1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Вашиот мобилен Desktop

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од ARMac, 16 Септември 2012.

 1. DarkEnchanter

  DarkEnchanter
  Practice makes perfect

  1,762
  1,256
  17 Август 2014
  Машко
  Evie launcher[​IMG]

  Sent from my SM-G935F using Tapatalk
   
  На StevoB26 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unbeatable

  3,951
  4,215
  1 Септември 2011
  Машко
 3. uwemi

  uwemi
  Unbeatable

  4,762
  4,291
  20 Февруари 2011
  Машко
  Screenshot_2017-07-02-23-33-16-299_com.miui.home.png
   
  На drifter, Jovan2389, tupacan и уште 3 други им се допаѓа ова.
 4. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,609
  7,651
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Без нова прајм неможам да живеам. На сите телефони последниве 3-4 години ми е дифолт.

  [​IMG]
   
  Последна промена: 3 Јули 2017
  enduro3e, Full_Infected, tupacan и на уште 1 им се допаѓа ова.
 5. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,366
  995
  1 Јуни 2016
  ASUS Launcher

  [​IMG]
   
  На tupacan му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Full_Infected

  Full_Infected
  Intern

  192
  42
  7 Април 2016
  Машко
  Нова прајм само ќе ти земе 4 долари. Инсталирај си ја бесплатната Нова, ти нуди повеќе.
   
 7. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,609
  7,651
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Како бе нуди повеќе? Нема gestures, нема непрочитани нотификации на иконите, нема search во фиоката, нема криење апликации итн. Нешто си помешал, неможе бесплатна да нуди повеќе.

  Уосталом за 200 денари ич не се мислам, си ја имам оригинал секогаш најнова верзија на акаунт, па и 100 мобилни да сменам тука ќе е стално :)
   
  StevoB26, goran_oh, RagingDemon и на уште 1 им се допаѓа ова.
 8. RagingDemon

  RagingDemon
  Unbeatable

  6,332
  5,246
  24 Март 2009
  Машко
  Да кажеше дека бесплатната "нуди исто" до некаде ќе сватев дека не ти притребале опциите на прајм, ама дека нуди повеќе, втф бе, логика малку! :)
   
  На ARMac му/ѝ се допаѓа ова.
 9. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,366
  995
  1 Јуни 2016
  Сериозно ќе дадеш 200 денари за нешто што можеш да го најдеш веќе кракнато ?
   
 10. Sukhoi

  Sukhoi
  Practice makes perfect

  1,732
  1,205
  16 Јуни 2010
  Машко
  Сериозно ли сметаш дека Нова не вреди да се купи?
   
  На tupacan, Harrabed, Psycore и уште 8 други им се допаѓа ова.
 11. RagingDemon

  RagingDemon
  Unbeatable

  6,332
  5,246
  24 Март 2009
  Машко
  Дадов 350 за титаниум бекап и веќе не се замарам да акам по страни и да барам кога ќе излезе нова верзија

  Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
   
  На ARMac, Sukhoi, goran_oh и уште 5 други им се допаѓа ова.
 12. Јас сум желка

  Јас сум желка
  Gaining Experience

  118
  90
  26 Февруари 2016
  Женско
  Toa Security, мечката го заштитува мобилниот?! Дали ја симна? може и јас да ја имам?
   
  На #samurai# му/ѝ се допаѓа ова.
 13. bokiscout

  bokiscout
  Unstoppable

  1,720
  2,017
  17 Март 2011
  Машко
  Embedded C, Linux Kernel, Java, JavaScript
  Не заштитува и не треба да ја имаш.

  Мечето ти е уствари аплиакција од MIUI (телефоните на Xiaomi) и во него имаш опции да кажеш која програма да троши 4G, која само WiFi, да ставиш лозинка за аплиакција и слично... Ништо битно од поглед на безбедност.
   
  На Јас сум желка му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Full_Infected

  Full_Infected
  Intern

  192
  42
  7 Април 2016
  Машко
  Еве скриншати дека ја имам бесплатната, дека прајм ја немам и дека истото го нуди. Дури и повеќе. Со известувања со сѐ. Ај сеа дечките што ме згазија нека ме згазат пак. Five dollars over here btw, платив само минутка време ;) [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
 15. tupacan

  tupacan
  Practice makes perfect

  1,512
  1,975
  10 Септември 2007
  Машко
  Lorem Ipsum.
  Nova Prime не само што вреди да се плати, туку вреди и да се донира на дечките, да пијат по едно пиво.

  Или чисто онака за мотивација да продолжат со работа.

  Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk
   
  RagingDemon, Full_Infected, Јас сум желка и на уште 1 им се допаѓа ова.
 16. goran_oh

  goran_oh
  Practice makes perfect

  1,352
  1,142
  26 Април 2013
  Машко
  @tupacan +1

  Sent from my LG-H815 using Tapatalk
   
 17. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,926
  27,637
  4 Септември 2008
  [​IMG]
   
  drifter, goran_oh, tupacan и на уште 1 им се допаѓа ова.
 18. Wateva!

  Wateva!
  Gaining Experience

  200
  229
  7 Март 2014
  Машко
  Истата позадина :D
  Screenshot_20170723-093136.png
   
  drifter, draganamon, DaVoRkNe и на уште 1 им се допаѓа ова.
 19. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,926
  27,637
  4 Септември 2008
  Е да, ама ти користиш твитер :D

  Да не си од "угнетените" групи? :oh:
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Wateva!

  Wateva!
  Gaining Experience

  200
  229
  7 Март 2014
  Машко
  Јок, само за фудбалски новости ми е. :)
   
  На Avid и psyside им се допаѓа ова.
 21. RagingDemon

  RagingDemon
  Unbeatable

  6,332
  5,246
  24 Март 2009
  Машко
  :)

  [​IMG]

  Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
   
  На drifter, draganamon, AlexanderMK и уште 3 други им се допаѓа ова.
 22. boban984

  boban984
  Gaining Experience

  79
  157
  5 Јули 2007
  [​IMG]

  S8
   
  Последна промена: 31 oктомври 2017
  drifter, DonFrozex, RagingDemon и на уште 1 им се допаѓа ова.
 23. boriseto

  boriseto
  Gaining Experience

  399
  345
  7 Јули 2013
  Машко
  Swipe up за сите апликации...

  Screenshot_20171031-104903.png
   
  Potop, RagingDemon и на draganamon им се допаѓа ова.
 24. RagingDemon

  RagingDemon
  Unbeatable

  6,332
  5,246
  24 Март 2009
  Машко
  Мал апдејт, at a glance. Несвесно се префрлив од Нова на Екшн, мме.

  [​IMG]
   
  drifter, Potop и на draganamon им се допаѓа ова.
 25. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,629
  1,238
  2 Јануари 2012
  Нема некој плагин за форум што ги смалува сликиве на прифатлива големина?
   
  На boban984 му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...