1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Windows 10 генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Microsoft Windows' започната од Alucard, 21 Август 2014.

 1. NecrotoX

  NecrotoX
  Unstoppable

  2,592
  2,388
  4 Март 2013
  Машко
  Илустратор
  Извини сега ја видов поубаво сликата, значи тебе ти е на англиски а само ти го нуди ако сакаш да го ставиш на кинески, јас разбрав на кинески ти е цело време :D. Мене ми стои тамо "Google offered in: македонски". Да, може е поради преведувањето мада не е битно, ништо не ти пречи, игнорирај го.
   
 2. Enquito

  Enquito
  Gaining Experience

  718
  448
  8 Август 2017
  Машко
  Не ми пречи ама нз зошто ми го нуди, порано не ми нудеше ништо, освен ако одам на гоогле.мк, што не се дешава никад. Не ми толку смета, ама не заинтересира.
   
 3. architect

  architect
  Practice makes perfect

  1,750
  1,907
  27 ноември 2008
  Машко
  Архитект
  со последниот апдејт ми се заеба регистрацијата (дефендерот го регистрира сервисот и апликацијата и ги брише) ... некој со сличен проблем и решение ?
   
 4. SmartGuru

  SmartGuru
  Gaining Experience

  264
  215
  27 Јануари 2013
  Машко
  Регистрирај повторно и стави го фолдерот во "Excluded Folders" во дефендерот.
   
  На architect му/ѝ се допаѓа ова.
 5. DarkEnchanter

  DarkEnchanter
  Practice makes perfect

  1,796
  1,351
  17 Август 2014
  Машко
  Тука ќе прашам.

  Неможам никако да инсталирам proofing tools за македонски јазик на office 2016.

  upload_2018-4-6_18-29-2.png

  Овој еррор ми го дава.

  Нема некое чаре по интернетов, викаат рестарт реинстал и слично се пробав и пак исто...

  Иначе оваа верзија на офис ја иам инсталирано од замунда
  Microsoft Office Pro Plus 2016 v16.0.4549.1000 (x86+x64) June 2017 + Activator
   
 6. Avid

  Avid
  Unstoppable

  2,491
  3,309
  21 Јануари 2009
  Овие ги симнуваш?
  Download Алатки за проверка на Microsoft Office 2016 ‒ македонски јазик from Official Microsoft Download Center
   
 7. DarkEnchanter

  DarkEnchanter
  Practice makes perfect

  1,796
  1,351
  17 Август 2014
  Машко
 8. Ab@ace

  Ab@ace
  Gaining Experience

  425
  388
  21 Мај 2016
  Машко
  Windows 10 Pro Rs4 V.1803.17133.1
   
 9. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  7,752
  11,361
  2 Август 2012
  Машко
  Прво мораш да провериш дали имаш Click to run или Windows installer верзија па понатаму да бараме чаре.
   
 10. DarkEnchanter

  DarkEnchanter
  Practice makes perfect

  1,796
  1,351
  17 Август 2014
  Машко
 11. Avid

  Avid
  Unstoppable

  2,491
  3,309
  21 Јануари 2009
  Мојот линк е само за proofing. Тоа твоето accessory pack ваљда содржи и други дополнителни работи.
   
 12. mihovkris

  mihovkris
  Gaining Experience

  483
  321
  1 Јуни 2016
  Некој линк за исо од RS4 ? Симнувам од Gеneration2 како и обично ама многу споро оди за некое чудо :/
   
 13. zirkach

  zirkach
  Gaining Experience

  114
  52
  12 Февруари 2015
  Машко
  пробај од teamos
   
 14. Enigma

  Enigma
  Gaining Experience

  1,079
  494
  1 Септември 2012
  Машко
  IT филозоф
  Ме интересира дали ќе можам да направам clean install на Windows со ISO фајл, без бутабилно USB или DVD?
   
 15. krema

  krema
  Professor

  6,772
  6,403
  24 Јуни 2009
  Машко
 16. MasteR_#0

  MasteR_#0
  Unstoppable

  2,633
  2,154
  14 Декември 2010
  Машко
  За RS4, 17133 најверојатно нема да биде RTM, требаше околу 10 април да биде пуштен апдејтот ама во последен момент нашле некој баг или нешто слично што не можело да се среди само со cumulative update па ќе има нов build, можеби ќе го менуваат и името од Spring Creators Update во нешто посоодветно.
   
 17. Ticklah

  Ticklah
  Intern

  99
  25
  14 ноември 2014
  Јеп, одложен е за покасно, шпекулации околу 24 април ама ништо конкретно, генерално од редит и твитер типови.
   
  На Avid му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Ab@ace

  Ab@ace
  Gaining Experience

  425
  388
  21 Мај 2016
  Машко
  Багот е исправен со 17133.73
   
 19. mihovkris

  mihovkris
  Gaining Experience

  483
  321
  1 Јуни 2016
  Пробувам да најдам што бил багот, ама слабо ми оди :D
   
 20. Foldalot

  Foldalot
  Intern

  26
  20
  19 Март 2014
  Машко
  Дали се случува и кај други после fall creators апдејтот пред пола год и meltdown/spectre exploit апдејтите рестартот да се успори многу?

  Дури до 2мин некогаш трае рестартот со SSD.

  Booting од power off состојба (со fast boot enabled) трае 2-3 секунди.
   
 21. mihovkris

  mihovkris
  Gaining Experience

  483
  321
  1 Јуни 2016
  Кај мене со SSD му требаат некои 10тина секунди за рестарт.
  Oваа верзија ја терам.
  upload_2018-4-16_15-35-44.png
   
  На artweb му/ѝ се допаѓа ова.
 22. TexasUS

  TexasUS
  Intern

  66
  45
  25 Февруари 2017
  Машко
 23. worker_x

  worker_x
  Gaining Experience

  254
  271
  17 Март 2010
  Машко
  Момци дали уште трае можноста за free upgrade од Win 7 на Win 10?
   
 24. mrmarko4fun

  mrmarko4fun
  Gaining Experience

  121
  75
  26 Јули 2017
  Машко
  студент
  Да, јас форматирав пред недела дена, добиваш windows 10 home преку windows media creation tool.

  Испратено од SM-G950U1 преку IT.mk форум апликација
   
  На worker_x му/ѝ се допаѓа ова.
 25. Avid

  Avid
  Unstoppable

  2,491
  3,309
  21 Јануари 2009
  до кога е одложен тој spring update?
  имало многу БСОДс
   

Сподели

Вчитување...