1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Фотографии сликани со мобилен (ЧИТАЈ ПРВ ПОСТ!)

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од dejan_str, 17 Јули 2013.

 1. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,950
  27,636
  4 Септември 2008
  @Sludge.Factory, ultra wide на иПхоне е единствената страна од камерата на овогодишните иПхони која не е баш сјајна, гаси обавезно capture photos out of frame за deep fusion да работи, работи само кај телефото, и главна камера.
   
  На Sludge.Factory му/ѝ се допаѓа ова.
 2. krema

  krema
  Professor

  11,065
  10,577
  24 Јуни 2009
  Машко
  @HardCorec
  Брат,
  пуздер сликава а и башка Вевчани.
   
  На HardCorec му/ѝ се допаѓа ова.
 3. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,306
  4,837
  4 ноември 2013
  Машко
  Да ми дојдиш на гости (во вевчани), вратата ти е отворена 24/7
   
  Последна промена: 16 Декември 2019
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 4. krema

  krema
  Professor

  11,065
  10,577
  24 Јуни 2009
  Машко
  Свадба ко че има че дојда брат.
  Ептен ми се идит за Вевчани. :)
   
  На HardCorec му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Антониј.К

  Антониј.К
  Gaining Experience

  737
  483
  28 ноември 2014
  Машко
  Вечити студент
  На goranzoran, boro1, it_boy и уште 2 други им се допаѓа ова.
 6. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,916
  26,303
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Tenny, Happy, krema и на уште 1 им се допаѓа ова.
 7. Pane-G

  Pane-G
  On your way to fame

  1,327
  724
  9 Мај 2012
  Машко
  Кој што сака да стави за ПЦ за позадина мора да се плаќа авторска права


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На HardCorec му/ѝ се допаѓа ова.
 8. TIG@R

  [email protected]
  Gaining Experience

  90
  103
  6 Април 2013
  Машко
  На Скоти и Antonio Vasilevski им се допаѓа ова.
 9. Nethervor

  Nethervor
  Gaining Experience

  100
  140
  19 Јули 2013
  Машко
  Mi 9t Pro Night mode.

  Воопшто недопрени, аматерски.[​IMG][​IMG]

  Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
   
  На goranzoran, Tomekk, Tozo8 и уште 3 други им се допаѓа ова.
 10. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,306
  4,837
  4 ноември 2013
  Машко
  Galaxy S8 - Auto
  Локација: Вевчани (црква Св.Никола)

  20191209_205751.jpg
   
  На Speedster, fikus, damil и уште 4 други им се допаѓа ова.
 11. StalkeR

  StalkeR
  Unbeatable

  4,214
  4,086
  5 Декември 2009
  Машко
  Се работи за слика од пред некој месец, два но би сакал да ставам само да се забележи разлика од стандардна со Gcam. Се дискутираше и во Ми темата, ама еве ваму.
  Сликано од исто место, телефонот од рака, но потпрен со долниот дел.

  Стандард камера:
  [​IMG]Night Mode Mi 9T by Boshko, on Flickr

  Gcam:
  [​IMG]Gcam Night Mode Mi 9T by Boshko, on Flickr

  И уште една фотка гратис. Дифолт камера, телефонот превртен наопаку.
  [​IMG]Higher and Higher by Boshko, on Flickr
   
  На goranzoran, Speedster, itstheigyg и уште 9 други им се допаѓа ова.
 12. Скоти

  Скоти
  On your way to fame

  341
  726
  15 oктомври 2013
  Машко
  20191221_004054.jpg

  S10+ Night mode Scene optimiser: on
   
  На igor_xxxx, Speedster, Antonio Vasilevski и уште 2 други им се допаѓа ова.
 13. mihovkris

  mihovkris
  Practice makes perfect

  1,386
  1,016
  1 Јуни 2016
  Ми А3, GCam

  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На goranzoran, Speedster, Happy и уште 7 други им се допаѓа ова.
 14. Gappo

  Gappo
  Gaining Experience

  82
  114
  20 Јануари 2016
  Машко
  iPhone 8, неедитирани.

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На goranzoran, Скоти, boban984 и уште 8 други им се допаѓа ова.
 15. Скоти

  Скоти
  On your way to fame

  341
  726
  15 oктомври 2013
  Машко
  20191221_102502.jpg
  20191221_122432.jpg

  S10+ Wide angle
   
  На Gaston, Speedster, Gumirano и уште 5 други им се допаѓа ова.
 16. goran_oh

  goran_oh
  Practice makes perfect

  1,353
  1,139
  26 Април 2013
  Машко
  Дебарско езеро е тоа и манастирот бигорски.

  Sent from my GM1910 using Tapatalk
   
  На Скоти и Avid им се допаѓа ова.
 17. Скоти

  Скоти
  On your way to fame

  341
  726
  15 oктомври 2013
  Машко
  20191227_085459.jpg

  S10+ Wide angle Scene optimiser: on
  Локација: Стариот пат од Охрид према Струга, веднаш пред аеродромот (пистата).
   
  Последна промена: 27 Декември 2019
  На Excalibur, Software, Gaston и уште 7 други им се допаѓа ова.
 18. Avid

  Avid
  Баниран/a

  4,632
  6,989
  21 Јануари 2009
  Може ли да се додаде правило да кажуваат кај е сликано?
  Тој што ми избришал постови требал одговорот да го напише во постот на членот што ги ставил сликите...
   
  На Gappo, Pane-G, Banjifiko и уште 2 други им се допаѓа ова.
 19. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,306
  4,837
  4 ноември 2013
  Машко
  Galaxy S8 - Auto
  Локација: Concept - Струмица

  20191228_160317.jpg
   
  На goranzoran, Gumirano, psyside и уште 3 други им се допаѓа ова.
 20. Скоти

  Скоти
  On your way to fame

  341
  726
  15 oктомври 2013
  Машко
  20191221_144208.jpg

  S10+ Wide angle Scene optimiser: on
  Локација: Мавровско езеро, црквата што е во езерото( моментално не е).
   
  На igor_xxxx, Gaston, Oktar и уште 6 други им се допаѓа ова.
 21. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,950
  27,636
  4 Септември 2008
  Зошто не го гасите гадниот scene optimizer?

  Пластелин ги прави сликите
   
  На tupacan му/ѝ се допаѓа ова.
 22. Frozen.

  Frozen.
  Gaining Experience

  110
  130
  4 oктомври 2015
  Машко
  [​IMG]
  iPhone XS Portrait mode. Едитната во Lightroom.
   
  На goranzoran, Potop, Borsa и уште 3 други им се допаѓа ова.
 23. Necromancer

  Necromancer
  Unstoppable

  3,239
  3,621
  24 Февруари 2012
  Машко
  GIS
  Pixel 3 XL Night Sight, Солун. Лудница амбиент има местово.

  IMG_20191229_000109.jpg
   
  На goranzoran, Happy, despotovikj и уште 7 други им се допаѓа ова.
 24. boban984

  boban984
  Gaining Experience

  79
  157
  5 Јули 2007
  Шара?
   
 25. boban984

  boban984
  Gaining Experience

  79
  157
  5 Јули 2007
  P20 не пипани :) на ауто

  20191207_210305.jpg 20191208_105122.jpg IMG_20191207_191159.jpg IMG_20191208_161154.jpg IMG_20191209_165304.jpg
   
  На Excalibur, goranzoran, Necromancer и уште 15 други им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...