1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Фотографии сликани со мобилен (ЧИТАЈ ПРВ ПОСТ!)

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од dejan_str, 17 Јули 2013.

 1. krema

  krema
  Professor

  9,787
  9,468
  24 Јуни 2009
  Машко
  @Tomislav96
  Одлична фотографија.
   
  На Tomislav96 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,124
  7,026
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Tozo8, boro1, krema и на уште 1 им се допаѓа ова.
 3. krema

  krema
  Professor

  9,787
  9,468
  24 Јуни 2009
  Машко
  @ARMac
  Порнографија е строго забрането овде. :D

  btw со кој мобилен е направена фотографијата? :)
   
  На DaVoRkNe и ARMac им се допаѓа ова.
 4. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,124
  7,026
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Redmi note 5 ai
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Sludge.Factory

  Sludge.Factory
  On your way to fame

  684
  998
  7 Февруари 2014
  Машко
  Stomatolog
  Mate 10 Pro
  IMG_20191107_164834.jpg
   
  На TheMarshal, Gumirano, damil и уште 2 други им се допаѓа ова.
 6. Иванчо

  Иванчо
  Gaining Experience

  305
  387
  22 Мај 2013
  Машко
  Веб-администратор,
  Pixel 2 xl со новата gcam oд Pixel 4
   

  Прикачени датотеки:

  На drifter, TheMarshal, fuzzjaw и уште 4 други им се допаѓа ова.
 7. Скоти

  Скоти
  Gaining Experience

  258
  481
  15 oктомври 2013
  Машко
  20191204_165053.jpg

  S10+ Night mode scene optimiser : On
   
  На drifter, TheMarshal, Gumirano и уште 10 други им се допаѓа ова.
 8. Иванчо

  Иванчо
  Gaining Experience

  305
  387
  22 Мај 2013
  Машко
  Веб-администратор,
  Пиксел 2хл плус снапсид IMG_20191206_185834-01.jpeg
   
  На TheMarshal, Gumirano, Скоти и уште 6 други им се допаѓа ова.
 9. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,660
  26,264
  4 Септември 2008
  Дај без снапспид, ама како што знам проблемот со шумот не е решен дури ни на P4.
   
 10. Иванчо

  Иванчо
  Gaining Experience

  305
  387
  22 Мај 2013
  Машко
  Веб-администратор,
   

  Прикачени датотеки:

  На psyside му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Иванчо

  Иванчо
  Gaining Experience

  305
  387
  22 Мај 2013
  Машко
  Веб-администратор,
  Втората е без најт сајт/мод
   

  Прикачени датотеки:

  На psyside му/ѝ се допаѓа ова.
 12. D3N1EL

  D3N1EL
  Practice makes perfect

  2,883
  1,453
  10 Август 2010
  Машко
  Без навреда, но сликите без снапсид изгледаат поубаво.
   
  На tupacan и DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 13. Скоти

  Скоти
  Gaining Experience

  258
  481
  15 oктомври 2013
  Машко
  20191209_160213.jpg

  S10+ Wide angle scene optimiser : On
   
  На Potop, TheMarshal, dejan_str и уште 4 други им се допаѓа ова.
 14. Todor91

  Todor91
  On your way to fame

  764
  597
  8 Јануари 2008
  Машко
  [​IMG] iphone 11 pro Portrait mode


  Sent from my iPhone 11 Pro using Tapatalk
   
  На it_boy, Gumirano, Potop и уште 5 други им се допаѓа ова.
 15. Иванчо

  Иванчо
  Gaining Experience

  305
  387
  22 Мај 2013
  Машко
  Веб-администратор,
  Пиксел 2хл
  Не чепнати
   

  Прикачени датотеки:

  На 1s3ct0wN, Tomekk, Happy и уште 9 други им се допаѓа ова.
 16. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,660
  26,264
  4 Септември 2008
  Само првата ми се свиѓа.
   
 17. Avid

  Avid
  Guru

  4,053
  6,028
  21 Јануари 2009
  Прекрасни се сите 3 слики.
   
  На DaVoRkNe и Oktar им се допаѓа ова.
 18. Иванчо

  Иванчо
  Gaining Experience

  305
  387
  22 Мај 2013
  Машко
  Веб-администратор,
  Заборавив да напишам дека на 2х или 2,5х зум се втората и третата
   
  На psyside му/ѝ се допаѓа ова.
 19. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,660
  26,264
  4 Септември 2008
  Mi Note 10, night mode. Како за куче, кои цело време мрдаат, додатно во ноќни услови, сликава е боли глава.

  [​IMG]
   
  На Speedster, Трајче Дрварчето, Happy и уште 9 други им се допаѓа ова.
 20. Иванчо

  Иванчо
  Gaining Experience

  305
  387
  22 Мај 2013
  Машко
  Веб-администратор,
  дај почасти не и со други фотки, и една рецензија удри кратка, само за камерата
   
 21. Иванчо

  Иванчо
  Gaining Experience

  305
  387
  22 Мај 2013
  Машко
  Веб-администратор,
  Pixel 2xl no filter
   

  Прикачени датотеки:

  StalkeR, Borsa и на MartinK_2 им се допаѓа ова.
 22. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,660
  26,264
  4 Септември 2008
  Има споредба во Xiaomi темата, други слики накнадно.
   
 23. Avid

  Avid
  Guru

  4,053
  6,028
  21 Јануари 2009
  А може ли нешто денски?
  Ова жутљациве веќе...
   
  На Скоти му/ѝ се допаѓа ова.
 24. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,079
  4,474
  4 ноември 2013
  Машко
  S8 - Auto
  Локација: Вевчани

  20191216_165141.jpg
   
  На Speedster, Трајче Дрварчето, Pane-G и уште 7 други им се допаѓа ова.
 25. Sludge.Factory

  Sludge.Factory
  On your way to fame

  684
  998
  7 Февруари 2014
  Машко
  Stomatolog

Сподели

Вчитување...