• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

пошта

 1. BlackOuttheWoRlD

  Стигнање на пратки од другa држава

  Здраво Сакам да знам за колку време може да стигне една пратка од Бугарија во Македонија пратена која тежи 1kg? и која цената ќе биде? Преку брза пошта ли се праќа или преку бугарска пошта а,на македонска стигаа и дали има царина?? Дали некој знае?
 2. TATA_MATA

  Македонски Пошти - Општа Дискусија

  Значи не можам повеќе со вакви институции заборавени во времето. Истата институција, со истиот ентериер, со истиот метод на работа од пред 50 години и без изгледи дека нешто ќе се промени. Да напоменам дека овој пост пред се, се однесува на главната пошта под Железничка станица од која...
 3. Teget

  Најдобра дебитна картичка?

  Која е најдобрата дебитна картичка со која можам лесно да ставам пари (пример во банка или во пошта со уплатница) на неа и да трошам на интернет и на каса? По можност да не ми земаат провизија за тоа што едноставно постои картицата. (Може да е интернет картица како revolut, немора да е од нашите...
На врв Дно