1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Дали имате свој веб лог (блог)?

Дискусија во форумот 'Блогирање и блогосфера' започната од Andrijeski, 29 Август 2007.

Дали имате блог?

 1. Да

  52.8%
 2. Не

  47.2%
 1. B@N@N@M@N

  [email protected]@[email protected]@N
  Gaining Experience

  523
  70
  28 Септември 2008
  Стврано не знам што се случува до вчера се супер си работаше. Леле само не пак преинслација да биде
   
 2. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,478
  25,521
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Не се секирај ти го отвара.Само на safari и opera прави проблеми а на mozila и IE рабори одлично:)
   
 3. Supervisor

  Supervisor
  Intern

  82
  19
  15 oктомври 2008
  Креирав уште пред две години на он-нет кога се отвори блогерајот, меѓутоа го користев една година и од тогаш (лани) повеќе не.
   
 4. B@N@N@M@N

  [email protected]@[email protected]@N
  Gaining Experience

  523
  70
  28 Септември 2008
  Добро имаше проблеми така да блогот оди во реконструкција
   
 5. brzi

  brzi
  Gaining Experience

  217
  110
  18 Април 2007
 6. B@N@N@M@N

  [email protected]@[email protected]@N
  Gaining Experience

  523
  70
  28 Септември 2008
  www.krste.mkarmy.co.cc - Конечно ги средивме Блоговите, а користам WordPress бидејќи си има се и супер изгледа
   
 7. dani_janev

  dani_janev
  Intern

  280
  7
  19 Април 2007
  http://blog.danijanev.mk/

  не е класичен блог туку под домеин на danijanev со инсталирана joomla со темплејт што ми се свиѓаше за блог. уште не е официјално пуштен, планирам понатаму малце повеќе реклама и нормално почесто апдејт...али периодов неам време така да е на stand-by.
  Ѕирнете па пишете некоја критика... :)
   
 8. Stane

  Stane
  Gaining Experience

  2,497
  75
  4 oктомври 2007
  Интересни содржини,само зошто е на англиски ? :zbunet3:
   
 9. digitalmartin

  digitalmartin
  Intern

  76
  3
  10 Јули 2007
  Koj blog ima moznost koga stavas slika slikata da e ista golemina kolku sto ke ja stavis, kolku sto e vo kompjuter, normalno maximalna dimenzija neka e do 1024 pikseli. Posto na nekoi blogovi stavam slika i se javuva kako Thumbnail pa klikas na nego da ja vidis golema. Sakam blog sto mozam da stavam sliki do max dimenzija od 1024pikseli da stojat na osnovnata strana a ne da klikam za da gi vidam pogolemi. I sakam blogot da e na angliski.
   
 10. HijackHacker

  HijackHacker
  Gaining Experience

  5,108
  296
  21 Февруари 2008
  Машко
  Web Designer
  Ајде, еве ме и мене.
  Се закачив на Wordpress, бидејќи оддржувајќи блог на посптвен хост беше некако потешко :D

  http://hijackhacker.wordpress.com
   
 11. Taurus

  Taurus
  Модератор

  2,328
  979
  13 oктомври 2007
  Машко
  UI Designer
  @HijackHacker

  Тргни го снегот или направи нешто со него, намалиму fps, намали број на снегулки и слично.. Троши премногу процесор. Кај мене скокна на 50 и некој процент, а имам Core2Duo Т5470 1.6GHz 2мб FSB 800Mhz.
  На Celeron можам само да претпоставам дека глувчето одвај се движи.
   
 12. HijackHacker

  HijackHacker
  Gaining Experience

  5,108
  296
  21 Февруари 2008
  Машко
  Web Designer
 13. super_hacker

  super_hacker
  Баниран/a

  1,333
  68
  2 Април 2008
  Ауууу.... Море сите сте пишале свои блогови... Ц...Ц...Ц... Дајте и јас да ви го претставам мојот блог посветен на Windows Vista/7:
  http://stefan.mkarmy.co.cc
   
 14. dzgoran

  dzgoran
  Intern

  47
  5
  19 Декември 2008
 15. alexard

  alexard
  Intern

  14
  1
  25 ноември 2007
  Да имам блог www.kumanovac.com

  А зошто пишувам и зошто сум го почнал може да прочитате на линкот
  :friends:
   
 16. stole_pesov

  stole_pesov
  Intern

  530
  17
  25 Април 2008
  Блогот ми скорашен пресен од пред два три дена.
  Graphics Cards

  А зошто го користам овој сервис, па незнам ми се виде како подобар па си викам ае да пробам.

  Ќе се обидам да направам и нешто со wordpress .

  :spienje:
   
 17. stole_pesov

  stole_pesov
  Intern

  530
  17
  25 Април 2008
  Еве направив со со wordpress ..
  Wired

  Сега треба само да седнам и да се ангажирам повеќе ќе си ставам адсенсе и ќе видеме како ќе иде ...

  ПОздрав...
   
 18. Delicon

  Delicon
  Gaining Experience

  706
  138
  10 Јуни 2007
 19. NoLander

  NoLander
  Intern

  216
  15
  11 ноември 2007
 20. Master4e

  Master4e
  Intern

  242
  9
  11 Мај 2007
 21. maximilian

  maximilian
  Gaining Experience

  1,064
  74
  26 Март 2008
  Од скоро и ја се сторив со блог :D Блогот е за математика, алгоритми и програмирање ако ве интересира ѕирнете :)
  http://mat-prog.blogspot.com/
   
 22. daci92

  daci92
  Gaining Experience

  2,120
  163
  4 Февруари 2009
  Машко
  Студент
 23. pipo

  pipo
  Intern

  104
  1
  10 Април 2007
  Машко
 24. ^Predator

  ^Predator
  Intern

  293
  18
  12 Март 2008
 25. maximilian

  maximilian
  Gaining Experience

  1,064
  74
  26 Март 2008
  Едно прашање, имам веќе гласано во анкетата и гласав со “не“ но тоа беше кога немав блог, а сеа имам, како да си го сменам гласот? :))
   

Сподели

Вчитување...