1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј
Audiofil
Последна активност:
29 Мај 2020 во 01:43
Зачленет:
28 oктомври 2007
Мислења:
866
Допаѓања:
336
Поени од трофеи:
512

Сподели

Audiofil

Gaining Experience

Audiofil последен пат беше виден (како):
29 Мај 2020 во 01:43
  1. gokica
   gokica
   Да те замолам за линк или информација за продавница во која може да се најде Ксонар есенс и цена. Дај ми те молам поточна локација на продавницата во Софија ако немаш линк. Можеби ќе одам натаму за месец дена. Дали таму може да се најдат и добри слушалки за поефтини пари од кај нас? Благодарам.
  2. MasteR_#0
   MasteR_#0
   Извини не ја видов пораката, мислев ќе пишеш кај мене на профил, фала :)
  3. Audiofil
   Audiofil
   Ako ti e za muzika zemi ja poevtinata bidejki za tvoite potrebi smetam deka bi ti zavrsila rabota.I dvete imaat dobri D/A konvertori sto e najbitno za zvukot.
  4. MasteR_#0
   MasteR_#0
   Гледам се разбираш од аудио опрема, да те прашам нешто.
   Се мислев помеѓу Asus Xonar D1 и DS, нема да ги земам во блиска иднина, почеток/средина на 2012, али ипак да си направам план :) Освен тоа што D1 има Dolby Digital итн., како и подобро PCB според ривјуата, има ли некоја друга предност? Да знам дали вреди да дадам 1000 ден. повеќе или не. Не сум некој голем аудиофил али ипак сакам кога слушам музика да биде тоа тоа, ме сфаќаш нели :)
   Па, која звучна би ми ја препорачал? Слушам рок, D&B, транс/техно воглавно, ако ова користи нешто.
  5. RFox
   RFox
   Слушај за сат антената ке зборам дома и ке ти пратам по пп
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • За

  Професија:
  Security
  Омилен цитат:
  Se dodeka ima ovci ke ima i volna.
  Музика:
  Pop.Rock,Hardrock,Funk,New Age,Classics i makedonska izvorna muzika.
  Најчесто користени апликации:
  eMule,bittorrent.
  Омилен спорт:
  Football
  Интереси:
  Audio tehnika,satelitski anteni,kompjuteri i muzika.