1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Payoneer картичка

Дискусија во форумот 'Е-Бизнис' започната од MarkoHF, 22 Јули 2013.

1. CokeZone

CokeZone
    Intern

65
    35
    27 Декември 2015
    На мој клиент му се деси да биде одбиена трансакцијата заради наводно технички проблем а парите од картичката беа земени. Му рекоја дека треба да чека 10 работни дена за да добие рефунд.. плус 4 дена дур ја одбијат помина месец :geek: па на ново да пушти нов request..

2. coNNectMKD

coNNectMKD
    Gaining Experience

215
    125
    13 Март 2017
    Машко
    Брат, кој чет види им супорт тајм:
    You are currently number 35 in the queue. You should be connected to an agent in about 51:05(mm:ss).

Можеби не е, можеби повеќе да биде од 50 минути. Што се тиче маил супорт, ич не ми се свиѓаат зошо повеќе од 5 дена чекаш одговор (и уште ми немаат одговорено..)

3. dino

dino
    Gaining Experience

406
    101
    5 Јули 2009
    Пробај од сабајле, јас кога ги контактирам на чат обично од сабајле го правам тоа, ретко чекам повеќе од 5 луѓе

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

На coNNectMKD му/ѝ се допаѓа ова.
  4. VerGer

VerGer
    On your way to fame

561
    540
    9 ноември 2016
    Машко
    ИТ
    е ако де .. рачунај дел од тие пред тебе ќе се откажат .. отвори чат, и терај си на пц што да си правиш. Најбрзо ќе доеш до решение/одговор пошто може некој ствари да рчнат и да средат, или да ти кажат точно инфо и сл

5. ajvar

ajvar
    Intern

295
    5
    19 Август 2008
    Дали има некој регистрирано сметка како правно лице на Payoneer и префрлано на МК банка на своја сметка како правно лице?

Прочитав претходно дека со префрлање од физичко Payoneer на физичко во МК банка има проблеми.

Дали има некоја подобра солуција од Пејонир за клиенти од странство да ми плаќаат преку странскиве електронски сервиси?

Ако Пејонир е ОК, како би идело со книжењето? Затоа што на МК сметката во банка би изгледало како сам на себе да си префрлам пари, а не дека имам приходи од странски клиенти.

6. Seven7

Seven7
    Intern

12
    12
    7 Август 2019
    Машко
    Веќе не би требало да има проблеми бидејќи дозволија законски да отвараш, значи не е работењето со Пајонир на црно веќе.

За другото не знам, алтернатива ПејПал ако добиеме.

7. pipelin

pipelin
    On your way to fame

1,171
    735
    8 Мај 2010
    Машко
    Од кога ова вака? И дали во сите банки го има ова? [​IMG]

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

8. Маша

Маша
    Gaining Experience

89
    151
    24 Април 2007
    Женско
    Од пред пар месеци. Не. Мислам дека имаше инфо страници уназад дека Стопанска ис д њу НЛБ.

9. vlado30

vlado30
    Intern

15
    6
    26 Декември 2017
    Машко
    Уште летоска сите странци со странско картици за едно подигање им земаше 300 ден знам еден случај 1000 ден подигаше и ме замоли да му искуцам и истово се појави му викам многу ќе ти земе 300 ден за 1000 ден , ми вели ако ми требаат да платам во НЛБ на шалтер хајахајајхахах ова ти се вика кражба на големо двојно оданочување еднаш на терминал другпат на шалтер во НЛБ

Sent from my S8 using Tapatalk

На pipelin му/ѝ се допаѓа ова.
  10. pipelin

pipelin
    On your way to fame

1,171
    735
    8 Мај 2010
    Машко
    Која банка не бара вакво нешто знаеш? Од телефон не можам да најдам тие постови, извини.

11. marv

marv
    Practice makes perfect

2,055
    1,296
    5 oктомври 2007
    Машко
    А за што трамсакција се работи? На што сака да ти земе 300 ден.

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk

12. dino

dino
    Gaining Experience

406
    101
    5 Јули 2009
    Најверојатно сака да извади пари од пајонер.
    Пробај на халк, про кредит, ттк.

13. marv

marv
    Practice makes perfect

2,055
    1,296
    5 oктомври 2007
    Машко
    Па нашиве зимаат провизија на други банкомати у истава наша земја, па за ова ич не ме ни чуди.

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk

14. Маша

Маша
    Gaining Experience

89
    151
    24 Април 2007
    Женско
    Информацијата беше потврдена за Стопанска. За Халк и Унибанка не сум 100% сигурна.

15. dino

dino
    Gaining Experience

406
    101
    5 Јули 2009
    Обично толку зимаат надвор од мк по 5еу, негде по 2.5еу, бо Холандија 2.5еу ми зема по трансакција

16. pipelin

pipelin
    On your way to fame

1,171
    735
    8 Мај 2010
    Машко
    Трансакција од Пејонир на НЛБ.

Извадив од Комерцијална немав ваква порака. Може не зеле 300 ден. :)

17. causevd

causevd
    Gaining Experience

383
    295
    4 oктомври 2011
    Машко
    НЛБ зема 300 ден при трансакција без разлика дали вадиш 500 ден или поголеми суми, 300-ки ќе те репне. На стопанска незнам, не вадам од таму а и никогаш нема да извадам оти ги мразам.

Шпаркасе/Халк не зимаат и се супер.

Сподели

Вчитување...