• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Логоата на IT.com.mk

  • Ја почнал/а темата
  • #1

D

Администратор
31 март 2007
3,297
2,014
www.iwmnetwork.com
14.02.2009
Ден на заљубените + Св. Трифун

(Создадено од COMANDER)

19.11.2008
Ден на дрвото

(Создадено од DynamicMK)

16.10.2008
Една година од смртта на Тоше Проески

(Создадено од DynamicMK)

08.09.2008
Ден на независноста


(Создадено од DynamicMK)

08.08.2008-24.08.2008
ЛОИ Пекинг 2008

(Создадено од DynamicMK)

07.06.2008-29.06.2008
EURO 2008

(Создадено од aleksandar_te)

25.04.2008-29.04.2008
Велигденско лого

(Создадено од DynamicMK)

Новото лого на IT.com.mk

(Создадено од DynamicMK со мали измени од drown)

11.03.2008 - 13.03.2008
Ден на дрвото - www.treeday.com.mk

(Создадено од DynamicMK)

14.02.2008 - 15.02.2008
Ден на заљубените + Св. Трифун

(Создадено од DynamicMK)

20.12.2007 - 20.01.2008
Новогодишни празници

(Создадено од LiquidWorm)

Првичното лого на IT.com.mk

(Создадено од D)
 

Freaker

Intern
9 април 2007
418
8
супер се баш е добра идејата само на новогодишниот може и по некоја декорација на пример сијалички
 

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
894
72
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
Додека да се стави логото ќе помине празникот.:LOL:
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
Па ајде брате шта чекате ставите више тај Трифунски лого.
Off topic
П.С. За многу години нека ни е Св.Трифун денешен, да даде господ сите лозови насади да дадат најубаво вино.
 

GeNeRaToR

Intern
20 јануари 2008
538
7
Овие две логоа се супер. Можеш сега да направиш за Велигден едно и супер ке биде.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #18

D

Администратор
31 март 2007
3,297
2,014
www.iwmnetwork.com
Честитките за иновативноста и дизајнот упатувајте ги кон DynamicMK. ;-)
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
DynamicMK e expert za ovie raboti :bravo::bravo:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,729
Мислења
856,232
Членови
29,737
Најнов член
M123xyz
На врв Дно