1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Вашиот мобилен Desktop

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од ARMac, 16 Септември 2012.

 1. boriseto

  boriseto
  Gaining Experience

  399
  345
  7 Јули 2013
  Машко
  Screenshot_20191204-140207.png
  Иконите ми се црно-бели ради focus mode
   
 2. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,629
  1,238
  2 Јануари 2012
 3. topic

  topic
  Intern

  35
  38
  29 ноември 2018
 4. Pane-G

  Pane-G
  On your way to fame

  1,327
  724
  9 Мај 2012
  Машко
  [​IMG]


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На DaVoRkNe и Gymblonski им се допаѓа ова.
 5. Gymblonski

  Gymblonski
  Gaining Experience

  64
  54
  28 Септември 2018
  Машко
  На Pane-G му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,900
  26,234
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Најкористени секогаш при рака Screenshot_20191206-115525_One%20UI%20Home.jpeg
   
  На Goran995 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Goran995

  Goran995
  On your way to fame

  351
  543
  16 ноември 2019
  Машко
  ИТ
  Спушти го најдоле редот со Вибер, ќе се гледа позадината како што треба и плус иконите ќе ти бидат пониско.
   
  На cipiripi и it_boy им се допаѓа ова.
 8. cipiripi

  cipiripi
  Gaining Experience

  297
  327
  7 Септември 2010
  А замисли да беше iPhone....сигурно ќе можеше да го направи

  Sent from my GM1910 using Tapatalk
   
  На mkd му/ѝ се допаѓа ова.
 9. mkgunner

  mkgunner
  Gaining Experience

  274
  216
  29 oктомври 2008
  Машко
  ИТ сервисер
 10. StevoB26

  StevoB26
  Gaining Experience

  34
  126
  28 Март 2014
  [​IMG]

  Lawnchair 2, Gladient Icon pack, Wolfie KWGT
   
 11. pipelin

  pipelin
  On your way to fame

  1,282
  892
  8 Мај 2010
  Машко
  Почнав да го користам Apps Edge како место за сите користени апликации.

  Се провикнав, топ.[​IMG][​IMG]

  Sent from my SM-G935F using Tapatalk
   
  На MadBuldog му/ѝ се допаѓа ова.
 12. M.Pix

  M.Pix
  Модератор

  814
  2,785
  27 Јануари 2014
  Машко
 13. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,903
  3,358
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  Се шо ми треба, тука ми е

  [​IMG]
   
 14. Ragnar

  Ragnar
  Practice makes perfect

  996
  1,081
  9 Декември 2015
  Машко
  Simplicity
   

  Прикачени датотеки:

  На despotovikj му/ѝ се допаѓа ова.
 15. xhktw

  xhktw
  Practice makes perfect

  1,229
  1,301
  2 Август 2009
  Redmi Note 8 Pro - Lawnchair v2 + kwgt
   

  Прикачени датотеки:

  • 1.png
   1.png
   Големина:
   2.1 MB
   Прегледи:
   61
  • 2.png
   2.png
   Големина:
   1.8 MB
   Прегледи:
   59
  Potop, Rikimaru и на it_boy им се допаѓа ова.
 16. alexandar11

  alexandar11
  Gaining Experience

  382
  191
  11 Јануари 2010
  Линк од позадината
   
 17. Rikimaru

  Rikimaru
  Practice makes perfect

  1,131
  1,478
  26 Март 2016
  Даскал
 18. Rikimaru

  Rikimaru
  Practice makes perfect

  1,131
  1,478
  26 Март 2016
  Даскал
  Се имам малтретирано долго време со NovaLauncher + KWGT и правев супер комбинации. Ама некако љубовта ми ја снема за тоа, па default терам.
   
  На xhktw му/ѝ се допаѓа ова.
 19. xhktw

  xhktw
  Practice makes perfect

  1,229
  1,301
  2 Август 2009
  Ок шефе извини, повели.

  Те разбирам, али некогаш кога ќе почне да те чеша, мораш да се почешаш. Руши монотонија, подобро ова, него ли да менувам уред секој пат кога ќе ми дојде желба за нешто ново.
   
 20. mnikolce

  mnikolce
  On your way to fame

  614
  535
  27 oктомври 2016
  Feng Shui MIUI
  [​IMG]

  MI 6
   
  На Potop му/ѝ се допаѓа ова.
 21. Gjurc1n0t

  Gjurc1n0t
  Gaining Experience

  43
  95
  17 Април 2019
  Машко
  На WeiWuWei му/ѝ се допаѓа ова.
 22. it_boy

  it_boy
  Gaining Experience

  495
  415
  9 Јули 2018
  Машко
  Iphone 11-IOS 14 Beta 539DD3B6-FFE9-4872-9352-1A91400CB879.png
   
  На darko_spiroski и theee им се допаѓа ова.
 23. darko_spiroski

  darko_spiroski
  Intern

  39
  35
  4 Август 2014
  Самсунг с20+. Почнав фолдери да користам откако преку гуд лок можеш да наместиш фолдерите да се отвараат како на сток андроид а не иос стил на средина од екранот. Screenshot_20200628-123125_One%20UI%20Home.jpeg

  Испратено од SM-G985F преку IT.mk форум апликација
   

Сподели

Вчитување...