night mode
  IMG_20191116_230010.jpg
   
  На Иванчо, mviktors, Трајче Дрварчето и уште 8 други им се допаѓа ова.
 3. Geek64

  Geek64
  Intern

  12
  16
  24 Декември 2018
  iPhone Xr
  [​IMG]

  П.С Ја постирав сликата на imgur.com, но забележувам дека квалитетот е опаднат. На што ги постирате вие сликите?
   
  Последна промена: 18 ноември 2019
  На psyside и krema им се допаѓа ова.
 4. Sludge.Factory

  Sludge.Factory
  Practice makes perfect

  713
  1,045
  7 Февруари 2014
  Машко
  Stomatolog
  Huawei Mate 20 pro AI уклучено IMG_20191118_124827.jpg
   
  Borsa, Gumirano и на krema им се допаѓа ова.
 5. krema

  krema
  Professor

  10,042
  9,667
  24 Јуни 2009
  Машко
  Најдобро на Flickr.
   
 6. Geek64

  Geek64
  Intern

  12
  16
  24 Декември 2018
  iPhone Xr. Quick snapshot
  [​IMG]
   
  goranzoran, Potop и на DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 7. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  4,074
  3,721
  5 Декември 2009
  Машко
  Јас сум генерално задоволен од камерата на Шаолинот. Користам неколку Шаоми телефони и сум океј со камерата, оти знам што може да очекувам од него.
  Мразам да сликам со тоа AI то, но ете за проба. Да, го има утнато малку и е замаглено доле лево. Со GCAM вади доста подобри слики, ке инсталирам деновиве.

  Немам баш слики со телефонов, но еве една со јадење. Ауто шат, хдр.
  IMG_20190929_114650.jpg
   
 8. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,814
  3,979
  1 Септември 2011
  Машко
  Xiaomi POCOPHONE F1-Сликано со Night Mode

  IMG_20191119_165115.jpg
   
  На goranzoran, Gumirano, Borsa и уште 4 други им се допаѓа ова.
 9. krema

  krema
  Professor

  10,042
  9,667
  24 Јуни 2009
  Машко
  Едната купола имат снемано струја.

  имат едит сликана?
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 10. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,814
  3,979
  1 Септември 2011
  Машко
  Нема никаков едит,сликано е само со Night Mod,ја штракнав,и тоа малце ја намалив,затоа што оргиналот е 8.77 мб и неможам да ја закачам,а ме нервираат линковине,а оваа е 5.03 мб.

  Иначе 7 куполи не работат :)
   
  Последна промена: 19 ноември 2019
 11. krema

  krema
  Professor

  10,042
  9,667
  24 Јуни 2009
  Машко
  flickr му е mother :)
  Ме бендисва сликана.
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Borsa

  Borsa
  On your way to fame

  943
  675
  10 oктомври 2011
  Машко
  Машински дизајн
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 13. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,814
  3,979
  1 Септември 2011
  Машко
  Ме потсети,заборавив да напоменам дека е сликано со Gcam.
   
 14. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,814
  3,979
  1 Септември 2011
  Машко
  Xiaomi Pocophone F1-Сликано со Gcam,со Night mod

  IMG_20191120_170921.jpg
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 15. null_ptr

  null_ptr
  On your way to fame

  546
  514
  20 ноември 2013
  Машко
  [​IMG]

  OnePlus HD1913 HDR
  1/100s ƒ/1.65 ISO250 4.755mm

  NEVER SETTLE
   
  На Happy, Borsa, Tozo8 и уште 3 други им се допаѓа ова.
 16. Sludge.Factory

  Sludge.Factory
  Practice makes perfect

  713
  1,045
  7 Февруари 2014
  Машко
  Stomatolog
  IMG_20191124_124032.jpg IMG_20191127_210041.jpg IMG_20191126_132411.jpg
  Pixel 2 auto edit
   
  На TheMarshal, StalkeR, Gumirano и уште 4 други им се допаѓа ова.
 17. bandrej

  bandrej
  Gaining Experience

  145
  164
  9 Март 2016
  Машко
  На mviktors и Sludge.Factory им се допаѓа ова.
 18. Piedpiper

  Piedpiper
  Intern

  16
  30
  26 Август 2019
  Машко
  goranzoran, TheMarshal, Gumirano и на уште 1 им се допаѓа ова.
 19. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,405
  3,736
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  IMG_20191129_152135.jpg
  Sonce i oblaci.
   
  На TheMarshal и Borsa им се допаѓа ова.
 20. Borsa

  Borsa
  On your way to fame

  943
  675
  10 oктомври 2011
  Машко
  Машински дизајн
  На DaVoRkNe и Pane24 им се допаѓа ова.
 21. Скоти

  Скоти
  On your way to fame

  277
  587
  15 oктомври 2013
  Машко
  20191129_225051.jpg

  S10+ Night mode, scene optimiser On
   
  На TheMarshal, architect, psyside и уште 6 други им се допаѓа ова.
 22. Tomislav96

  Tomislav96
  On your way to fame

  790
  864
  7 Февруари 2013
  Машко
  Програмер
  nightmode.jpeg

  Galaxy Note 9 Night mode + Lightroom Mobile.
  Best viewed on OLED Displays
   
  На goranzoran, TheMarshal, architect и уште 10 други им се допаѓа ова.
 23. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,478
  1,155
  2 Јануари 2012
  Машко
 24. damil

  damil
  On your way to fame

  712
  709
  2 Јануари 2015
  Машко
  Новиот зелен покрив на ГТЦ. :)

  Аурора Берово ваљда.
   
  Daniel86, esquimaux, Маша и на уште 1 им се допаѓа ова.
 25. Tomislav96

  Tomislav96
  On your way to fame

  790
  864
  7 Февруари 2013
  Машко
  Програмер
  На DarthJe5us му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...