1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Дискусија за попуст /промоции /купување на игри

Дискусија во форумот 'Игри' започната од stefan_v, 18 Февруари 2012.

 1. Mayson

  Mayson
  Gaining Experience

  784
  362
  10 Април 2011
  На Gappo и Lokvan им се допаѓа ова.
 2. Lokvan

  Lokvan
  Unstoppable

  2,590
  3,589
  12 Јануари 2016
  Машко
  Можеби се спомна, ама на Епик има $10 купон кој може секој да го земе (мин. $15 нарачка).
  На пример The Division 2ката моментално на Епик е $5, после $10 купонот.

  upload_2019-12-30_22-19-32.png
   
 3. boksata

  boksata
  Gaining Experience

  135
  124
  27 Декември 2017
  Машко
  Darksiders 1 и 2 ремастеред и Steep бесплатни до 9ти на Epic
   
  DaVoRkNe, Anungunrama и на architect им се допаѓа ова.
 4. Gappo

  Gappo
  Gaining Experience

  75
  92
  20 Јануари 2016
  Машко
 5. The Geek Boy

  The Geek Boy
  Gaining Experience

  631
  258
  9 Август 2018
  Машко
  Дали постојат уште терминалите на Paynet, и дали ги има во тинексот кај Раде Кончар?
  Знам 2017 - та, 2018 - та купував преку paynet за steam и се си беше океј, е сега знаеше некој пат да не ми дава, ама сепак се си беше океј.
  Последна пат кога отидов во 2018 - та, во тинекс приметив дека го нема тој апарат, т.е. беше изваден. Прашав во тинекс, еден вработен ми кажа дека привремено биле извадени и не знаел кога ќе се вратат, а на интернет прочитав дека привремено ќе биле на поправка и дела немало да има paynet терминали некое време, ама тоа им беше напишано уште од 2017 - та.
  Дали сега има paynet терминали?
  Дали се вратени во функција, и дали пак може да се купува за steam? Ги има ли во тинексот кај раде кончар?

  Ако ги нема ондак преку картица.
   
 6. MusicFreak

  MusicFreak
  Gaining Experience

  914
  68
  18 Јуни 2009
 7. ForcefieldDown

  ForcefieldDown
  Intern

  14
  6
  20 Декември 2018
  Машко
 8. borcep

  borcep
  Practice makes perfect

  838
  1,386
  12 Септември 2013
  Машко
  На Anungunrama и farkizz им се допаѓа ова.
 9. Steam.

  Steam.
  On your way to fame

  746
  682
  31 Мај 2011
  само неможеш да го активираш во наш регион, мора некој со xbox да ти го активира. На пц не проаѓа, generic error вади. Или ако успееш некако да пројдеш, ќе ти каже payment methodот не ти е од кај што треба. на xbox чим наместите адреса на акаунтот ваш у британија или америка(зависно кај сте го setupнале првично xboxот), проаѓа одма.
   
  На borcep и Вајкинг им се допаѓа ова.
 10. borcep

  borcep
  Practice makes perfect

  838
  1,386
  12 Септември 2013
  Машко
  Благодарам на појаснувањето, немав намера да се претплатам, можеби некому ќе му биде од полза.
   
  На Вајкинг му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Вајкинг

  Вајкинг
  Practice makes perfect

  952
  1,125
  9 Јуни 2015
  Машко
  ќе биде и тоа како!
   
  На borcep му/ѝ се допаѓа ова.
 12. borcep

  borcep
  Practice makes perfect

  838
  1,386
  12 Септември 2013
  Машко
  Forza?
   
  На Вајкинг му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Вајкинг

  Вајкинг
  Practice makes perfect

  952
  1,125
  9 Јуни 2015
  Машко
  Horizon 4 :D
   
  На The Geek Boy и borcep им се допаѓа ова.
 14. Ragnar

  Ragnar
  On your way to fame

  835
  893
  9 Декември 2015
  Машко
  Critics' Choice Sale во Playstation Store. Некои од најпознатите игри на 40-50% (Sekiro, Red Dead Redemption, Days Gone, Death Stranding...). Примамливо :)
   
  На Krkac му/ѝ се допаѓа ова.
 15. ForcefieldDown

  ForcefieldDown
  Intern

  14
  6
  20 Декември 2018
  Машко
 16. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,181
  835
  1 Јуни 2016
 17. TATA_MATA

  TATA_MATA
  Practice makes perfect

  1,600
  1,832
  25 Март 2013
  Машко
  ^Кој ќе учи кинески за една игра
   
  На Avid и Goran995 им се допаѓа ова.
 18. boksata

  boksata
  Gaining Experience

  135
  124
  27 Декември 2017
  Машко
 19. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,181
  835
  1 Јуни 2016
  upload_2020-2-20_13-52-10.png

  Земете си ги после на Epic Store :)
   
  На TATA_MATA му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Rikimaru

  Rikimaru
  Gaining Experience

  537
  397
  26 Март 2016
 21. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,181
  835
  1 Јуни 2016
  Колку што разбрав од другар, ќе бидат permanent.
   
 22. Rikimaru

  Rikimaru
  Gaining Experience

  537
  397
  26 Март 2016
  Kingdom Come е доста добра игра. Може да се спука.
   

Сподели

Вчитување...