1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Payoneer картичка

Дискусија во форумот 'Е-Бизнис' започната од MarkoHF, 22 Јули 2013.

 1. VerGer

  VerGer
  On your way to fame

  641
  599
  9 ноември 2016
  Машко
  ИТ
  не читаш до крај .. со USD картичка прашува :) .. за со EUR картичка ќе е ко што кажуваш да .. со USD ќе има и провизии екстра плус конверзија од USD во EUR со поголемо fee
   
  На MartinJack3d и artweb им се допаѓа ова.
 2. CokeZone

  CokeZone
  Intern

  79
  46
  27 Декември 2015
  Едно не можам да разберам, истото па истото секоја година.
  Имаш 100 долари, повлечи 90 според курс.
  Имаш 1000 долари, повлечи 900 според курс.
  Крај на муабетот. Тоа што ќе остани ќе си го искористиш следниот пат. Било 2 или 5 посто, неможам да ве разберам. Убаво рече човекот, не се замарајте со провизии, правете пари.
   
  На DonFrozex, wolverine, aleksnako и уште 2 други им се допаѓа ова.
 3. D3N1EL

  D3N1EL
  Practice makes perfect

  2,883
  1,453
  10 Август 2010
  Машко
  или инсталирај си ја нивната апликација, и таму можеш да видиш колку можеш да повлечеш во твојата локална валута, as simple as that.

  2.5 години по ред вадам прилична сума на пари, секој 14-ти во месецот, без никакви проблеми до сега.
   
  На MartinJack3d му/ѝ се допаѓа ова.
 4. artweb

  artweb
  On your way to fame

  1,216
  562
  5 Март 2012
  Машко
  невработен
  Често пати нивната апликација не покажува точно.
  Пример покажува 10000, а на банкомат ти вика немате доволно средства.
  Колку можам да извадам пресметувам по следнава формула.
  -3%
  -3,15
  помножено по средниот курс на НБРМ

  Никогаш немало утка.
   
 5. SonjaB

  SonjaB
  Intern

  14
  9
  1 Март 2018
  Женско
  Kazni nemav eve ti kazuvam i mene mi kazaa istoto vo ujp, zasto ne e regulirano so zakoni payoneer, ili od koja i da e pricina. Podnesov izvestaj za prilivi od payoneer spored godini. Site se svesni za payoneer po site institucii vo drzavata zatoa i sega legaliziraa. Na kraj i ne mora da gi spodeluvam ovie informacii, koj saka neka veruva koj nekje ne mora. Posto kazav sve sto znam na temata danok i payoneer, ako nema update ne odgovaram povekje na prasanja.
   
 6. D3N1EL

  D3N1EL
  Practice makes perfect

  2,883
  1,453
  10 Август 2010
  Машко
  Да, и мене ми се има ова случено, па затоа вадам 200-300 денари помалце и остатокот го трошам на Aliexpress. Доколку сакаш да извадиш до последен денар, тогаш твоjата формула е коректна.
   
  На artweb му/ѝ се допаѓа ова.
 7. coNNectMKD

  coNNectMKD
  Gaining Experience

  303
  235
  13 Март 2017
  Машко
  Од 10ти септември, уште стои "Processing" на пејментот. Платено е од клиентот, нели пишав дека бараа документи за верификација, пратени се податоци од фирма за постоење на фирма плус лична карта од сопственикот т.е тој што ми плаќа, и сеуште стои дека се процесира.

  Да чекам уште или да им пишам нешто?
   
 8. CokeZone

  CokeZone
  Intern

  79
  46
  27 Декември 2015
  Ти пишав цитат но не ми одговори.
  Оди Settings -> Verification Center -> History.
  Business Profile треба да ти биди аппровед, доколку е субмитед уште не се прегледани документите.
   
  На coNNectMKD му/ѝ се допаѓа ова.
 9. dino

  dino
  Gaining Experience

  412
  101
  5 Јули 2009
  Пиши им на чат :)

  Sent from my SM-G973F using Tapatalk
   
 10. martinmax

  martinmax
  Gaining Experience

  104
  90
  1 Март 2013
  Машко
  Во право си, мај бед
   
 11. coNNectMKD

  coNNectMKD
  Gaining Experience

  303
  235
  13 Март 2017
  Машко
  Субмитед стои..
   
 12. CokeZone

  CokeZone
  Intern

  79
  46
  27 Декември 2015
  Процедурата трае околу недела, забрзај оди на live chat и види што ќе ти кажат тогаш.
   
 13. D3N1EL

  D3N1EL
  Practice makes perfect

  2,883
  1,453
  10 Август 2010
  Машко
  ^ Само имај подготвено некоја "сериозна" причина, зошто ти треба да се убрза процедурата, тогаш шансите да ти искочат во пресрет се поголеми.
   
 14. CokeZone

  CokeZone
  Intern

  79
  46
  27 Декември 2015
  Да те наговестам само, live chat ETA 2 саати минимум, е-mail 5 business days.
   
 15. Chiller

  Chiller
  Gaining Experience

  474
  176
  8 Март 2012
  Машко
  Прави што сакаш, но после немој да се каеш!
   
 16. causevd

  causevd
  Gaining Experience

  397
  311
  4 oктомври 2011
  Машко
  Чудно да се чека волку. Обично парите се добиваат на сметка за 2 дена (барем јас за толку време ги добивам, без разлика дали се платени преку банка или картичка). Незнам зошто волку чекање но најдобар одговор ке најдеш на лајв чатот кај нив.
   
 17. CokeZone

  CokeZone
  Intern

  79
  46
  27 Декември 2015
  Документите што ги пушти сеуште се пендинг, значи не се прегледани а воедно и затоа пејментот не е пуштен сеуште.
   
 18. coNNectMKD

  coNNectMKD
  Gaining Experience

  303
  235
  13 Март 2017
  Машко
  Дада, тоа е најверојатно ама некако долго време ги процесираат.. а и па не е некој богзнае колкав пејмент. Пишав до супорт, ќе видам што ќе вратат.
   
 19. metahuman

  metahuman
  Intern

  3
  1
  23 Септември 2019
  Машко
  Имал некој слична ситуација? Истата порака ми ја дава и за USD Balance.

  Инаку, од оправдани причини подолго време не го користев Payoneer-от за примање пари. EUR Payment Service-от последен пат го користев за примање пари во Јули 2017, а USD Payment Service-от во Ноември 2014.

  На USD картичката имав нешто ситно останато, и последен пат за плаќање онлајн ја искористив во Август 2019.

  Моментално двете картички (USD и EUR) ми се expired.

  Им пишав порака, чекам одговор сега.

  [​IMG]
   
  Последна промена: 24 Септември 2019
 20. wolverine

  wolverine
  On your way to fame

  777
  663
  27 Јуни 2012

  Мислам дека ова го пишува ако нема трансакции. Ако имаш нови трансакции би требало да ти се реактивира и ќе треба да си порачаш картичка ако ти е истечена. Прашај си на livechat / support за посигурно.
   
 21. VerGer

  VerGer
  On your way to fame

  641
  599
  9 ноември 2016
  Машко
  ИТ
  дан треба да нарачаш картичка нова чим викаш двете истечени (не ви требало) .. види си со support
   
 22. metahuman

  metahuman
  Intern

  3
  1
  23 Септември 2019
  Машко
  EUR картичка не можам да порачам, нема таква опција. USD картичка најверојатно можам да порачам, има таква опција кога ќе кликнам на тој линкот Your card has expired on 08/2019. Please click here to reissue a new card.

  [​IMG]

  Инаку, кога ќе кликнам на Order Card горе десно во менито, не можам да порачам картичка ни во USD, ни во EUR, ни во GBP. Ми вика ќе можам да порачам картичка кога ќе примам 30 долари или евра, а мене disabled ми се сметките. :D

  [​IMG]

  Им пишав порака, па ќе видам што ќе ми вратат.
   
 23. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,367
  3,075
  4 Септември 2008
  Џабе пишуваш на сапорт убаво ти е објаснето, кога ќе имаш прилив на сметка поголем од 30 долари тогаш ќе може да нарачаш нови картички.
   
 24. coNNectMKD

  coNNectMKD
  Gaining Experience

  303
  235
  13 Март 2017
  Машко
  Кај мене во случајот што се чекаше, добив меил дека пејментот е одбиен бидејќи долго време се чекало за документите. Пратив документи веднаш следниот ден, за се што побараа за верификација, и стоеше дека е субмитет/процесинг до вчера.

  Што побрзо да почнат другиве сервиси зошто ова е глупост. 2 недели ги чекаш за верификација и ти викаат одбиено бидејќи прошло многу време..
   
 25. VerGer

  VerGer
  On your way to fame

  641
  599
  9 ноември 2016
  Машко
  ИТ
  live chat .. незнам што ви е мука толку .. за 5 минути муабет се средува се
   
  На Ragnar му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...