1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Вашиот мобилен Desktop

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од ARMac, 16 Септември 2012.

 1. #samurai#

  #samurai#
  Gaining Experience

  281
  232
  9 oктомври 2010
  [​IMG] [​IMG]

  Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
   
  На cipiripi и psyside им се допаѓа ова.
 2. chemioftw

  chemioftw
  Gaining Experience

  364
  206
  26 Март 2015
  Машко
  Галичанец
 3. SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,550
  4,352
  23 Јуни 2015
  Машко
  Screenshot_20170330-231510.png
   
  На Kajsibebraat и psyside им се допаѓа ова.
 4. alexandar11

  alexandar11
  Gaining Experience

  331
  173
  11 Јануари 2010
  Немам појма кој икон пак е ова, од Rain City тема од телефонот ми е. Исто и позадината е со темата.
   
  На Harrabed и RagingDemon им се допаѓа ова.
 5. Harrabed

  Harrabed
  Practice makes perfect

  1,466
  1,473
  22 Април 2013
  Машко
  Не му се работе
  Убава, лична оваа тема. Сега ја ставив на шаоми телефонот посебно добра е лајф позадината.

  Sent from my SM-G935FD using Tapatalk
   
  На RagingDemon му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,296
  24,791
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  [​IMG]
  Љубител на минимализам

  Испратено преку nokia 3310
   
 7. RagingDemon

  RagingDemon
  Unbeatable

  6,334
  5,246
  24 Март 2009
  Машко
  Ама ова е тема за шаоми, а?

  Частам пиво за тој шо ќе го најде икон паков како самостоен за ланчерите :)

  А до тогаш @SiPy` нека каже кој икон пак е тој неговиот со кружни флет икони?
   
 8. SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,550
  4,352
  23 Јуни 2015
  Машко
  Pixel DIP :) 0.65$ мислам дека е.
   
  На RagingDemon му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Harrabed

  Harrabed
  Practice makes perfect

  1,466
  1,473
  22 Април 2013
  Машко
  Не му се работе
 10. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,470
  5,024
  21 Јануари 2009
  Што е ова со цитативе?
  Немој ми реч ти дека ги имаш пишувано лрнинг то денсинг
   
  Јас сум желка, Војвода и на #samurai# им се допаѓа ова.
 11. Harrabed

  Harrabed
  Practice makes perfect

  1,466
  1,473
  22 Април 2013
  Машко
  Не му се работе
  Како тоа што?

  Цитатите се дел од темата, темата е Rain City во Themes(Redmi 3s) исто така можеш и да ги сменеш ти се достапни во 3 реда и по свој избор можеш да пишеш што си сакаш ама јас ги оставив така дифолд пошто одговарат со темата.
   
 12. Wateva!

  Wateva!
  Gaining Experience

  198
  232
  7 Март 2014
  Машко
  Doesn't the minimalism conflict with touchwiz? :D
   
 13. StevoB26

  StevoB26
  Gaining Experience

  33
  125
  28 Март 2014
 14. dastan

  dastan
  Intern

  35
  36
  27 Јануари 2017
  Машко
  Screenshot_2017-04-08-22-52-07.png
   
  На psyside му/ѝ се допаѓа ова.
 15. bokiscout

  bokiscout
  Unstoppable

  1,706
  2,001
  17 Март 2011
  Машко
  Embedded C, Linux Kernel
 16. uwemi

  uwemi
  Unbeatable

  4,828
  4,367
  20 Февруари 2011
  Машко
 17. l1d0v1c

  l1d0v1c
  Practice makes perfect

  640
  1,275
  10 Март 2011
  Машко
  Divi Expert
  phone-desktop.jpg

  P.S. На edge екранот изгледа перверзно добро.
   
  На Јас сум желка и draganamon им се допаѓа ова.
 18. AlexanderMK

  AlexanderMK
  Practice makes perfect

  1,144
  1,787
  19 Мај 2011
  Машко
  [​IMG]

  Sent from my OnePlus 3T using Tapatalk ViP
   
  olikomerc, draganamon, uwemi и на уште 1 им се допаѓа ова.
 19. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  3,909
  3,486
  5 Декември 2009
  Машко
  Мајне десктоп. [​IMG][​IMG]

  Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
   
  На uwemi му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Full_Infected

  Full_Infected
  Intern

  192
  42
  7 Април 2016
  Машко
 21. RagingDemon

  RagingDemon
  Unbeatable

  6,334
  5,246
  24 Март 2009
  Машко
  [​IMG]
   
  На AlexanderMK, draganamon, tupacan и уште 2 други им се допаѓа ова.
 22. architect

  architect
  Unstoppable

  1,919
  2,264
  27 ноември 2008
  Машко
  Архитект
  На draganamon, uwemi, tupacan и уште 2 други им се допаѓа ова.
 23. StevoB26

  StevoB26
  Gaining Experience

  33
  125
  28 Март 2014
  [​IMG]
   
  На masterficx, farkizz, mkd и уште 8 други им се допаѓа ова.
 24. AlexanderMK

  AlexanderMK
  Practice makes perfect

  1,144
  1,787
  19 Мај 2011
  Машко
  [​IMG]

  Sent from my OnePlus 3T using Tapatalk ViP
   
  На Јас сум желка и Goran27 им се допаѓа ова.
 25. GreenRoot

  GreenRoot
  On your way to fame

  916
  859
  1 oктомври 2011
  Графички дизај
  [​IMG]

  Sent from my Shoot_1 using Tapatalk
   
  На Goran27 му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...