1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј
HijackHacker
Последна активност:
6 Декември 2017
Зачленет:
21 Февруари 2008
Мислења:
5,108
Допаѓања:
297
Поени од трофеи:
1,227
Пол:
Машко
Веб-страна:
Занимање:
Web Designer

Сподели

HijackHacker

Gaining Experience, Машко

HijackHacker последен пат беше виден (како):
6 Декември 2017
  1. Абаут Џејн
   Абаут Џејн
   Читав доста околу Спотифај... Што е потребно да направам за да отворам акаунт и да ставам песни на Спотифај? Читав нешто околу VPN програмче со која се има пристап до Спотифај... Сакам повеќе инфо.
   Бај д веј никаде не можам да ти пратам привејт месеџис... па морав овде.
   Ти благодарам.
   Поздрав.
  2. StefanVarak
   StefanVarak
   можам ли на мојот PC кој не е серверски да инсталирам HP 8GB 2Rx4 PC3-10600R-9 Kit РАМ ???
  3. gblteam
   gblteam
   Туторијалот за Пајпал веќе не работи ? И мене ми го дава истото (Error:"The credit card number you have entered cannot be verified. Only credit cards from approved countries may be used on PayPal"), да не знаеш некое друго решение?
   1. На synatix;c0der32 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. HijackHacker
   HijackHacker
   @conspiracy
   Големи пари во тоа нема да најдеш бидејќи скоро сите симнуваат денес од торенти. Моја препорака е да не започнуваш воопшто со таков сајт бидејќи ги има мал милион, а заработка од тоа ќе немаш. Можеби нешто друго, по-легално :)
  5. conspiracy
   conspiracy
   Zdravo , nemam instalirano kirilicen font ( pa moram vaka ) , sakam da mi dades sovet i tvoe mislenje za eden proekt sto sakam da go zapocnam , ja rabotevme bestdjmix.com .. sega e na ortakot , jas se povlekov , toj zaraobtuva od upload i download na elektronska muzika , sakam da zapocnam nova sajt vo wordpress , za free download na filmovi .. znaci od start imam dobar traffic so dodavanje na reklamen baner na bestdjmix.com , filmovite kje gi downloadiram od torrenti , i kje gi uploadiram na dr servis , pa se nadevam deka kje izleguva nekoj profit , samo sakam da znam , dali kje dobivam redovna poseta od ekonomsko pomojknite evropski zemiji , kako i Amerika .. kaj niv takvata rabota zabraneta li e ?
  6. важна
   важна
   Hijack а зш неможе од хотмејл?
   Немаш некој гугл имејл вишок?
  7. the.w
   the.w
   nekoe drugo resenie ?
   So druga karticka ili nesto slicno? Ova izglea se sluci otkatko NLB napravija nekoi izmeni vo sistemot i go smenija, pa taka ne izdavaa karticki edno 4-5 meseci, eve sega pocnaa i ete problem :S
  8. HijackHacker
   HijackHacker
   @the.w
   И други ми се пожалија, изгледа во последно време другачје детектираат нешто и приметуваат дека од МК е картичката :/
  9. the.w
   the.w
   Zdravo Jovanovski.
   Go citav tvojot post za registriranje na PayPal so karticka od NLB, i gi napraviv site raboti, cekor po cekor, no koga doagam do najglavnata rabota, t.e registiranje na mojata karticka na PayPal, dobivam Error:"The credit card number you have entered cannot be verified. Only credit cards from approved countries may be used on PayPal".
   Ja izbrav Slovenia koga se registirav no ne znam sto e problemot. Dali bi mozel da mi pomognes. Inace kartickata si e oK, se registrirav na stranata od NLB za proverka i se e Ok tamu.
   Ako imas vreme i mozes te molam za odgovor.
   Pozdrav i se najdobro.
  10. HijackHacker
   HijackHacker
   @sprinty
   Имаш цела тема во Туторијали посветена токму на таа тематика
  11. sprinty
   sprinty
   brat kazi ako znaes kako da napravam cs server ??? treba li da go otvoram port na ruterot i kako da go napravam toa pisi mi odma FALA ODNAPRED :)
  12. HijackHacker
   HijackHacker
   @Stefana
   Повели пиши ми по ПП што ти треба помош.
  13. Stefana
   Stefana
   Ej
   imash pishano deka mozhish da vratish hakiran fb ..dali mozhish da me add. na msn da te prasham ness:*
  14. [W*O*R*I*X]
   [W*O*R*I*X]
   брат ти пратив покана на скајп па ај ако сакаш прифати сакам да те прашам во врска со paypal те молам :(( ти благодарам однаоред :)
  15. Јован
   Јован
  16. nescafe
   nescafe
  17. xhktw
  18. B^nDIT
   B^nDIT
   Горјан може по ПП да ми пратиш ако имаш некој софтвер за да не ми бара код при уклучување LIVE со account на GTA 4?
  19. nescafe
   nescafe
   Ја најдов темата, нема потреба да ја бараш друже
  20. nescafe
   nescafe
   Друже може ли малце твоја помош во темава
   http://it.com.mk/forum/showthread.php?t=16478


   И ако сакаш воедно да ми го пратиш линкот или да го оставиш во темата од онаа тема во која се дискутираше за тоа како најлесно до paypal акаунт преку тутунска или комерцијална банка не се сеќавам баш преку која идеше тоа
  21. Mr.Jack
   Mr.Jack
  22. paloski.marko
   paloski.marko
   а да те прашам нешто како да инсталирам едубунту на копјутер во школо, првотреба убунту или директно од едубунту цедето ??
  23. bruteforce
   bruteforce
  24. HijackHacker
   HijackHacker
   @Ike
   Можно е некој од додатоците да ти го кочи подигнувањето. Кои ги имаш инсталирано?
  25. Mr.Jack
   Mr.Jack
   Ако имам многу аддони инсатлирано на фајрфоксот, дали ми го успорува?
   Оти ја имам околу 10тина аддони инсталирано, а у последно време многу време чекам да се уклучи...
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • За

  Пол:
  Машко
  Веб-страна:
  http://www.gorjan.info
  Занимање:
  Web Designer
  Прекар:
  ГорЏан
  Омилен цитат:
  "I love it when a plan comes together!" - John "Hannibal" Smith (The A-Team)
  Музика:
  Battle Metal, Rock, Pop, Electronic, Techno, Top 10....
  Програмски јазици:
  Visual Basic 6, .NET, PHP, HTML, CSS
  Најчесто користени апликации:
  Firefox, VB.NET, 3ds MAX, uTorrent
  Омилен спорт:
  Велосипедизам

  Потпис