1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Македонски Пошти- општа дискусија

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од TATA_MATA, 28 Мај 2016.

Како сте задоволни од услугите на Македонски Пошти?

 1. Да, задоволен/а сум

  12.9%
 2. Ок се, сум немал/а некакви особени проблеми

  38.6%
 3. Не сум задоволен/а

  19.7%
 4. Не сум воопшто задоволен/а

  28.8%
 1. Andrejrulz

  Andrejrulz
  Gaining Experience

  60
  65
  14 oктомври 2014
  Машко
  JavaScript Developer
  Изгледа почна да мрда од мртва точка работава.
  Нарачано на 14 март, испратено на 21 април, стигна денеска.
  Singapore post
  upload_2020-5-29_14-15-46.png
   
 2. Steam.

  Steam.
  On your way to fame

  843
  760
  31 Мај 2011
  11ти март, па двете последни на 17ти март. смешно ми е како после месец дена дури се до postal facility.

  upload_2020-5-29_14-29-31.png
   
 3. Audiofil

  Audiofil
  Gaining Experience

  876
  333
  28 oктомври 2007
  А дали можеш да ми кажеш на кој датум стигнала во Германија?
   
 4. sinsinsin

  sinsinsin
  Intern

  12
  0
  22 ноември 2019
  Женско
  И мене денес ми стигна пратка од Белгија пратена пред 2 ипол месеци. нешто се дешава значи
   
 5. WeiWuWei

  WeiWuWei
  Gaining Experience

  226
  128
  17 Јануари 2020
  Машко
  Мизантроп
  Со BPOST ли ??
   
 6. sinsinsin

  sinsinsin
  Intern

  12
  0
  22 ноември 2019
  Женско
  Обична пошта
   
 7. piktoraaa

  piktoraaa
  Intern

  3
  0
  28 Мај 2020
  Isporacana na 16ti Maj od Germanija, na 22ri Maj stigna Skopje, na 29ti Maj mi se dostavi vo lokalna posta.
   
 8. marko428453

  marko428453
  Intern

  1
  0
  1 Јуни 2020
  Машко
  MKSKPC 5/28/2020, 8:09:51 AM Pristignata vo Naizmeni!na po{ta(Vlez)
  Skopje IO 1003 1000 5/28/2020, 11:38:31 AM Vo Posta
  Skopje2-DostavaOTK 1000 Ostatok 5/29/2020, 10:36:15 AM Vo Posta
  Skopje2-DostavaOTK 1000 Ostatok 6/1/2020, 9:15:19 AM Vo Posta

  Дали треба да чекам или да одам во поштата?
   
 9. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,515
  6,583
  27 Март 2014
  Ке ти се јават од пошта.
   
  На Anemacanea му/ѝ се допаѓа ова.
 10. rasdas

  rasdas
  Intern

  5
  0
  14 Мај 2020
  Истиот ден пратив screenshot од AliExpress и од банка на [email protected], треба да ги однесам испечатени и во пошта или?
   

  Прикачени датотеки:

  • pratka.png
   pratka.png
   Големина:
   14.2 KB
   Прегледи:
   60
 11. krema

  krema
  Professor

  11,067
  10,577
  24 Јуни 2009
  Машко
  Не, сега чекај.
   
  На rasdas му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Riste19

  Riste19
  Gaining Experience

  552
  220
  14 ноември 2016
  Машко
  На it_boy, Антониј.К, TheMarshal и уште 5 други им се допаѓа ова.
 13. krema

  krema
  Professor

  11,067
  10,577
  24 Јуни 2009
  Машко
  Не е лошо со тамче да појдеш. :)
   
  На TheMarshal му/ѝ се допаѓа ова.
 14. rasdas

  rasdas
  Intern

  5
  0
  14 Мај 2020
  Што значи ова Prenaso~ena?
   

  Прикачени датотеки:

  • Untitled.png
   Untitled.png
   Големина:
   17.4 KB
   Прегледи:
   47
 15. Riste19

  Riste19
  Gaining Experience

  552
  220
  14 ноември 2016
  Машко
  Се препраќа кон локалната , причекај до утре!
   
  На rasdas му/ѝ се допаѓа ова.
 16. pipelin

  pipelin
  On your way to fame

  1,286
  899
  8 Мај 2010
  Машко
  2 пратки стигнаа од тие заглавените, имав пишано во темава.
   
  На Маша му/ѝ се допаѓа ова.
 17. VerGer

  VerGer
  On your way to fame

  810
  755
  9 ноември 2016
  Машко
  ИТ
  преку шведска ви дошло нешо у брзо време? на невестата печката за нокти углави на излез од шведска ќе ме селат од дома ако не дое :innocent:

  иначе и мене ми мрднаа, пратки од УК за две недели, а и од кина преку литванија исто дур и побрзо од обично ..
   
 18. Антониј.К

  Антониј.К
  Gaining Experience

  738
  483
  28 ноември 2014
  Машко
  Вечити студент
  Преку Latvia Post излезе дека најбрзо доаѓаат.
  Ај пак да прашам, преку China Post му стигна на некој?


  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
 19. WeiWuWei

  WeiWuWei
  Gaining Experience

  226
  128
  17 Јануари 2020
  Машко
  Мизантроп
  Не само преку цаинаио тиа последни што ги нарачав две стигнаа први..

  Од чајна пост ништо не стига, едно дури и ми пишуваше на тракингот дека е вратено кај продавач
   
 20. pipelin

  pipelin
  On your way to fame

  1,286
  899
  8 Мај 2010
  Машко
  Моите две пратки беа:
  Едната 75 дена (испратена 19.03)
  Другата 76 дена (испратена 20.03)
  Последно инфо е Latvia Post > Македонија.

  edit: Други 2 од China Post ги дава како Expired со црвено, уште не се стигнати.
  Двете се направени на 30.03.
   
 21. Антониј.К

  Антониј.К
  Gaining Experience

  738
  483
  28 ноември 2014
  Машко
  Вечити студент
  China Post имам две пратки. Едната е 25.04- Delivered to air transport, регистрирана пратка. А другата од 16.03 нема ништо. Обична е, не е регистрирана.
   
 22. WeiWuWei

  WeiWuWei
  Gaining Experience

  226
  128
  17 Јануари 2020
  Машко
  Мизантроп
  Ги покажува само како се движат низ Кина и после дури кога ќе стигнат кај нас само
  И кај мене е истото на 3 пратки, едната беше само Returned to right cast пребарав што значи тоа била вратена кај продавачот
   
  На Антониј.К му/ѝ се допаѓа ова.
 23. Rikimaru

  Rikimaru
  Practice makes perfect

  1,142
  1,502
  26 Март 2016
  Даскал
  Здраво дечки, да не знае некој македонски пошти да не ги презедоја и да почнаа да ги испраќаат онаа група пратки коишто беа/се заглавени во Прага?
   
 24. krema

  krema
  Professor

  11,067
  10,577
  24 Јуни 2009
  Машко
  Нема таква приказна за сега.
   
 25. ^^GoRiLLaZ^^

  ^^GoRiLLaZ^^
  Gaining Experience

  99
  51
  7 Април 2008
  Машко
  Дечки бар ви стигаат праткиве веќе ко ги пратете? Мене ништо ми нема стигнато веќе можда и 3 месеци. Пишува само Arrived at destination country
   

Сподели

Вчитување...