1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Вашиот мобилен Desktop

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од ARMac, 16 Септември 2012.

 1. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,925
  27,636
  4 Септември 2008
  unnamed.png
   
  uwemi, DaVoRkNe и на xCorbe им се допаѓа ова.
 2. Arioth

  Arioth
  Gaining Experience

  259
  324
  2 Април 2011
 3. Twisted Fate

  Twisted Fate
  Intern

  4
  4
  16 Јуни 2010
  [​IMG]

  Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
   
  На P.Overdrive и RagingDemon им се допаѓа ова.
 4. architect

  architect
  Unstoppable

  1,972
  2,360
  27 ноември 2008
  Машко
  Архитект
  На RagingDemon и CyberMen им се допаѓа ова.
 5. Wateva!

  Wateva!
  Gaining Experience

  200
  229
  7 Март 2014
  Машко
  Op3
  Screenshot_20170211-213210.png
   
  На RagingDemon и uwemi им се допаѓа ова.
 6. Pane-G

  Pane-G
  On your way to fame

  1,327
  724
  9 Мај 2012
  Машко
  [​IMG]
  [​IMG]


  Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk
   
 7. turbiny

  turbiny
  Gaining Experience

  185
  89
  20 Декември 2016
  Машко
  На uwemi му/ѝ се допаѓа ова.
 8. #samurai#

  #samurai#
  Gaining Experience

  316
  271
  9 oктомври 2010
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  Последна промена: 12 Февруари 2017
  На aleksandar.divitarov му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Harrabed

  Harrabed
  Practice makes perfect

  1,372
  1,440
  22 Април 2013
  Машко
  Не му се работе
  [​IMG]
  [​IMG]

  Испратено од ифоно на баба ми користејки тапаталк
   
 10. pipelin

  pipelin
  On your way to fame

  1,282
  892
  8 Мај 2010
  Машко
  [​IMG]

  Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
   
  На psyside му/ѝ се допаѓа ова.
 11. uwemi

  uwemi
  Unbeatable

  4,762
  4,291
  20 Февруари 2011
  Машко
  Screenshot_2017-02-19-11-53-09-243_com.miui.home.png
   
  На RagingDemon му/ѝ се допаѓа ова.
 12. RagingDemon

  RagingDemon
  Unbeatable

  6,332
  5,246
  24 Март 2009
  Машко
  Хехе најубави се, нека пукнат душманите :innocent:

  [​IMG]
   
 13. RagingDemon

  RagingDemon
  Unbeatable

  6,332
  5,246
  24 Март 2009
  Машко
 14. uwemi

  uwemi
  Unbeatable

  4,762
  4,291
  20 Февруари 2011
  Машко
  Кај Mi телефоните на Themes има една тема се вика N-Blue од таму имам извадено само Иконите другите се сите комбинирани.

  п.с Моментално :)

  17521816_1463953706949218_1305567107_o.png
   
  На DaVoRkNe и RagingDemon им се допаѓа ова.
 15. Kajsibebraat

  Kajsibebraat
  On your way to fame

  1,455
  950
  1 Април 2012
  Машко
  RN2, Nova Prime

  [​IMG]
   
  На RagingDemon и uwemi им се допаѓа ова.
 16. Harrabed

  Harrabed
  Practice makes perfect

  1,372
  1,440
  22 Април 2013
  Машко
  Не му се работе
 17. Avid

  Avid
  Guru

  4,617
  6,971
  21 Јануари 2009
  многу си баран братќе
  пиќиња ти пишуваат не им одговараш, недостапен, зафатен, појќе да те бркет.
   
 18. Snow :)

  Snow :)
  Gaining Experience

  72
  92
  27 Април 2013
  Машко
  Screenshot_20170325-140525.png
  S7 Edge
   
  DaVoRkNe, psyside и на damil им се допаѓа ова.
 19. Harrabed

  Harrabed
  Practice makes perfect

  1,372
  1,440
  22 Април 2013
  Машко
  Не му се работе
  [​IMG]

  Мала промена :)

  Sent from my Redmi 3S
   
  На RagingDemon му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Kolevski

  Kolevski
  Intern

  31
  20
  11 Септември 2016
  Машко
  [​IMG] Huawei P9 Lite
   
  На aleksandar.divitarov му/ѝ се допаѓа ова.
 21. aleksandar.divitarov

  aleksandar.divitarov
  Гостин

  Планирам да земам за брзо од Телеком,кажими како е батеријата и со перфоманси како...и моделот е за наш пазар со 2гб така?
   
 22. Kolevski

  Kolevski
  Intern

  31
  20
  11 Септември 2016
  Машко
  Можеби можеш да најдеш по некоја мобилара со 3GB, меѓутоа од операторите не. Од батеријата сум задоволен, издржува до ден и пол лајт употреба, а знае да држи до еден ден ако пуштам некоја игра. 4G или WiFi нонстоп пуштено. Иако јас би ти препорачал да почекаш да ги донесат Р10 за скоро.
   
 23. mrkela2009

  mrkela2009
  Gaining Experience

  176
  192
  24 Јануари 2010
  Машко
  [​IMG][​IMG]

  Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
   
  На uwemi му/ѝ се допаѓа ова.
 24. alexandar11

  alexandar11
  Gaining Experience

  382
  191
  11 Јануари 2010
 25. RagingDemon

  RagingDemon
  Unbeatable

  6,332
  5,246
  24 Март 2009
  Машко

Сподели

Вчитување...