1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

  2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Вашиот мобилен Desktop

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од ARMac, 16 Септември 2012.

  1. ARMac

    ARMac
    Орган

    6,609
    7,651
    2 oктомври 2010
    Машко
    Курајбер
    Било да е Андроид, Ајфон, Виндовс или нешто друго. Само првиот екран.

    Мој:

    [​IMG]

    Edit: Требаше да ја крстам темава Мојот мобилен десктоп
     
    На RagingDemon му/ѝ се допаѓа ова.
  2. igor_xxxx

    igor_xxxx
    Practice makes perfect

    1,254
    1,433
    10 Септември 2010
    Ајде и јас, едноставно по мој вкус. Иначе во живо изгледа одлично, сликава е катастрофа.

    [​IMG]
     
  3. ARMac

    ARMac
    Орган

    6,609
    7,651
    2 oктомври 2010
    Машко
    Курајбер
    Дека е во JPG а и форумов ги зумира безвезе сликиве.
     
  4. cgfreak

    cgfreak
    Gaining Experience

    277
    285
    1 oктомври 2010
    CG Artist
    Во живо изгледа многу подобро, дефинитивно.

    [​IMG]
     
  5. anonimen12

    anonimen12
    Intern

    372
    43
    7 Јуни 2012
    Машко
  6. D3N1EL

    D3N1EL
    Practice makes perfect

    2,893
    1,464
    10 Август 2010
    Машко
    2012-09-16 21.49.45.png
    x8ца
     
    На JunkieMKD му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Kajsibebraat

    Kajsibebraat
    On your way to fame

    1,455
    950
    1 Април 2012
    Машко
    screenshot_2012-09-16_2149.png
    можете и да напишете што андроид користите, дали имате Go Launcher.. Мене лично се ми е на сток.
     
  8. B^nDIT

    B^nDIT
    Gaining Experience

    1,124
    311
    6 Февруари 2010
    Машко
    Ни еден ICS до сега... Срам да ви е , а Jelly Bean веќе излезе :p
     
  9. RagingDemon

    RagingDemon
    Unbeatable

    6,332
    5,246
    24 Март 2009
    Машко
    По што заклучи дека ниеден не е ICS жити све... :)

    БТВ, JB MIUI на HTC Sensation

    [​IMG]
     
  10. igor_xxxx

    igor_xxxx
    Practice makes perfect

    1,254
    1,433
    10 Септември 2010
    Mojot e ICS Galaxy2 ali nejkam mnogu grafika nasminkano.
     
  11. mkd

    mkd
    Gaining Experience

    258
    102
    5 Јуни 2007
    Машко
    Samsung Galaxy S3
    Android 4.0.4
    [​IMG]
     
    На anonimen12 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. ARMac

    ARMac
    Орган

    6,609
    7,651
    2 oктомври 2010
    Машко
    Курајбер
    Go Launcher EX
    Cyanogenmod 7 (GB 2.3.7)
     
  13. MasteR_#0

    MasteR_#0
    Unstoppable

    2,730
    2,397
    14 Декември 2010
    Машко
    Screenshot_2012-10-20-12-38-05.png

    MiniCMSandwich Lite ROM, Sony Live with Walkman.
     
    На ARMac му/ѝ се допаѓа ова.
  14. StalkeR

    StalkeR
    Unbeatable

    4,209
    4,048
    5 Декември 2009
    Машко
    Дај бе кажете програмче да си направам скриншат на Сониво. Не ми е рутиран....
     
  15. B^nDIT

    B^nDIT
    Gaining Experience

    1,124
    311
    6 Февруари 2010
    Машко
    Моjot vodi... (star screen ama nema veze)
    [​IMG]
     
    На JunkieMKD му/ѝ се допаѓа ова.
  16. JunkieMKD

    JunkieMKD
    Retro King

    2,346
    1,082
    3 Декември 2008
    Машко
  17. mariomako

    mariomako
    Гостин

    Како да направам слика од десктопот ?
     
  18. RagingDemon

    RagingDemon
    Unbeatable

    6,332
    5,246
    24 Март 2009
    Машко
    AOSP JB
    [​IMG]
     
    На dejan_str и JunkieMKD им се допаѓа ова.
  19. MasteR_#0

    MasteR_#0
    Unstoppable

    2,730
    2,397
    14 Декември 2010
    Машко
    Ako imate android 4/4.1, drzete power/lock kopce I kopce za namaluvanje na zvuk vo isto vreme nekolku sekundi.
    Za postari verzii, drzete power/lock kopce, ke vi se pojavi vo opciite screenshot/take screenshot ili taka nesto.
     
    На StalkeR му/ѝ се допаѓа ова.
  20. StalkeR

    StalkeR
    Unbeatable

    4,209
    4,048
    5 Декември 2009
    Машко
    Screenshot_2012-10-20-16-25-25.png

    Tipo со фабрички.
     
    На супер телефони му/ѝ се допаѓа ова.
  21. Despodov

    Despodov
    Intern

    88
    45
    14 Јули 2011
    Машко
    Како се вика виџетот над иконите што е ?
     
  22. RagingDemon

    RagingDemon
    Unbeatable

    6,332
    5,246
    24 Март 2009
    Машко
    Widgetsoid
     
    На Despodov му/ѝ се допаѓа ова.
  23. ImTheDude

    ImTheDude
    On your way to fame

    560
    621
    31 oктомври 2011
    Машко
    Малку ќе двојам со iOS screenshot ама ајде... :)
    [​IMG]
     
  24. Despodov

    Despodov
    Intern

    88
    45
    14 Јули 2011
    Машко
    Samsung Galaxy S3, Jelly Bean
    [​IMG]
     
    На alekcackko и dejan_str им се допаѓа ова.
  25. anonimen12

    anonimen12
    Intern

    372
    43
    7 Јуни 2012
    Машко
    Screenshot_2012-11-15-23-45-52.png tipo :) ova screen me izvadi od pamet koga pricnav ;P
     

Сподели

Вчитување...