Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Дали имате свој веб лог (блог)?

Дали имате блог?


  • Вкупно гласале
    254

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2.599
65
andrijeski.net
Доколку имате, кој блог сервис го користите и зошто?

Напишете ја и вашата блог адреса тука :D
 

D

Администратор
31 март 2007
3.929
4.009
www.iwmnetwork.com

A^1^T^E^A^M

Баниран/a
18 април 2007
393
2
brmbrm.blog.com.mk
A^1^T^E^A^M razbiram deka sakash da go izreklamirash tvojot blog, no ednostavno pravejki go toa odgovori celosno na temata, ne samo so linkovi.
да сакам да го изрекламирам и шо....? :))
го одбрав затоа што е едноставен за употреба(стилот лесно може да го едитираш во HTML, “админ панелот“ е попрегледен за разлика од другите, кои ги имам јас користено)
На страната кај шо ги пишува новите постови ги има по 40-50 нови што ги прикажува на главната страна, а не како на некој по 2-3 за блогот да “неможе“ да ти стане повеќе популарен.:LOL:

и то је то... а ако сакам јас ептен толку да го рекламирам блогот би можел и во полето за потпис да го стаам :ha:
 

StenmarC

Intern
16 април 2007
716
13
stenmarc.blog.com.mk
Го користам blog.com.mk на он.нет. Не ми се допаѓа, ама почнав таму и останав. Некако го средив изгледот. Сега да треба пак да го средувам, пре би си направил нов блог :) Кодот не е pure HTML, туку некој CSS. Eдвај се снајдов. Го иам линкот во потпис...
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2.599
65
andrijeski.net
Заборавив да кажам за себе..
Имам на блогерај, http://sasho.blog.com.mk ама не ми е баш од сериозен карактер :)
Сервисот не ги задоволува денешните блогерски потреби.. На пример, Javascript неможе да се користи а со тоа и многу други работи отпаѓаат. Ама ајде, разбирам дека е тоа воведено од сигурносни причини.
Блогот може да добие многу на популарност (барем на македонскиве простори) бидејќи како што кажа A1 најновите постови и коментари се листаат на главната страна на blog.com.mk.
Стабилноста е ужасна, безброј пати сум имал проблеми, ама ете, што е тука е.. Се надевам дека ќе се подобри во иднина

Од поквалитетните би ги издвоил blogger.com, livejournal.com и wordpress каде што имам блогови но сепак неактивни со по еден или ниеден пост.. Планирам во иднина да ги користам и нив.

Одличен македонски сервис е и http://macedonianblog.com ама сепак, во иднина би настојувал користење на сопствен домен и хост а и custom made cms за личен блог :)
 

DynamicMK

премиум член
11 април 2007
1.644
189
www.sound.blog.com.mk
Значи го користам блог сервисот на он нет...
Немам некои посебни причини освен тоа што е најпосетуван така да тоа што ќе го напишеш наидува на најголем број читатели.

Едит: Се мисли најпосетуван од македонските, да не ме сфати некој погрешно
 
10 мај 2007
33
4
Ме буцкаат, мора да се кажам...:tainstven:

На Блогерај сум на El Config, заради потребата на критична маса пипл кои комуницираат на македонски, а се блиски до мојте интереси.

Не сум највредна за нова содржина, главно се репринтки од колумни во Ентер ил рецензии на Плагиј.Ат. Повеќе сум коментатор, отколку автор на блог. Всушност, блогот настана како контра-реакција на CAPTCHA-та на Блогерај.
 
D

DimitarMK

Гостин
linuxmak.blogspot.com

Лесно и едноставно. HTML, JavaScript... доста е :)
:bravo: :bravo: :bravo: :bravo:
 

neW1

Gaining Experience
10 мај 2007
679
126
Имам, 2.Ги направив од чиста досада.На блог мк имам 5 поста а на блогспот 1.5 :pPP Сметам дека не се вредни за да остаам линк.Поздрав
 

genius

Gaining Experience
6 ноември 2007
361
268
genius's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i3 4150
Storage
Western Digital 1TB EZEX + Western Digital 250GB
RAM
8GB DDR3 Kingston
Video card
Asus HD7750 1GB DDR5
Audio
Samson SR850
Monitor
LG 24' IPS + Samsung 19'
OS
Ubuntu 16.04 + Windows 8.1

sonic

Intern
13 ноември 2007
529
5
немам сеуште почнато активно,а во експериментална фаза да
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн администрација

Статистика

Теми
47.260
Мислења
977.599
Членови
35.570
Најнов член
arbenneziri
На врв Дно