1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Дискусија за попуст /промоции /купување на игри

Дискусија во форумот 'Игри' започната од stefan_v, 18 Февруари 2012.

 1. Weeaboo

  Weeaboo
  Gaining Experience

  175
  109
  23 Февруари 2020
  Машко
  Programming
  Child of Light бесплатна на Uplay.
   
  На bleys му/ѝ се допаѓа ова.
 2. GoDLiK3

  GoDLiK3
  Intern

  37
  33
  11 oктомври 2014
 3. GoDLiK3

  GoDLiK3
  Intern

  37
  33
  11 oктомври 2014
 4. Anungunrama

  Anungunrama
  Gaining Experience

  71
  62
  5 Февруари 2019
  Машко
  Имате попусти на Avalanche Studios игри на Стим. Just Cause 3 XXL e само 4.19 EUR :) Нема боље избор, забавна е ептен со сите DLC-a.
   
 5. Martin Arsov

  Martin Arsov
  Gaining Experience

  143
  90
  17 oктомври 2016
  Машко
  World war Z бесплатна на Epic.Има некој за проба? Последна ваква игра со зомби ми беше No more room in hell.
   
 6. GoDLiK3

  GoDLiK3
  Intern

  37
  33
  11 oктомври 2014
 7. mihovkris

  mihovkris
  Practice makes perfect

  1,381
  1,009
  1 Јуни 2016
 8. Avid

  Avid
  Guru

  4,627
  6,978
  21 Јануари 2009
  Сериозно прашуваш ова?
  ...
   
 9. Lokvan

  Lokvan
  Unstoppable

  2,786
  3,886
  12 Јануари 2016
  Машко
  Ова веројатно треба да се нагласи, дeка World War Z е бесплатна. Не е за паѓање во несвест ама срдечна препорака за сите Left 4 Dead фанови.
   
 10. GoDLiK3

  GoDLiK3
  Intern

  37
  33
  11 oктомври 2014
  Да мора преку EpicGames клиентот.
   
 11. mihovkris

  mihovkris
  Practice makes perfect

  1,381
  1,009
  1 Јуни 2016
  Да, сериозно. Не гледам потреба зошто reward-от би требал да зависи од клиентот.
   
 12. VerGer

  VerGer
  On your way to fame

  802
  746
  9 ноември 2016
  Машко
  ИТ
  поголем дел од бесплатниве се баш ради тоа .. да те врзат на клиент/стор.
   
 13. Dave1

  Dave1
  Gaining Experience

  62
  101
  23 ноември 2016
  Машко
  На Gjurc1n0t, xCorbe, boksata и уште 2 други им се допаѓа ова.
 14. Nightwalker

  Nightwalker
  Gaining Experience

  105
  91
  18 ноември 2007
  Машко
  Rayman Legends бесплатна до 3-ти април на Uplay.
  Hard recommend, одличен модерен платформер.
   
  На Ребро, bleys, boksata и уште 2 други им се допаѓа ова.
 15. Gjurc1n0t

  Gjurc1n0t
  Gaining Experience

  43
  95
  17 Април 2019
  Машко
 16. Jovan.T

  Jovan.T
  Intern

  3
  0
  17 Јуни 2016
  Ти изгледа одамна немаш играно игри. :D
   
 17. deadpool

  deadpool
  Intern

  41
  25
  31 Декември 2018
 18. GoDLiK3

  GoDLiK3
  Intern

  37
  33
  11 oктомври 2014
 19. Enigma

  Enigma
  On your way to fame

  1,092
  510
  1 Септември 2012
  Машко
  IT филозоф
  Ме интересира дали има некој купувано преку VPN на Battle.net? Имам читано дека некои ја имаа земено Modern Warfare на тој начин за пониска цена, но воопшто не ми текнува како одеше процесот.
   
 20. GoDLiK3

  GoDLiK3
  Intern

  37
  33
  11 oктомври 2014
  Мислам дека треба само да смениш регион кога се логираш на America и ја купваш таму, и потоа можиш да си смениш регион назад. (Americas\Europe\Asia)
  Can i play on Americas servers if i purchase the game on my European battlenet account? : modernwarfare
  Buying Modern Warfare from the US store and being able to play in EU?

  Epicgames
  [​IMG]
  Save 100% on Gang of Four on Steam
  Save 100% on Keyboard Killers on Steam
  Save 100% on Escape From Tethys on Steam
  Save 100% on Khan VS Kahn on Steam
  Save 100% on Welcome Back To 2007 2 on Steam
  Lux-Down the Lock-Down мора преку email да се добие код и после тука Sillysoft Games - Lux Registration Finder да се стави кодот кој е добиен во маилот и генерира steam key.
   
  Изменето од модератор: 10 Април 2020
  Anungunrama, freeman и на architect им се допаѓа ова.
 21. TylerMkD

  TylerMkD
  Unstoppable

  2,194
  3,549
  7 ноември 2014
  Машко
  Drawful 2, бесплатна на EPIC GAMES, 0.39 долари на Nintendo Switch на продажба...сигурно тоа е сумата која Nintendo ја бара.
   
 22. GoDLiK3

  GoDLiK3
  Intern

  37
  33
  11 oктомври 2014
 23. TATA_MATA

  TATA_MATA
  Unstoppable

  1,761
  2,110
  25 Март 2013
  Машко
 24. Weeaboo

  Weeaboo
  Gaining Experience

  175
  109
  23 Февруари 2020
  Машко
  Programming
  Assassin's Creed 2 ќе биде бесплатна на uPlay од 14-ти Април.
   
 25. Fredy

  Fredy
  Unstoppable

  900
  2,269
  12 oктомври 2014
  Машко
  Just Cause 4 е гага на Епик.Грабајте дур има :)
   
  На MasteR_#0 и Gucci им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...