1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј
bokiscout
Зачленет:
17 Март 2011
Мислења:
1,720
Допаѓања:
2,017
Поени од трофеи:
1,502
Пол:
Машко
Локација:
Скопје
Занимање:
Embedded C, Linux Kernel, Java, JavaScript

Сподели

  1. тотето
   тотето
   Како Acer мониторте во 26ка? :D
   1. bokiscout
    bokiscout
    Уште сум немал прилика да работам на нив сум ги ѕирнал само на поминување aма ми изгледаат oversized. 27инчери со IPS се?

    П.С. ако се толку дорби да крадеме по еден, ама не кажуј на никој дека сме ние?
    14 ноември 2013
   2. тотето
    тотето
    Па да мислам 27" се ама 16:10 па немаш толку широк екран. Да ти е кеф да работиш на нив, а не на оние 15" 4:3 мониторчиња.
    14 ноември 2013
  2. тотето
   тотето
   По некоја случајност да не си на финки?
   1. bokiscout
    bokiscout
    да 1ва годниа смер кни... да не сме колеги?
    9 Април 2013
   2. тотето
    тотето
    Па така некако... Приметив дека го постира истиот фејсбук фејл што го имаа ставено во фејсбук групата на финки :D

    Ајде и со среќа калкулус ако мислиш да полагаш...
    10 Април 2013
   3. bokiscout
    bokiscout
    фала и на тебе
    10 Април 2013
  3. gokica
   gokica
   1. bokiscout
    bokiscout
    одлично ова е страната фала многу
    25 Април 2012
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • За

  Пол:
  Машко
  Локација:
  Скопје
  Занимање:
  Embedded C, Linux Kernel, Java, JavaScript
  Processor & Cooler:
  Intel Core I5 2500 // CM Hyper T4
  Storage:
  Samsung 840 EVO 120 GB // WD 5000AZRX 500 GB // Toshiba L200 1 TB
  PSU:
  EVGA B3 750W
  RAM:
  Kingston HyperX Blu 2 GB x 2 // Kingston HyperX Blu 4 GB x 2
  VGA:
  Assus Strix RX 570
  Case:
  Sharkoon AM5 Silent
  Mouse:
  Logitech M590 // SteelSeries QCK+
  Audio:
  Realtek ALC889 // Aiwa NSX BL-24
  Monitor:
  BenQ GW 2470 ML 24"
  Keyboard:
  Logitech K380
  Motherboard:
  Gigabyte P67 A UD3 B3
  OS:
  Windows 10 // kUbunutu 18.04

  Потпис

  What's object-oriented way to become wealthy?
  - Inheritence.​