1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Македонски Пошти- општа дискусија

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од TATA_MATA, 28 Мај 2016.

Како сте задоволни од услугите на Македонски Пошти?

 1. Да, задоволен/а сум

  12.6%
 2. Ок се, сум немал/а некакви особени проблеми

  38.7%
 3. Не сум задоволен/а

  19.8%
 4. Не сум воопшто задоволен/а

  28.8%
 1. krema

  krema
  Professor

  11,007
  10,542
  24 Јуни 2009
  Машко
  Ќе стигне, без грижи.
   
  На rasdas и ^^GoRiLLaZ^^ им се допаѓа ова.
 2. TheMarshal

  TheMarshal
  Practice makes perfect

  752
  1,205
  3 Јануари 2019
  Машко
  Дечки, има некој од вас во скоро време нарачано нешто од BookDepository и дали ви стигнале пратките?

  Едит: Треба да купам неколку книги што ги нема локално.
   
  Последна промена: 5 Јуни 2020
  На WeiWuWei му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Маша

  Маша
  On your way to fame

  288
  639
  24 Април 2007
  Женско
  Последна нарачка ми е во јануари... што и не е така скоро :/
   
  На TheMarshal му/ѝ се допаѓа ова.
 4. nikola_bb

  nikola_bb
  Gaining Experience

  310
  71
  14 Август 2009
  Имам пратка стигната во главна пошта па во карпош значи 1020. Нареден ден на 2.6.2020 на тракинг ја дава како доставена. Ниту има дојдено поштарот ниту е доставена. Има шанси да је чукната како доставена а да стои уште кај него?
   
 5. krema

  krema
  Professor

  11,007
  10,542
  24 Јуни 2009
  Машко
  Има.
   
  На nikola_bb му/ѝ се допаѓа ова.
 6. VerGer

  VerGer
  On your way to fame

  802
  744
  9 ноември 2016
  Машко
  ИТ
  не треба да имаш проблем 3 ми стигнаа нарачани у пик на епидемија 21-24 Март испратени 3 пратки посебни, стигнаа во Април
   
  На TheMarshal му/ѝ се допаѓа ова.
 7. TheMarshal

  TheMarshal
  Practice makes perfect

  752
  1,205
  3 Јануари 2019
  Машко
  Off to spend some money then!
   
 8. ^^GoRiLLaZ^^

  ^^GoRiLLaZ^^
  Gaining Experience

  99
  51
  7 Април 2008
  Машко
  Ги контактирав на Македонски Пошти на шала... тие велат не била у Македонија, није могуче.

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 9. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,923
  27,632
  4 Септември 2008
  Destination country не значи дека е во МК
   
 10. ^^GoRiLLaZ^^

  ^^GoRiLLaZ^^
  Gaining Experience

  99
  51
  7 Април 2008
  Машко
  Ами? Кај отишла у која држава?
   
 11. VerGer

  VerGer
  On your way to fame

  802
  744
  9 ноември 2016
  Машко
  ИТ
  буквално на секоја втора страна имаш наназад :) кинезите ако гледаш нивниот тракинг на прв влез во европа (зависно од каде транзирита) ставаат тоа .. стигнато на дестинација. Отвори на друг тракер ќе видиш поштенски код каде е пратката, у твојот случај најверојатно Латвија
   
  На Маша и ^^GoRiLLaZ^^ им се допаѓа ова.
 12. Goran995

  Goran995
  On your way to fame

  350
  542
  16 ноември 2019
  Машко
  ИТ
  Мала пофалба за Пошти:

  Слушалките Samson SR850 стигнаа неќна во МКД (порачани на 09.04), но ги пратија за Струга по грешка.
  Им пишав на маил (за среќа), инаку ќе ги враќаа за Сингапур, као нејасен бил примачот. Рекоа дека ја нашле пратката во Струга и ќе ја пратат утре за Штип.
   
  Audiofil, bicikle и на WeiWuWei им се допаѓа ова.
 13. it_boy

  it_boy
  Gaining Experience

  495
  415
  9 Јули 2018
  Машко
  Моментално е пристигната во Латвиа
   
  На ^^GoRiLLaZ^^ му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Audiofil

  Audiofil
  Gaining Experience

  876
  337
  28 oктомври 2007
 15. VerGer

  VerGer
  On your way to fame

  802
  744
  9 ноември 2016
  Машко
  ИТ
  со ова бројче кај нас ќе ја чекаш/бараш .. RX147414294DE
   
 16. Audiofil

  Audiofil
  Gaining Experience

  876
  337
  28 oктомври 2007
  Знам но на сајтот на пошта сеуште нема никакви информации.Секој ден проверувам и нема ништо.
   
 17. VerGer

  VerGer
  On your way to fame

  802
  744
  9 ноември 2016
  Машко
  ИТ
  да тркнеш до твојата пошта лично да видиш .. инаку вакви тракинзи обично до тука ми застанувале, пример на излез од USA или на излез од UK/DE. Нивниот систем не ми ги давал до крај (статус после излез од транзит) и само на нашиот систем искачале од како ќе влезат кај нас до испорака.
   
 18. cipiripi

  cipiripi
  Gaining Experience

  297
  327
  7 Септември 2010
  ^ И јас имам 3 пратки од УСА заглавени во Франкфурт- 2 во месец Март ( една на 3ти, друга 15ти) и уште една од 3ти Април и не мрдаат.

  Не ни знам што ќе биде со нив, дали ќе ги вратат на праќачот, дали ќе ми стигнат во Септември или ќе си стојат како изгубени или слично....

  Пишував маилови на праќачот да провери подетално што е работата, на поштата во Франкфурт, на нашата пошта си викам да не влегле кај нас....
  Праќачот имал инфо колку јас што имам, Франкфурт ги заболе да ми пишат, а нашите пак на телефон ми викаат дека воопшто не била пратена ниту една од пратките.


  Sent from my GM1910 using Tapatalk
   
  Последна промена: 11 Јуни 2020
 19. TheMarshal

  TheMarshal
  Practice makes perfect

  752
  1,205
  3 Јануари 2019
  Машко
  Same here, ништо од USA ми нема стигнато, yet.
   
 20. Joco Ilievski

  Joco Ilievski
  Gaining Experience

  148
  113
  24 Август 2011
  Машко
  Истл кај мене, имам една пратка од Америка, последно инфо е departed од Њујорк на 24ти март и ништо друго од тогаш наваму..
  Испратена преку DHL eCommerce, купено од ибеј.

  UM283934587US
   
 21. WeiWuWei

  WeiWuWei
  Gaining Experience

  220
  124
  17 Јануари 2020
  Машко
  Мизантроп
  Како најдувате кој тракинг ќе биде кај нас? Знам на некој сајтови кога проверуваш ќе се појави ама има ли и друг начин?
   
 22. BadGirl007

  BadGirl007
  Intern

  155
  40
  3 oктомври 2018
  Женско
  Мене од 1 Јуни во Франкфурт вчера ми стигна. Од Америка пратена на 21 Мај.
   
  На Маша му/ѝ се допаѓа ова.
 23. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,501
  6,574
  27 Март 2014
  3 пратки досега ми откажуваат од ибеј. Нема шипинг го МК. Тоа е тоа.
   
 24. VerGer

  VerGer
  On your way to fame

  802
  744
  9 ноември 2016
  Машко
  ИТ
  хмм ко да пишав, а ми го нема пост-от, не влијае кризава на арно изгледа .. :)

  ми стигна денес мене преку сингапурска пошта од али пратка од прошли месец
   
 25. Антониј.К

  Антониј.К
  Gaining Experience

  722
  474
  28 ноември 2014
  Машко
  Вечити студент
  И мене една ми стигнала денес а пратена на 02.06. Мрдаат работиве изгледа, застојот е во Кина.
   

Сподели

Вчитување...