1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј
maximilian
Последна активност:
9 oктомври 2016
Зачленет:
26 Март 2008
Мислења:
1,064
Допаѓања:
74
Поени од трофеи:
385
Роденден:
11 oктомври 1988 (Возраст: 31)

Сподели

maximilian

Gaining Experience, 31

maximilian последен пат беше виден (како):
9 oктомври 2016
  1. maximilian
   maximilian
   @Thunder

   Да, добро си претпоставил, јас сум еден од админите на туториали.
   Иначе, за javascript сега за сега не би требало да има (освен некој од членовите ако не почне да пишува) Понатаму можеби, но сега за сега сме ориентирани на други ствари.
   Поздрав
  2. ThundeR
   ThundeR
   здраво
   претпоставувам дека си админ на туториали.ком.мк
   па ако може да те прашам дали би можело да напишете некој туториал за јаваскрипт
   неможев да најдам на вашата страна
   Поздрав и се најдобро
  3. maximilian
   maximilian
   Фала многу на честитките, сега ги видов дури :D

   Позз и се најубаво :)
  4. fuUuUzZzZy
   fuUuUzZzZy
   Happy B-day bratche :)
  5. JunkieMKD
   JunkieMKD
   Druze sreken rodenden se najubavo ;)
  6. maximilian
   maximilian
   @Elektriz

   NP man, сега за сега уште немам, коа ќе добијам ќе ти пишам. Позз

   @спиро_дт
   Хехе, а бе прават многу квалитетна музика :)
  7. Elektrikz
   Elektrikz
   баце,ако добиеш некоја книга (или што и да е) на македонски за компјутерска архитектура,пушти ми линк по ПП за даунлоад плс
   Фала унапред!!
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • За

  Роденден:
  11 oктомври 1988 (Возраст: 31)
  Музика:
  Rock, Metal, Blues, Jazz
  Програмски јазици:
  C++; Java
  Најчесто користени апликации:
  Dev C++, Notepad++, Mozilla, Guitar Pro, Winamp, Flash Get, Windows Media Player, Skype, GOM Player, NetBeans IDE 6.8, MySQL