1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Payoneer картичка

Дискусија во форумот 'Е-Бизнис' започната од MarkoHF, 22 Јули 2013.

 1. aleksnako

  aleksnako
  Gaining Experience

  142
  75
  10 oктомври 2012
  Машко
  Директор на фотографија
  Да не го претеруваме сега
  0.5 е

  Испратено од SM-G955F преку IT.mk форум апликација
   
  На VerGer му/ѝ се допаѓа ова.
 2. VerGer

  VerGer
  On your way to fame

  641
  599
  9 ноември 2016
  Машко
  ИТ
  Current mid-market rate
  1 USD = 0.9035 EUR
  (1 EUR = 1.10681 USD)
  Fee deducted: 0.25 USD (0.5%)

  еве ти моментално колку е за размена пример USD во ЕUR (0.25 е за промена на 50$)
   
  На Sherminator му/ѝ се допаѓа ова.
 3. coNNectMKD

  coNNectMKD
  Gaining Experience

  303
  235
  13 Март 2017
  Машко
  Како што кажаа погоре, верификација требаше од клиентот. Пратив документ за постоење на фирма, оној од ујп што ти го даваат со даночен број, име на фирма, име на сопственик итн, и уште немам никаков одговор на меил а на пајонер стои „Payment being processed“ (така мислам и предходно стоеше).
   
 4. causevd

  causevd
  Gaining Experience

  397
  311
  4 oктомври 2011
  Машко
  Чекај малце, зошто ти праќаш негови документи, тој треба да поднесе тоа што му се бара.

  Или ја грешка те имам разбрано.

  Sent from my Oneplus 7 Pro using Tapatalk
   
  На MartinJack3d му/ѝ се допаѓа ова.
 5. CokeZone

  CokeZone
  Intern

  79
  46
  27 Декември 2015
  Оди во Verification Center и види дали има нешто Submitted т.е да не е маркирано Approved.

  Ќе добиеш повратен е-маил кога тие ќе бидат прифатени. Иако седи така моментално се чекаат документите да се проверат.
   
  Последна промена: 19 Септември 2019
 6. SonjaB

  SonjaB
  Intern

  14
  9
  1 Март 2018
  Женско
  Update: ne mi stignaa nikakvi kazni od ujp na prijaveniot payoneer prihod, ete cisto za info kogo go interesira. Vo aplikacijata uredno pisuva plateno, denes mi stigna za tretata godina doplata bez kazna. Ete misterijata e razjasneta.
   
 7. mkextremer

  mkextremer
  On your way to fame

  1,058
  939
  4 Февруари 2014
  Машко
  Прати ми приватна порака ако не ти е проблем.
   
 8. spytronicmk

  spytronicmk
  Intern

  22
  7
  4 Август 2017
  Како ги вадеше парите во МК ? Или сама си ги пријави во УЈП?

  Дали некој има информација кој банкомат во Македонија има најмала провизија за ваѓање пари од Payoneer картичкат?
   
 9. SonjaB

  SonjaB
  Intern

  14
  9
  1 Март 2018
  Женско
  Sama si prijaviv, ja sum cisto zlato za drzavata :D
   
  На spytronicmk му/ѝ се допаѓа ова.
 10. SonjaB

  SonjaB
  Intern

  14
  9
  1 Март 2018
  Женско
  U sustina eksperimentirav dali payoneer kje mi prefrli na nlb i posto prefrli vise se izdadov deka imam stranski priliv i taka resiv da si prijavam sve, ama iskreno pomirno spijam i ne se kaam :))
   
  На FiC DoGG и spytronicmk им се допаѓа ова.
 11. DonFrozex

  DonFrozex
  Practice makes perfect

  903
  1,092
  9 Јуни 2011
  Машко
  Браво Соњичка

  [​IMG]
   
  krashot, Sherminator и на SonjaB им се допаѓа ова.
 12. coNNectMKD

  coNNectMKD
  Gaining Experience

  303
  235
  13 Март 2017
  Машко
  Не се изјаснив убаво, извини. На клиентот му ги бараа документите, но комплицирано му беше да ги достави сам па затоа ја се вмешав за побрзо да го решам. Побарав документи да слика и јас ги пратив (се логирав на нивни меил).
   
 13. Blagojcebt

  Blagojcebt
  Intern

  63
  18
  1 Септември 2009
  Машко
  а можи да префрлиш пари од payoneer до банка ?
  колку е данокот и дали ти побараја извештај да достсвиш од payoneer ?
   
  На artweb му/ѝ се допаѓа ова.
 14. coNNectMKD

  coNNectMKD
  Gaining Experience

  303
  235
  13 Март 2017
  Машко
  Да, во менито погледни во "Withdraw" и имаш опција до банка да си повлечеш средства.
   
 15. SonjaB

  SonjaB
  Intern

  14
  9
  1 Март 2018
  Женско
  Danokot bese 10% i da, dostaviv izvestaj od payoneer za sekoja godina poedinecno
   
 16. aleksnako

  aleksnako
  Gaining Experience

  142
  75
  10 oктомври 2012
  Машко
  Директор на фотографија
  Каков е тој извештај, јас имам две картици ( еу и усд ) од усд мењавам во долари, од скрил префрлам во еу... да не речам каша попара, ме интересира кој приходи ги пријави и дали ги пријави и оние приходи кој си ги вадела во странство...

  Испратено од SM-G955F преку IT.mk форум апликација
   
 17. aleksnako

  aleksnako
  Gaining Experience

  142
  75
  10 oктомври 2012
  Машко
  Директор на фотографија
 18. P.Overdrive

  P.Overdrive
  Gaining Experience

  449
  488
  23 Јуни 2010
  Не е битно дали и каде си ги вадел парите. Ги пријавуваш сите приливи на сметката.
   
 19. aleksnako

  aleksnako
  Gaining Experience

  142
  75
  10 oктомври 2012
  Машко
  Директор на фотографија
 20. Seven7

  Seven7
  Intern

  12
  16
  7 Август 2019
  Машко
  На која сметка?
  До вчера не беше легално користење на Пајонир, ама го користат илјадници од МК затоа што немаме ПејПал и никој не беше заинтересиран да донесе.
  Сега ќе им ги исправаме нивните грешки па ќе пријавување уназад 3-4 години?

  И што ќе отидеш еј пред недела дена овозможивте користење на Пајонир без да не зезаат банките, може да си пријавам приход од последните 4-5 години?
   
  На krashot и nikola_bb им се допаѓа ова.
 21. Chiller

  Chiller
  Gaining Experience

  474
  176
  8 Март 2012
  Машко
  Мислам дека добро ти стои аватарот "BAD LIAR". Ако веќе си поднела извештаи за последните неколку години, дали знаеш дека автоматски ти следува казна за затајување на данок за тие минати години?
   
 22. nikola_bb

  nikola_bb
  Gaining Experience

  260
  51
  14 Август 2009
  И сеа не сум на чисто. УСД картица ако извадам пари на банкомат во Грција што има од провизија? 3,5% за банката и 3,5% за crossborder или како???
   
 23. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,478
  25,531
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  А да не се замарете со провизии и да си работите и правите пари? Ќе бидете посреќни во животот :)
   
  На bxxxn, krashot, Professor и уште 12 други им се допаѓа ова.
 24. Ragnar

  Ragnar
  On your way to fame

  820
  876
  9 Декември 2015
  Машко
  Топ 2 неразјаснети мистерии:
  1) Kolku e provizija na pajonire?
  2) Дали се плаќа данок на приходи пристигнати на Пејонир?

  Уште 70 страни и ќе се разбереме.
   
  На Vasko007, bxxxn, aleksnako и уште 3 други им се допаѓа ова.
 25. martinmax

  martinmax
  Gaining Experience

  104
  90
  1 Март 2013
  Машко
  Немаш никаква провизија, само 0.5 посто за конверзија од УСД во ЕУР
   

Сподели

Вчитување...