1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Payoneer картичка

Дискусија во форумот 'Е-Бизнис' започната од MarkoHF, 22 Јули 2013.

 1. CokeZone

  CokeZone
  Intern

  65
  35
  27 Декември 2015
  На мој клиент му се деси да биде одбиена трансакцијата заради наводно технички проблем а парите од картичката беа земени. Му рекоја дека треба да чека 10 работни дена за да добие рефунд.. плус 4 дена дур ја одбијат помина месец :geek: па на ново да пушти нов request..
   
 2. coNNectMKD

  coNNectMKD
  Gaining Experience

  215
  125
  13 Март 2017
  Машко
  Брат, кој чет види им супорт тајм:
  You are currently number 35 in the queue. You should be connected to an agent in about 51:05(mm:ss).

  Можеби не е, можеби повеќе да биде од 50 минути. Што се тиче маил супорт, ич не ми се свиѓаат зошо повеќе од 5 дена чекаш одговор (и уште ми немаат одговорено..)
   
 3. dino

  dino
  Gaining Experience

  406
  101
  5 Јули 2009
  Пробај од сабајле, јас кога ги контактирам на чат обично од сабајле го правам тоа, ретко чекам повеќе од 5 луѓе

  Sent from my SM-G973F using Tapatalk
   
  На coNNectMKD му/ѝ се допаѓа ова.
 4. VerGer

  VerGer
  On your way to fame

  561
  540
  9 ноември 2016
  Машко
  ИТ
  е ако де .. рачунај дел од тие пред тебе ќе се откажат .. отвори чат, и терај си на пц што да си правиш. Најбрзо ќе доеш до решение/одговор пошто може некој ствари да рчнат и да средат, или да ти кажат точно инфо и сл
   
 5. ajvar

  ajvar
  Intern

  295
  5
  19 Август 2008
  Дали има некој регистрирано сметка како правно лице на Payoneer и префрлано на МК банка на своја сметка како правно лице?

  Прочитав претходно дека со префрлање од физичко Payoneer на физичко во МК банка има проблеми.

  Дали има некоја подобра солуција од Пејонир за клиенти од странство да ми плаќаат преку странскиве електронски сервиси?

  Ако Пејонир е ОК, како би идело со книжењето? Затоа што на МК сметката во банка би изгледало како сам на себе да си префрлам пари, а не дека имам приходи од странски клиенти.
   
 6. Seven7

  Seven7
  Intern

  12
  12
  7 Август 2019
  Машко
  Веќе не би требало да има проблеми бидејќи дозволија законски да отвараш, значи не е работењето со Пајонир на црно веќе.

  За другото не знам, алтернатива ПејПал ако добиеме.
   
 7. pipelin

  pipelin
  On your way to fame

  1,171
  735
  8 Мај 2010
  Машко
  Од кога ова вака? И дали во сите банки го има ова? [​IMG]

  Sent from my SM-G935F using Tapatalk
   
 8. Маша

  Маша
  Gaining Experience

  89
  151
  24 Април 2007
  Женско
  Од пред пар месеци. Не. Мислам дека имаше инфо страници уназад дека Стопанска ис д њу НЛБ.
   
 9. vlado30

  vlado30
  Intern

  15
  6
  26 Декември 2017
  Машко
  Уште летоска сите странци со странско картици за едно подигање им земаше 300 ден знам еден случај 1000 ден подигаше и ме замоли да му искуцам и истово се појави му викам многу ќе ти земе 300 ден за 1000 ден , ми вели ако ми требаат да платам во НЛБ на шалтер хајахајајхахах ова ти се вика кражба на големо двојно оданочување еднаш на терминал другпат на шалтер во НЛБ

  Sent from my S8 using Tapatalk
   
  На pipelin му/ѝ се допаѓа ова.
 10. pipelin

  pipelin
  On your way to fame

  1,171
  735
  8 Мај 2010
  Машко
  Која банка не бара вакво нешто знаеш? Од телефон не можам да најдам тие постови, извини.

  Sent from my SM-G935F using Tapatalk
   
 11. marv

  marv
  Practice makes perfect

  2,055
  1,296
  5 oктомври 2007
  Машко
  А за што трамсакција се работи? На што сака да ти земе 300 ден.

  Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
   
 12. dino

  dino
  Gaining Experience

  406
  101
  5 Јули 2009
  Најверојатно сака да извади пари од пајонер.
  Пробај на халк, про кредит, ттк.

  Sent from my SM-G973F using Tapatalk
   
 13. marv

  marv
  Practice makes perfect

  2,055
  1,296
  5 oктомври 2007
  Машко
  Па нашиве зимаат провизија на други банкомати у истава наша земја, па за ова ич не ме ни чуди.

  Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
   
 14. Маша

  Маша
  Gaining Experience

  89
  151
  24 Април 2007
  Женско
  Информацијата беше потврдена за Стопанска. За Халк и Унибанка не сум 100% сигурна.
   
 15. dino

  dino
  Gaining Experience

  406
  101
  5 Јули 2009
  Обично толку зимаат надвор од мк по 5еу, негде по 2.5еу, бо Холандија 2.5еу ми зема по трансакција

  Sent from my SM-G973F using Tapatalk
   
 16. pipelin

  pipelin
  On your way to fame

  1,171
  735
  8 Мај 2010
  Машко
  Трансакција од Пејонир на НЛБ.

  Извадив од Комерцијална немав ваква порака. Може не зеле 300 ден. :)

  Sent from my SM-G935F using Tapatalk
   
 17. causevd

  causevd
  Gaining Experience

  383
  295
  4 oктомври 2011
  Машко
  НЛБ зема 300 ден при трансакција без разлика дали вадиш 500 ден или поголеми суми, 300-ки ќе те репне. На стопанска незнам, не вадам од таму а и никогаш нема да извадам оти ги мразам.

  Шпаркасе/Халк не зимаат и се супер.
   

Сподели

Вчитување...