1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј
causevd
Последна активност:
6 Декември 2018
Зачленет:
4 oктомври 2011
Мислења:
334
Допаѓања:
237
Поени од трофеи:
205
Пол:
Машко
Веб-страна:
Локација:
/
Занимање:
/

Сподели

causevd

Gaining Experience, Машко, од /

causevd последен пат беше виден (како):
6 Декември 2018
  1. На профилот на causevd сеуште нема пораки.
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • За

  Пол:
  Машко
  Веб-страна:
  http://www.ypool.net/
  Локација:
  /
  Занимање:
  /
  Processor & Cooler:
  Intel Core i7-4790K 4.0GHz Quad-Core Processor
  Storage:
  Western Digital Caviar Blue 1TB 3.5" 7200RPM & Corsair Force LE 240GB 2.5" SSD
  PSU:
  Cooler Master 650W 80+ Gold Certified Fully-Modular ATX Power Supply
  RAM:
  G.Skill Sniper Series 16GB (2 x 8GB) DDR3-2400
  VGA:
  Asus GeForce GTX 980 Ti 6GB STRIX Video Card
  Case:
  Fractal Design Define R5 (White) ATX Mid Tower Case
  Mouse:
  Razer DeathAdder
  Monitor:
  Benq DL2215
  Keyboard:
  Delux
  Motherboard:
  Asus Z97-DELUXE(NFC&WLC) ATX LGA1150 Motherboard
  OS:
  Windows 10 Pro
  Професија:
  /
  Омилен цитат:
  Животот не се состои во тоа да чекаш да помине бурата, туку да научиш да играш на дождот.
  Програмски јазици:
  /
  Интереси:
  /