• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Логоата на IT.com.mk

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Може е малце касно ама...Еве едно лого за петок 13.
 

Igor890

Intern
11 април 2007
13
0
a sto velite za programi od tipot na Logo design studio ili nekoj drugi takvi pomali programcinja?vrsat rabota?
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
да и paint ке ти врши работа само што немаш една многу битна ствар

слобода на движење

не е исто како да направиш векторско лого во корел или илустратор или во некој таков програм што го наведе

имав отварано еден мислам дека беше AAA logo dizajn но не сум сигурен
таквите работат на претходно направени шаблони и само можеш некакви прости работи да смениш
позиција боја големина:)
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
@Igor890
Друже ако те интересира за програми за графички дизајн и мислење за истите те молам отвори тема.
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
По повод Летните олимписки игри кои се одржуваат во Пекинг од 8-ми до 26-ти Август, поставено е ново лого на ИТ.ком.мк за да се одбележи овој спортски настан.Логото е креација на DynamicMK. :)
 

DynamicMK

Gaining Experience
11 април 2007
1,635
181
Да, би се сложил дека текстот е малку утнат. Ќе го пицнам вечерва.
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
подобро е сега с ти претходно многу штрчеше
само доколку можеш бета стави го со нетолку ошрат фонт
малку заобиколен некој
или пак како што ти беше предходно :)
nise job:bravo:
 

Romanticen

Intern
6 јануари 2008
206
9
romanticni.com.mk
супер е и супер е тоа што за некој поважен настан правите ново лого :rolleyes:
само ме интересира зашто пишува дека е бета?:ermm:
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,842
893
Ohrid
само ме интересира зашто пишува дека е бета?:ermm:
Затоа што самиот форум сеуште е во бета фаза, односно сеуште се вршат разни тестирања, додавања, изменувања..
Ваквата фаза започна со самото реновирање на порталот.
 

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
Берлин
StarBuck's setup  
Processor & Cooler
Quad-Core Intel Xeon E5 3,7
Storage
256 GB SSD
RAM
12 GB DDR3-RAM
Video card
Dual AMD FirePro D300 GDDR5 4GB
Monitor
IPS
OS
Yosemite
mene mi se vide it.CUM.mk ... :ermm:
 

Romanticen

Intern
6 јануари 2008
206
9
romanticni.com.mk
Затоа што самиот форум сеуште е во бета фаза, односно сеуште се вршат разни тестирања, додавања, изменувања..
Ваквата фаза започна со самото реновирање на порталот.
Епа ок... само напред... што друго да ви кажам :D
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,122
Мислења
838,821
Членови
29,033
Најнов член
Newlearner
На врв Дно