Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Што е Prime и зошто вашите деца лудуваат по овој пијалок?

FLEGMA

Illuminator
2 август 2012
11.039
18.018
Денешниве деца не се тепани и тоа е проблем.
Ама и денешниве родители не разликуваат казна од злоставување. Воспитна не е злоставување.

По казна му го зедов телефонот и му го дадов пензионерскиот Алкател од дедо му за да биде брука меѓу другарите, компјутерот на два часа дневно со heavy parental control во рутерот и разговори без шамарења и слично.
 

TylerMkD

Guru
7 ноември 2014
4.423
9.353
Брату, као што ја сум голем фан на цедевита и луто, описов твој ќе ме натера да идам да фрлам ладни 350 :ROFLMAO:
А инаку, ништо чудно да е ѓубре и да се продава во Америка, таму секако цела храна им е ѓубре...
Во тинекс ти е 300, зимај тогаш не се мисли!
 

Глупав

On your way to fame
20 април 2008
1.317
810
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
што ти е mouth to mouth маркетинг...

светот на вкусови не може да го владее никој тинејџер....
затоа се возрасните тука да ги научат што е бенефит за здрав организам а што е само залажување на јазикот...
 

Oktar

Хаќер без дрон
23 октомври 2012
5.622
17.111
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i9-9900k + Noctua NH D15 Chromax.black
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
MSI RTX3080 SuprimX
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2, Logitech MX Master 3, Logitech Wireless G Pro, Logitech G703
Keyboard
Keychron Q2, Keychron Q6, Logitech MX Keys Mini
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 11 + MacOS
Тууууу па за 300 денари, поефтино е да го купиш одколку да не го купиш!

IMG_7288.jpeg
 

damil

Practice makes perfect
2 јануари 2015
1.061
1.347
Тууууу па за 300 денари, поефтино е да го купиш одколку да не го купиш!

Погледнете го атачментот 131292
Ни децата не би ви дале 400 денара за топло ДАБ на лежалка у Охрид, така да размислете пред да употребите насилство кога ќе ви побараат Прајм у маркет.
 

gokica

Модератор
13 јуни 2009
9.504
12.933
Децава кај мене знаеа за прајм и сами ми кажаа дека е глупост кога го споменав.

Такис го виделе на јутуб, популарен кај гејмери, па ајде да пробаме. На никој не ни се допадна. Патос Ролс Чили е многу слична штеточина од храна. Но милијарда пати повкусно според наш вкус. Такис нема шанса да купиме повторно.
 

deni.mitev

Practice makes perfect
7 октомври 2014
1.022
1.019
а знае некој што дрога тураат у ова Прајмов да те тера да го земаш? Кока кола е шеќерот, исто и кај другиве ствари кофеин пример во енергетски. Али овде ништо сумливо не ми се гледа у состојциве.
Баш напротив во кока кола е СОЛта :ROFLMAO:
 

M@RKO

Gaining Experience
3 јуни 2009
1.024
252
Koлку што прочитав на Wikipedia во состојкиве на Prime има кофеин и електролит. Некој држави во школите ги забраниле најверојатно поради високиот процент на кофеин.
 

krema

Epic
24 јуни 2009
14.905
14.671
youtu.be
Во србија богатите ученици прават бизнис од Prime. :)


Слично е и во БиХ.

 

krema

Epic
24 јуни 2009
14.905
14.671
youtu.be
Богами страшно е, секој ден сум во контакт со тинејџери и знам точно што се случува.
 

petkotrajko

Practice makes perfect
16 јуни 2017
1.589
1.723

gdamjan

Unstoppable
3 април 2008
3.600
2.620
Скопје
damjan.softver.org.mk
gdamjan's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 Pro 4650G / Cooler Master Hyper 212 Black
Motherboard
MSI MAG B550m Mortar Wifi
Storage
NVME: 1TB AData XPG SX8200 Pro / HDD: 2x 2TB Toshiba P300
PSU
Gigabyte G750H
RAM
G. SKILL Ripjaws V Series 2x 16GB / DDR4 3200Mhz/CL16
Video card
Vega 7 on APU
Case
Bequiet! PureBase 500
Mouse
Logitech MX Anywhere 2S
Keyboard
ThinkPad USB Keyboard With TrackPoint (sk-8855)
OS
Arch Linux
Не туку светот има влезено во хупердебилизам.
Јас очекувам ова да се продава многу добро кај нас, да фрштат сториња и рилсови, да се величи и прифаќа се што ни сервира западот и покрај тоа што не сме во тој свет. Да има повеќе лажно жалење за некој амерички глумец одколку за илјадници луѓе што испозагинаа во палестина, да даваат подршка за украјна со руска песна, да има повеќе луѓе на геј парада одколку на литургија, секој да криви други за сопствените недостатоци и грешки, да се бодри некој да каже дека е They/Them ама да се плука ако некој каже дека верува во бога.
Длабоко е влезен проблемот, сокчиња се само капка во океанот на забеготини.

Ама со насилство ќе се бориме против насилство.
Да живее америка, наса, ватикан и лгбт заедницата, заедно сме посилни

wow
па осим за сокчето, 98% се согласуваш со преварантов Логан Пол
 

Ron26

Practice makes perfect
4 мај 2019
934
1.256
наводно у нашите дуќани има само од тие со амино киселини, без кофеин. Така да тоа било дозволено.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.234
Мислења
977.116
Членови
35.547
Најнов член
minchevskis
На врв Дно