1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Дискусија за попуст /промоции /купување на игри

Дискусија во форумот 'Игри' започната од stefan_v, 18 Февруари 2012.

 1. Dave1

  Dave1
  Gaining Experience

  58
  93
  23 ноември 2016
  Машко
  Изменето од модератор: 15 ноември 2019
  На Psychobilly, CBB_6, boro1 и уште 7 други им се допаѓа ова.
 2. Software

  Software
  Gaining Experience

  501
  245
  15 Август 2007
  Машко
  На farkizz му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Foldalot

  Foldalot
  Intern

  53
  43
  19 Март 2014
  Машко
  Tom Clancy's Rainbow Six Siege Uplay CD Key

  Пиши ALLKEYSHOP6 како купон/код кога ќе купуваш и ќе ти даде уште 6% попуст.

  За сигурноста на сајтот не гарантирам. На твој ризик е.
  Ама горе доле сите овие сајтови се со ист ризик, па иди со најевтината опција.
   
  На farkizz му/ѝ се допаѓа ова.
 4. ForcefieldDown

  ForcefieldDown
  Intern

  11
  4
  20 Декември 2018
  Машко
 5. Mr.47

  Mr.47
  Intern

  48
  41
  13 Февруари 2018
  Машко
  Имам купувано од G2A, и фала Богу сум нема проблем до сеа. Пред нешто повеќе од месец дена, gift card купував за PS4 USA, сите кодови си работеа без проблем.

  На крај краева, бидејќи е „препродавач“, а не официјален продавач, ризик си има.
   
 6. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,116
  801
  1 Јуни 2016
  DashBored бесплатна на Steam до 4ти ноември.
   
  Synchrony, SiPy` и на architect им се допаѓа ова.
 7. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,473
  25,515
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
 8. ForcefieldDown

  ForcefieldDown
  Intern

  11
  4
  20 Декември 2018
  Машко
 9. steelseries

  steelseries
  On your way to fame

  826
  527
  20 Декември 2015
  Машко
  DAYZ - 28 евриќи. Од тел сум линк слабо.
   
 10. goki1990

  goki1990
  Gaining Experience

  448
  352
  24 Септември 2013
  Машко
  Sonic Adventure 2
  53Q5H-CINZA-TJ90W
  вишак бесплатен код за активација на steam
   
  На Pane-G и farkizz им се допаѓа ова.
 11. Avid

  Avid
  Guru

  4,053
  6,028
  21 Јануари 2009
  Thanks.
   
  На goki1990 и farkizz им се допаѓа ова.
 12. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,116
  801
  1 Јуни 2016
  На Tozo8 и borcep им се допаѓа ова.
 13. MusicFreak

  MusicFreak
  Gaining Experience

  912
  64
  18 Јуни 2009
 14. Necromancer

  Necromancer
  Unstoppable

  3,177
  3,534
  24 Февруари 2012
  Машко
  GIS
  Дали ја има Forza Horizon 4 кракнато за симињање?

  Фала на 7нфо,може и одговор во пп.

  Испратено од Pixel 3 XL преку IT.mk форум апликација
   
 15. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,116
  801
  1 Јуни 2016
  Ја има, спомнато во друга тема.
  Барај на замунда.
   
  На Tenny и Necromancer им се допаѓа ова.
 16. Anungunrama

  Anungunrama
  Intern

  40
  35
  5 Февруари 2019
  Машко
  На ForcefieldDown, farkizz, Gappo и уште 2 други им се допаѓа ова.
 17. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,581
  1,690
  6 ноември 2012
  Машко
  Мрежен администратор, IT, BTC
  Вчера официјално ја најавија и 2ката, на The Game Awards.
   
  Psychobilly, farkizz, AlexanderMK и на уште 1 им се допаѓа ова.
 18. MusicFreak

  MusicFreak
  Gaining Experience

  912
  64
  18 Јуни 2009
 19. Gappo

  Gappo
  Gaining Experience

  70
  90
  20 Јануари 2016
  Машко
  Изменето од модератор: 23 Декември 2019
  Torlakian, Psychobilly, Dave1 и на уште 1 им се допаѓа ова.
 20. Avid

  Avid
  Guru

  4,053
  6,028
  21 Јануари 2009
  Broken Sword најдобрите point and click авантури некогаш направени се на сејл
  upload_2019-12-19_20-11-19.png

  Steam Search
   
  Synchrony, AlexanderMK и на farkizz им се допаѓа ова.
 21. Feelyo

  Feelyo
  Gaining Experience

  60
  56
  2 Април 2017
  Машко
  STEFF, Gappo и на Avid им се допаѓа ова.
 22. Gappo

  Gappo
  Gaining Experience

  70
  90
  20 Јануари 2016
  Машко
  Иначе моментално на Steam е прв ден од Steam Winter Sale. Има добри попусти за игри како Life is Strange 2, The Witcher 3, Middle Earth: Shadow of War, Fallout 4 и слично.
   
  На Feelyo му/ѝ се допаѓа ова.
 23. ForcefieldDown

  ForcefieldDown
  Intern

  11
  4
  20 Декември 2018
  Машко
 24. VerGer

  VerGer
  On your way to fame

  627
  587
  9 ноември 2016
  Машко
  ИТ
  TylerMkD, ARMac, CyberMen и на уште 1 им се допаѓа ова.
 25. xCorbe

  xCorbe
  Gaining Experience

  166
  133
  1 Мај 2014
  Машко
  На TylerMkD, boro1, TATA_MATA и уште 3 други им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...