1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј
Stane
Последна активност:
30 Јуни 2020 во 18:34
Зачленет:
4 oктомври 2007
Мислења:
2,497
Допаѓања:
76
Поени од трофеи:
732

Сподели

Stane

Gaining Experience

Stane последен пат беше виден (како):
30 Јуни 2020 во 18:34
  1. go4o
  2. RoyalGuard
   RoyalGuard
   Здраво Стане,
   Гледам дека си активен на форумов, имаш доста знаење од доста области, па би сакал да ти понудам платена работа.
   Дали би сакал да работиш за мене како веб дизајнер, доколку знаеш хтмл, пхп, цсс, флеш, фотошоп, да креираш анимирани интра и сл.

   Ќе бидеш платен после завршувањето на секој проект, 20% од цената.

   Чекам брз одговор се надевам позитивен,
   поздрав,
   Фидан Мартиновски.
  3. Mr.Jack
   Mr.Jack
   Има ли негде на форумов или на странава или било каде на интернет каде што ги запишуваат сите македонски страни (македонски интернет проекти итн)
   Нешто како што се мафиа.мк одговори.мк
   мислам дека на форумов негде имаше
   *знам за алекса, не ми треба тоа бидејќи таму го има СЕКОЈ македонски сајт, ми требаат мене подобрите, или барем тие што имаат .мк домен
  4. iMan
   iMan
   aj прати ми МСН преку ПП сакам да збориме нешо :)
  5. popaj
   popaj
   daj pomagaj kako da ja dorewam mislam oti ja imam pogreweno
  6. feit
   feit
   Фала за матеијалите... :)
  7. Мартин`
   Мартин`
   Знаеш ли кој е тука ? Ај погоди од прв пат :D
  8. FiC DoGG
  9. MusicFreak
   MusicFreak
   среќен роденден
  10. Toxic
   Toxic
   абе бидна и со OpenDns :)
  11. Vlatzki
   Vlatzki
   ХАХАХАхаахХАХАхАХАХа ОООој абе стане стане хАХахахах аватарот најјачи! XD
  12. sdarko
   sdarko
  13. HijackHacker
  14. Mr.Jack
   Mr.Jack
  15. Anita972
   Anita972
   Zdravo Stane, sega vidov eden star tvoj post vo koj sto go preporacuvas Wysiwyg kako web builder. Jas nemam mnogu iskustvo so web dizajn no treba da popravam del od tekstot na web strana generirana so Wysiwyg. Promenata uspev da ja napravam vo fajlovite sto se kaj mene vo kompjuter,no na glavnata strana ni traga ni glas od istite promeni veke uspesno pominati so publish.Bidejki sum na kompjuterot na koj e napravena prvobitnata verzija na sajtot i izmenite potoa ne mi pobara nikakov password ni user name.A provajder mi e smenet i sega sum na neotel. Dali mozes da mi pomognes so tvoi instrukcii kako tie izmeni da bidat vidlivi na glavnata web strana? dali pri pravenje na publish treba da odberam local ili remote(vo sto e razlikata),i dali treba da gi vnesam site tie informacii za host?username?password?folder? i koj treba da mi gi dade?(dali toa treba da go baram od neotel).
   Blagodaram odnapred,
   Anita
  16. Тони
  17. MetalGear
   MetalGear
   фала бато
  18. ''TcM>>
   ''TcM>>
   hehee, fala brat za infoto na igrata.. Aj ako ja igras uste, ke se dogovorime preku irc za da se najdime vo "virtuelnoto kralstvo" XD ...
  19. ExPoseD
   ExPoseD
   :D masko sum :)
  20. mac-ufs
   mac-ufs
   Брат касно видов дека си ми пишал а година дена се неам стаено на форумов. Пишав одговор кај мене на профил :). Се надевам не е прекасно. Ајде поздрав и фала на мислење :)
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • Потпис

  0101001101001011010011001010110100101101001011001101010010011010010110011010001011010111010011010010